Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ala ce ovaj MI 8 biti dobar :D
    kod nas ce cijena biti kio iphone x, a gore je cirka 750 km.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako? Ovaj miui je katastrofa, posebno poslje vanilla androida.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Jbg moras imati odgovarajuci rom koji je modularan. Nisam koristio te kineze. Za ne-rootane telefone se mogu barem probati ove teme:

     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Andromeda Substratum non-root theming engine.
    Probajte njega :)
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa to je to gore sa klipa. Za rootane telefone ne treba nista osim substratum theme engine-a. Ne treba andromeda app i ove pisdarije sa java-om i procedura sa PC-om.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam vidio da ima klip kad sam ovo krenuo da napisem. :D
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa kako druže , meni miui najbolji skin :D, mnogo mi više odgovara od stock androida. npr. ona bjelina app drawera me ubi. ranije mi je stock android bio mnogo ljepši za oko. i smeta me recimo što samo pixeli imaju clock&weather widget.
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa zato i postoji nova launcher, stavis crnu pozadinu, jos ako imas OLED ljepota.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nova prime je čudo. Posebno crni appdrawer na oledu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jeli vrijedi dati za nova prime?
    Imamo isti phone, pa eto, heheh
     
    Last edited: Jun 4, 2018
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vrijedi, boljeg launchera nema sigurno. A cesto je na 0.99.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Vrijedi, ali i nije neophodno.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izgled manje više, ali setingse su ukenjali do neba, plus ove njihove stvari, ali evo imam problema sa notifikacijama, sve živo ubija, ne dolaze mi poruke od messengera, ovaj finger print stavio da se ponaša kao home, ubije ga nakon nekog vremena i ne radi onda. Sve sam odobrio, ne znam ima li još neka caka ili im je ram menagment preagresivan.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni isto lezi MIUI ,sve je na dohvat ruke a u settingsu jedino budu sakrivene neke stvari a kada kliknes ,otvore se sve opcije
    vidim po netu da je vec procurio i miui 10,ni on ne izgleda lose onako na prvu
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Trebas dozvoliti aplikaciji da moze autostart i takodjer imas opciju za battery management, stavis da MIUI ne kontrolise tu aplikaciju i nece je gasiti. Obicno ovo mozes rijesiti iz njihove security aplikacije.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ugasio sam i ugasio memomory menagment u devloperima. Sad nek me neko quote da vidimo jel' radi
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    A8 2k18 ili nešto drugo za 570km?
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo quote testa radi :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Došao mail Tapatalk ništa, mada sada je bolje, ove socijalne aplikacije rade. Sada neće da loaduje feed na aplikacijama, ugasim wi fi i upalim onda može jedno vrijeme ili ako ubijem app, drugačije ništa ne pomaže. Ovo je prvi put da vidim ovaj problem, ima li za wi fi neka restrikcija :D
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne koliko mi je poznato, mada ima opcija da koristis mobilne podatke ako je wifi slab ili nema protoka. Probaj promijeniti enkripciju na routeru. A jel ti inace radi wifi ili ti ni wifi konekcija ne radi dok ne resetujes ?