Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    To je tacno, Note8 ima 6.1" i 3300 mAh dok je S7 Edge imao 5.5" i 3600 mAh, i jos sad kako je Oreo dosao ubi bateriju. Ni S8/S8+ nisu puno bolji, s tim da je S8+ malo bolji po tom pitanju od Note8, a to su nastavili i sa S9/S9+. Steta, tako dobar uredjaj, a mali kapacitet baterije.
    Kad smo vec kod poredjenja ne svidja mi se nikako sto nema Edge lighting kao na S7 Edge da se vidi notifikacija kad je face down, to mi je bio super feature, a i gotivno izgleda.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moram reci da jeste slaba baterija i na mom S8; dan nekako izgura, pogotovo nako Oreo-a.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne govorim za high-end modele nego za J7 2017.
     
    NaLe! likes this.
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    mislim da ti je za tu cijenu bolji neki xiaomi, nego ti stakleni mobiteli tipa honor 8 lite.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nokia 6 (2017) nije zvanično u android one sistemu, nego nokia 6 (2018) ili pod pravim imenom nokia 6.1. ali opet dobit će i ta starija android P (tj. sve nokie iz 2017te će dobiti android P).
     
    Eldorado likes this.
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Gledam u BHtelekomu neki mobitel na 10-15km mjesecno 2x godine mojatv full pa Nokia mi zapela za oko.

    Ne bih isao ispod 5.5" ima i Huawei Smart P cini mi se solidan po specifikacijama.

    Uzeo bih rado Xiaomi da ima u ponudi sebi :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hmmmm, Xiaomi, nisam godinama uzimao nove telefone, firma me snabdjevala, ali sada malo promijenili politiku pa nake fute mi uvaljuju :). Elem treba mi a nisam spomenuo da je dual sim, sto ova 2 jesu. I to bez onih hibridnih slotova ( P8 lite ima upravo hibridni slot, sad sam skontao, iako bih mogao nositi i 2 telefona, ali...... ) Uglavnom nasao sam na gsm areni Sunlight contrast ratio, takodjer kcerkici trebam uzeti novi telefon sad kad se skola zavrsi. Ona je vidjela u IQ mobile Leagoo P1 130 KM, ne bih tu isao nesto preskupo, pa odakle se uopste sada narucuju ovi kinezi izvana ?

    A pogledat cu neki Xiaomi onda za sebe, hvala. Uglavnom RR rom koristim godinama, a redmi NOTE 3 je vidim veoma popularan fon, pa pogledat cu jos malo.

    Hvala
     
    dams82 likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    p smart je uz xiaomi note 5 trenutno best buy
    oba kostaju oko 350 KM a nude puno za te pare
    p smart malo ljepse lezi l ruci,jer je malo manji...super telefon
    porediti ovaj telefon i recimo j5 2017 od samsunga,koji su cjenovno isto je smijesno i ljudi opet vise kupuju j seriju,valjda u neznanju
     
    Eldorado and dams82 like this.
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    bhd likes this.
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Otici cu u narednim danima platiti racun pa da vidim kad mi istice 2x godine ugovora sa njima. Nekako u 6 tom mjesecu sam tad uzeo ocu Nokia 222 cini mi se 1km bila.

    Sad ipak uzima neki solidan uređaj iako ta Nokia jos uvijek radi, cak i davno uzet Vivax tablet 10" za 1km sto sam uzeo 4x pune godine evo ga funkcioniše :D

    Vidjet cu koje mobitele na stanju budu imali Nokia 6 mozda i taj Huawei Smart P.

    Xiaomi Note 5 cu sebi uzeti kad prodam ovaj Galaxy Note.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jel ovo bas nema app drawer na miui? Nije valjda da cu root morati radi njega. Probao Google now ne moze ni on, kaze nije uredjaj podrzan.
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja nova luncher koristim od 2014. Godine.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Isto tako. Od 2013/14. Ima backup pa se samo odradi restore na novi telefon/rom.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Evo i ja sam instalirao, ne može se ovaj njihov koristiti. Izgleda kao loša kopija Ios-a
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja neki dan nova poceo koristiti, super je.
     
    Last edited: Jun 3, 2018
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Btw dobar je note 5, imaš osjećaj da je premium telefon, ekran super, kamera može proći, bateriju moram još testirati ali čini se da će 5h sot biti minimum
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja sam oduvijek volio eksperimentisati sa launcherima, medjutim uvijek se vratim na defaultni Xperia Launcher. Sony lijepo odrzava tako da evo dobio sam doduse podavno, long press shortcute, izbacen app drawer tako da sad sa swipe up otvaram app drawer. Mislim, ovo imaju i starije Xperije, konkretno Z4 zajedno sa mojom Z5, treba samo 7.0 nougat, eventualno 7.1.1 zbog nekih malo naprednijih opcija.

    Microsoft Launhcer, kako se prije zvao Arrow, one prve verzije su mi ekstra odgovarale, mislim da sam tada najduze i koristio neki 3rd party launcher. Dok recimo Lawnchair Launcher je isto jako lijepa alternativa, a la Pixel sa vise opcija.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja nisam nikako za te custom launchere, zato sto ostatak telefona ima stock interface. Da se moze uradit komplet revamp svega, ok, ali posto ne moze...
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Moze. Vec sam pisao o tome i postavio ti screenove ali si prokomentarisao da te tako nesto smara ili kako vec.

    A lancher je tu da prilagodis osnovne stvari svojim potrebama. Launcher ne mora da mijenja interfejs ili ikone. Recimo samo desktop i pristup potrebnim stvarima sa desktopa te uredjenje drawer-a.
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ja sam neki dan uzeo Huawei Mate 10 lite u mtelu na 24 mjeseca.
    Placam S-Net tarifu od 34KM koja mi daje 8GB neta neogranicen broj sms-a i 100 minuta poziva prema svim mrezama u BiH.
    Prvu ratu telefona sam platio odmah i ona je 92KM, a ostaje mi 23 mjeseca po 16KM sto je 368KM, tj sa prvom ratom 460KM.
    Uz to sve sam dobio Unicredit dopunjivu karticu sa 100KM, sto bi znacilo da telefon placam "samo" 360KM.
    A mobitel je odlican za te pare:

    Chipset HiSilicon Kirin 659
    CPU Octa-core (4x2.36 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
    GPU Mali-T830 MP2

    Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
    Size 5.9 inches, 89.8 cm2 (~76.5% screen-to-body ratio)
    Resolution 1080 x 2160 pixels, 18:9 ratio (~409 ppi density)

    Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)
    Internal 64 GB, 4 GB RAM

    Primary Dual: 16 MP (f/2.2, 27mm, PDAF) + 2 MP, phase detection autofocus, LED flash, check quality
    Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR
    Video 1080p@30fps

    [​IMG]

    Presao sam sa Samsung Galaxy 6 edge plus i za sad osjetim napredak sto se brzine odziva tice. Kamera je odlicna u dnevnim uslovima, u nocnim je solidna.
    Sto se tice njihovog skina na androidu moze se koristiti sa ili bez app drawera.