1. zdici

    zdici Aktivista

    suska se da ce od 15.01.2019 SK krenuti u SD verziji u TXtv ostaje da vidimo :D
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma koliko puta se SK spominjao kod drugih operatera i nista.

    Daj Boze da krene, ovako iptv placam dodatno zbog SK.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  3. tesy

    tesy Novi član

    Imal kakvih info da bi moglo biti uskoro kakvih poboljsanja paketa ? Nesto se prica , ali nista provjereno :D .
     
  4. Teraflops

    Teraflops Guest

    Šta se priča? :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ova cijena od 42,90KM samo za Sarajevo i Zenicu a za Tuzlu 46,90KM. WTF????
     
  6. tesy

    tesy Novi član

    Spominju se u programskoj semi SK (kao sto je neko i ovdje spominjao) i kao opet neke korekcije sto se tice paketa (povecanje brzine net-a za ove "manje" pakete) .

    Uskoro mi istice ugovor pa nzm bil produzavao ponovo il malo sacekao :D .

    Oni nas pravo ...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    A kako se moze sacekati? Da ne potpisujes ugovor a da koristis ili? I meni istice i ne znam sta mi je najpametnije :D
     
  8. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ukoliko vam ističe ugovor (meni je vec istekao), operater vam nastavlja pružati uslugu po dogovorenoj cijeni dok istu ne odjavite. Tako bi, po ugovornoj obavezi između obadvije strane trebalo biti.

    Što se tiče razlika u cijeni, TXTV očigledno nije svjestan da je ozbiljan prekršaj istu uslugu (isti nivo/vrsta/paket) prodavati korisnicima po različitim cijenama. Ako ih neko prijavi regulatornoj agenciji, biće im veselo - ima penali da pljušte :)

    Ako kome fale penali zbog nedostatka SK-a, možda im čin prijave malo zaliječi duševne rane, hehehehehehe :D

    Inače, oni to rade radi proboja na sarajevsko tržište pa kad ih malo navuku, opaliti će ih cijenama kao i nas...
     
  9. tesy

    tesy Novi član

    Nakon isteka ugovora nastavljas koristiti normalno , s tim da racun dolazi uvecan za 5 KM (naravno i to je samo za TK) . Npr. ako koristis paket TX DUO M koji si placao 43,10 KM , posle isteka ugovora placas 48,10 sve dok ne potpises novi ugovor na 24 mjeseca (nema vise na 12) , kad potpises novi ugovor dobijes 3 mjeseca umanjen racuna za 50% (nije vise 6 mjeseci) .
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa ja sam pod ugovorom i dobijam taj veci racun od 48KM, to su promijenili tamo nekad u martu cini mi se, a paket mi je tx duo L i ima ona marka za risiver. Otkud ti da se placa 43,10?
     
  11. tesy

    tesy Novi član

    Stavio sam primjer za TX DUO M , ako je kod tebe L onda placas 46,10 KM sa ugovorom , a kad istekne ako ne produzis ide 51,10 KM .
     
  12. zdici

    zdici Aktivista

    Meni istekao ugovor placam isti iznos kao pod ugovorom. Zenicko dobojski kanton.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa je li i u Zavidovicima bilo ono poskupljenje ili nije :)
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    43.10 KM placam ugovor na 12 mjeseci. Istekao i dalje placam 43.10 KM :) Zelio vecu brzinu nakon isteka ugovora nemogu mi dati. Davao pare za optiku dovodjenje nema jos :D valjda bude bolje u 2019oj :rolleyes::)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci ne vaze u Zavidovicima ove cijene ko u Zenici i u Sa?
    [​IMG]
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Druze ja i dalje placam 50/3 + TV = 43.10 KM
    Ugovor mi istekao u 11 mjesecu. Niko me nije zvao ni ponudio novi ugovor ili novi paket.
    U stvarnosti imam 50/2..ovo 3 skoro nikako..
    I malo veci ping u odnosu na VDSL/ADSL. Zato da mi je optiku jednog dana docekati
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci cijene iz Zenice se ne odnose na Zavidovice :D
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Rekoh vam, čunga lunga ISP, na žalost svih nas...
     
  19. Teraflops

    Teraflops Guest

    Džabaj', morati ću iz papira iskopati ugovor sa TXTV - ali ako me sjećanje služi, nigdje ne piše da se po prestanku važenja istog povećava cijena dogovorene usluge. Isto tako mislim da u ugovoru negdje piše da se po isteku istog, usluga nastavlja isporučivati po dogovorenim uslovima, sve dok jedna od ugovornih strana, shodno pravilima ugovora, ne otkaže uslugu.

    Eh sad - niko vam ne smije, bez prethodne obavijesti i vaše saglasnosti, isporučiti tu uslugu po većoj cijeni jer time operater svjesno dovodi korisnika u nepovoljan položaj i to se karakteriše kao nesavjesno poslovanje.

    Kratko rečeno, ukoliko vam se tako nešto desi, niste dužni platiti jer ne postoji važeći ugovor koji vas obavezuje na to.

    Bilo koja firma koja tako nešto radi, ne zaslužuje povjerenje korisnika i to joj dugoročno pravi veću štetu nego taj sitni šićar koji na takav način ostvare...
     
  20. Teraflops

    Teraflops Guest

    I kad je dočekaš, ništa ti ne garantuje da ćeš se maknuti od tih 2-3 mbps uploada :D

    Evo ja imam tu famoznu 'optičku varku' i realna upload brzina mi je otprilike kao i tvoja, nekad megabit-dva brža...

    Haman je ovdje kako koga zapadne :D