Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Majesco

    Majesco Aktivista

    Brzinu mijerim preko racunara koji je kablom spojen.
    Za sad je ok brzina, ali cim prode 17h opadne zestoko.
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma meni često speedtest pokazuje dobru brzinu, a ja ovamo 2 minute stranicu cekam da se ucita.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Nijedan provider ti ne moze garantovat za brzinu preko wifi-a. Kod svih providera wifi je gratis usluga jer u modeme vec dodje ugradjen.
     
  4. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Cuj gratis usluga, ja sjedim 2 metra ispred routera i konekcija mi losa. Skopcam svoj router, ista stvar. Danas vecina ljudi vise koristi wifi nego ethernet, pa i ja sam, kompjuter palim jako rijetko. Laptop, tablet i mobitel su 90% mojih konekcija.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  5. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako ste malo vise istrazili princip funkcionisanja wifi konekcije shvatili bi zasto se samo kabal uzima kao relevantan kada je u pitanju brzinu. Konkretno ako imas problem sa uploadom i na racunaru koji je povezan kablom to je za provjeru svakako.
     
  6. Majesco

    Majesco Aktivista

    Kod mene je mjereno preko racunara kablom.
    Preko dana bude manje vise ok, ali predvece zivi uzas, sve se otvara sporo skype ne moze ni zvuk da prenese.
    Otvorili su nalog, sta ce biti vidjet ce mo.
    Mada sve slikam, ako dodu preko dana da provijere nika korist, ako se ne desi u tom momentu.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Majesco
    Moguce je naravno, broj korisnika se povecava i s vremena na vrijeme se moraju prosiriti i kapaciteti, to je jedan scenario, a drugi je da postoji stvarni problem sa signalom na tom djelu mrezu koji se manifestuje u to doba. Ako je nalog otvoren svakako ce biti provjereno, a ti snimi screenshot kada imas losu brzinu i pokazi momcima kada dodju na reklamaciju.
     
  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    @hamo pipa
    Bio je lik i skinu prigusnicu koja je bila na kablu iza modema.
    Prije su je stavili zato sto mi je Power Level bio 18 do 19 dBmV, a sa prigusnicom je po na 0 do 1 u to vrijeme kad su je montirali, medutim danas je iznosilo od 0 do -5
    Nedavno je bio neki prekid na mom podruciju i od tada se pocelo desavati ovi probleme.
    Lik je skinu kaze da ide previse u minus spominjo je i 40.
    Kaze da je tad stavljeno zato sto je bilo malo prikljucaka u ulici, a kako je se povecao broj tako nema potrebe za prigusnicom.
    A pokazao sam mu slike.
    Sad cu samo pratiti kako je stanje i jeli do toga.
    A trenutno je ovakvo stanje sad
    [​IMG]
     
  9. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa sad je OK. Trebalo bi biti uredno.
     
  10. Majesco

    Majesco Aktivista

    Opet se pojavio isti problem, radilo taj dan ok i slijedeci.
    Zvao sam ih i kazu da je trenutno stanje ok, a da nazovem veceras kad se desi problem, e sad mogu li oni ista uraditi daljinski.
    [​IMG]
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Majesco
    Mogu, kada su signali uredni mogu i daljinski da rijese odredjene stvari.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    @Qler dobro te paze, mora da si redovan platisa :D
     
    Esh likes this.
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Suti, nekako sam bio preskocio 8. mjesec... ne znam kako mi je promaklo, pa sam sad se istresao 110KM :D
     
  15. Majesco

    Majesco Aktivista

    Bio lik veceras i gledao pojacalo na banderi koje je blizu kuce.
    Kaze da se radi o Terra pojacalu koje se vise nigdje ne postavlja i da se mora zamjeniti za Cisco.
    Ne moze da ga ustima dok se ne zamjeni pojacalo.
    Kaze da imaju samo jos na Dobrnji ta pojacala, cudi se da se kod mene nije promijenilo.
    Kako kaze Terra pojacala stavljaju samo kad nema dovoljno struje.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam upratio ali jesu li ovo zabranili hbo kanale preko eon aplikacije
    sada pise da nisam pretplacen na kanal a prije je radilo
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    @zippoo Rade HBO kanali, upravo sam provjerio. Javi se Hami ili Telemachu da ti osvjeze servis i ako si pretplacen na HBO radice ti.
     
  18. Piroman

    Piroman Komšija

    Zar nema hbo svoj servis za to?! https://hbogo.ba/ - ima login ako si pretplaćen preko nekog operatera, znači valjda samo odabereš tu tm i onda ukucaš podatke sa mojtelemach.ba?!
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne placam dodatno hbo ali je prije radilo
    ili je problem sto sada pristupam sa drugog provajdera,nije telemach pa mi ne radi pola kanala,tipa SK,arene i jos mnogi
    nisam kuci da probam radi li a kuci je telemach
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Na EON-u bi trebalo da imas kanale u sklopu svog paketa. Ako si imao HBO a na risiveru ga nemas onda je vjerovatno bio neki promo period.

    Pristupanje EON-u preko drugih providera moze rezultirati u ograničenosti pristupa vecine kanala.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk