Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mislim da mora.
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne ide aktivacija bez Apple ID nakon restorea.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jebote apple. Ovo za starije ljude je katakomba. Ja i dalje ne kontam šta ovdje sad treba uraditi. Valjda trebam naći opciju kako povratiti id bez e maila. Najgore što sve moram preko Skype jer uredjaj nije kod mene
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad nisam na WiFiju uvijek mi stoji 3G u vrhu. Na Samsungu je skoro pa uvijek bilo H+. I brzina surfanja bila mnogostruko brza. Zna li ko kako ovo rjesiti? Mozda unijet nesto drugo umjesto ono active.bhmobile.ba ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa access point (active.bhmobile.ba), u tvom slucaju nema veze sa tim koju trenutno mrezu koristis. Imaju li kakve postavke da stavis na rucni odabir vrste mreze umjesto automatski?
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima da biram 3G ili LTE u postavkama od mobile data. Sad nadjoh ovo negdje na netu:


    It is not a display problem. The iPhone has never displayed anything other than "3G" when connected to an HSPA+ network except on some carriers in the US, where it displays "4G" on an HSPA+ network. That's a marketing decision on the part of the carriers.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Recovery preko itunesa, ako ne upali onda je cloud upaljen, onda samo ovlašteni.

    Ako je regularno kupljen od Applea tj da ima račun, ja mislim da oni mogu skinut. Samo treba sa računom u Apple store.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    @ming a vidim i ja, ništa prije ljeta dok ne dodjem.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izasao 11.3
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Bas sam se nadao da pogledam stanje baterije za iPad mini 4, ali nije podrzano..
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam da je ovdje bilo price oko obaranja performansi sa slabom baterijom (uglavnom stariji uredjaji, iPhone 6/6s), eto sad kad je izasao 11.3, sta vam veli battery health?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    I jel jos uvijek aktuelna ona akcija za 40 KM da se zamjeni baterija na 6s u Alti?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    Mislim da je prošla baka sa kolačima... :/
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa imas u mekline za 45KM
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koja je procedura za to? Ne bi bilo lose uzet polovan iphone u dobrom stanju, onda ubacis novu bateriju i vozi. A i modeli iz 2014/2015 ce jos par godina dobijat nadogradnje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    mora se odnijeti njima u Sa da oni zamijene, ne postoji druga opcija.
     
    Last edited: Mar 30, 2018
  18. Neso

    Neso Komšija

    Kad sam sebi uzeo Iphone 7 Plus, curi poklonim sesticu, medjutim kad sam pokusao da sesticu skinem sa mog clouda, software mi je trazio da upisem prvi password sa kojim je aktiviran Icloud, sto nisam znao, naravno... Password sam mijenjao par puta i znao sam samo zadnji koji sam postavio. A sedmicu vec upalio i aktivirao sa mojim Icloudom. Znaci isti Icloud account kojeg sam pokusavao da deaktiviram sa sestice. Patio sam se jedno dva dana pokusavajuci i pukne mi film i odem u Apple store. Tamo se registrujem sa svojim problemom na njihovom desku i prozovu me kroz par minuta, jer je u storu bilo jedno 50 ljudi... Pridje lik, predstavi se, objasnim coeku problem. Kaze daj mi samo racun kao dokaz da je tvoj telefon. Ja imao u mailu elektronski racun koji su mi poslali iz Apple storea kad sam kupio sesticu. Pokazem mu, uporedi coek serijske i mac brojeve, telefona i racuna. Kaze sacekaj minutu, upisa nekakve njihove kodove u telefon i deaktivira Icloud na sestici. Rekoh, koliko ovo kosta, kaze ovo je besplatan support od Apple-a :)
     
    Last edited: Apr 4, 2018
  19. Esh

    Esh HWB

    Jeste, isto tako bi riješio da si ovdje :D
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    Do kraja godine mislim traje akcija za mjenjanje baterije. Samo ih odnesi u macline ili dogovori s njima preko maila i to je to @Vedo