Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Dobra je turska, samo ne spominji teoriju evolicije i kuni se u haruna jahju i miran si.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kada stupa na snagu ovaj porez i šta znači prvi nasljedni red. Predstavljam ako ti umru roditelji da si odlobodjen, valjda je to prvi nasljedni red. Mrsko mi bilo prevesti stan na sebe, kontam svejedno bio na meni mami ili baki i ne znam na kome je. Vidim ovo trenutno samo za Sarajevski kanton pa kasnije će i ostali usvojiti?
     
  3. kio

    kio Komšija

    I ja nesto gledam Tursku u narednih par godina da mi bude destinacija za zivot, pola familije mi je tamo. Ali ne cini mi se toliki skok u odnosu na BiH ako bi vec isao za stalno, + politicka situacija mi je uzasna, s**ba ih Erdogan :D
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam Gulenista od rođenja, samo da selamim brku prije mitinga.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma samo gulena ne spominji i reci da si iz sarajeva. Ko sultan ces biti. Ja idem silom prilika. Nema me ko lijecit, nema tableta. I sta ces. Bolje ziviti negdje, nego umrijeti. Da mi je daidza ostao ziviti u Londonu nakon transplantacije jetre bio bih i danas ziv. Ali aj off topic. Ma dobra je politicka situacija, jest da im vidjam tenkovei podmornice Hahahah.U Istanbulu ti je recep Bog i batina i narld ga bas voli. Ko tito im je. Ostali djelovi vec manje ga vole. I Istanbul je super grad meni. Ljudi grade stalno. Siguran je postao nakon onih napada. Jest haotocan, ali jbg 18 miliona ljudi je tu.
    Ja sam imao priliku da idem i u Bec da se lijecim jer su tu cjenovno. Ali opet sam u Tursku otisao.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
    Last edited: Apr 26, 2018
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E jest vam neki pomak u Tursku otici... Trebao si u Bec ako je cijena ista.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    ebo bec, dosadan ko proljev
     
  8. kio

    kio Komšija

    Ma Erdogan ih vraca u kameno doba, Ataturk je covjek na koga se trebaju ugledati. Turska jeste korak naprijed, i jeste bolja ako nista promjeniti ces zivotnu sredinu, probati srediti zivot. Mozda pocnes raditi, nadjes ljubav zivota :) Turska ti je Bosna v2.0. Pici u Amsterdam, ili gdje je legalis kanabis. Kakva terapija i bakraci :p (sala)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Trenutno sve bolnice u Njemackoj i Austriji kada je rijec o neurohirurgiji, pacijente salju u Istanbul. Da se razumijemo, ja se lijecim u privatnim bolnicama gdje je noc lezanja milja KM, ali to nije bitno, tako da blage veze nemam kakve su im drzavne.
    Religija nije faktor nikakav, jer se vodim kao ateista.
    Zbog preporuka svaba sam otisao u Acibadem.
     
    Last edited: Apr 26, 2018
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam baš da podnose ateiste, tako da je faktor ::D
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hihihi, iznenadio bih se koliko ih prakticira umjereno Islam ili cak nikako.
    Ali kao sto rekoh svabe su preporuku dale, i poslusao sam, jeli ispravna odluka, sad nema o tome smisla raspredat. Ocd je pa skoro unisten, ali nema nista djabe, da ne pocinjem o bolestima.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    neki dan kolega treba da ide kod x osobe i pita kakva je situcija jel čojk baš muslim ili ..., kaže ovaj njemu ma on ti je isti ko turčin pozdrav sa selam a korz 5min šta ćeš popiti :)

    btw, od čega se to liječiš pa se seliš radi toga u turk, vidi i mi možemo dignuti cijenu liječenja na dan 500eur a ko će to plaćati i odakle, niko se ne smije upustiti u reformu zdravstva u bih jel ko krene gubi u startu...
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Od svacega.
    Very long story.
    Ocd je bio primarni, a sada cfs, rls, atipicna depresija, adhd.
    Ovde sam nasao jednog psihijatra koji zna sta je rls i adhd, ovi ostali blehnuli ko tele u sarena vrata.
    Aj da ne pricamo o tome, onda bezvezna rasprava krene.
    Jednostavno nema ovde aparature i strucnosti za ovakve dijagnoze. Tako svima kazem koji me pitaju.
     
    Last edited: Apr 26, 2018
  14. Almir

    Almir Komšija

    aha prijateljica ima dijete sa sličnim poremećajima mislim da je autizam išla je u zg na neke tretmane, treba odradti malo više da bi djelovalo, ugl priča da su dolazili i fudbaleri hrvatske reprezentacije u smislu da imaju bolju koncetraciju i šta već, ugl možda si čuo za takvo nešto ili ne ali čisto da ti bacim priču...neznam detalje...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To je tako samo zato sto nemaju podatak kako je bilo u Puračiću/Lukavcu.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    NaLe! likes this.
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Katastrofa. Imam osjećaj da nije bolje u cijeloj zemlji. 90% ljudi se griju na drva i ostala sranja, zrak je grozan, navece se osjeti garotina kao da je požar bio.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam imao komsiju (rahmet mu dusi), koji je zivio 2 sprata ispod mene, i koji je u pola ljeta na 35c lozio. Jos prikopcali sporet bili na ventilaciju, i sve nama gore iznad njih garez redovno kroz ventilacije izlazila. Kad smo ga pitali sto bolan komsija u pola ljeta lozis: zato meni dodje 4 marke struje.

    Doselili u zgradu sa sela. Ostala im i dalje ta kultura.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    TK je kriminalan, na nivou Sarajeva. Imam nesrecu da sam studirao u Sarajevu, a zivio u Zivinicama, pa zraka udahnem samo kad bude pauza prije Olova za citavu zimu. U Krajini je planinski zrak u odnosu na TK i Sarajevo. Odes u prodavnicu i usmrdis se sav, a stetnost cemo znati za 15-20 godina.
     
    Esh and Ninja like this.
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja kad se vratim u krajinu, svaki put ko osamucen

    evo i po ko zna koji put mi ocni kapak natekne ccc

    ispalio se na vrijeme, jarane, jucer u sarajevu najzagadjeniji zrak u svijetu, u svijetu covjece.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk