Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da, shotgun kojeg si mogao koristiti da snajpas ljude okolo. Kombinacija sa slugs + magnum ammo nema bullet drop hem je one hit one kill ako headshot na bilo koju udaljenost.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno su igre dosta drugacije jer o cemu ti pricas rekao bih da ja taj BF nisam nikada igrao. Shotgun se na PC-u samo koristio na bliskim situacijama. Neko ko sjedi na objektivu u rush modu itd. U suprotnom, shotgun je slabo ko nosao. UAV je bio za levate, bio je gimmick jer se jako lako skine. Barem na PC-u sa misem. Ali se isto dobro sjecam da je UAV imao dosta velik cooldown da nije gotovo niko obracao toliko paznju na njega.

    Ali overall, ne kuka raja djaba da hoce BC3 jer je to igra i dan danas relevantna. Ja sam se najvise iskreno izigrao na BF3 ali je BC2 ipak ikona. Pored toliko godina i toliko odigranih igara poslije BC2, ja kada ovo vidim odmah mi se igra. A zamisli kako je bilo u to vrijeme:



    A onda..

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja ne znam kako ne znate za shotgun slug combo, to je bas bilo popularno. Pa i u BF3 ili BF4 je bilo OP jedno vrijeme.

    Pun YT kompilacija
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sve sto si naveo je bio problem kod tebe na konzolama.

    mislim, bio je i na pc.u taj problem sa shotgunom, ali nailazio sam rijetko na igrace koji su to koristili, jer moras biti bas precizan da iz prve pogodis, a ako promasis sa shotgunom znas kako je, pogotogo kad naletis na nekoga ko je par metara od tebe, dok ti reloadas, on na tebe saspe sanzer.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemojte ba zezat, jedna od najpopularnijih kombinacija i na PC. Dodje kao bolt action koji ubija iz prve na bilo kojoj udaljenosti...
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Misliš na M26?



    To je bila greska. Zamjenili su frags sa metcima pa ispalis desetak metaka koji prave damage od 30. Ispravljeno sa slijedecim pečom. A zivota mi to nije bio slucaj na BC2 dok se igrao. Nemam blage veze o cemu pricate.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kao sto rekoh da je bilo, ali jako rijedak slucaj

    prelistajte temu bc2 i procitajte koliko se o tome kukalo

    patton sto je navodio to su slucajevi koje je on imao samo na konzolama, srecom na pc.iju je drugacije

    meni je bc2 poprilicno dobro izbalansirana igra, i sto se tice klasa, oruzja, a posebno damage tenkova i fizike istih. u bf4 tenkovi voze ko djipovi



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    BFBC2 je BF u kojem sam definitivno najviše uživao i koji smo najduže i najbolje igrali. Doduše, tad nas je i bilo najviše. Znalo nas biti po 20 na TS, ne zna se ko s kim priča i ko kome šta govori hahaha :) još kad Jose pocne psovati hahaha. Onda se udadoše se Juka, Vedo, Zela, Veki... :p :D
     
    EL NINO CFC likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije to uopste bio slucaj sa 870. Funkcionisalo je mozda na COD mapama. Close quarters i slicno. Sreto sa tim na caspianu ili armored kill. A da se razumijemo, shotgun i treba da oneshotuje na tim blizim udaljenostima jer je veliki downside u igri gdje se igraju velike mape. A ne kao u nekim drugim igrama gdje trebas 3x pucati na 1v1.

    Ovo za BC2 i SPAS prvi put vidim. Nikad ga za 700h nisam koristio. Mada se sada cjepidlaci na BC2 kao sto moze za svaku igri. Naravno da je bilo mušica.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    The game sold 7.3 million units during the quarter, and the lack of expected sales was also blamed on focusing more on the single-player content than the multiplayer.

    The game also didn’t sells as many Origin Access Premier subscriptions it had hoped, given the “difficult launch of the game.”

    Reference radi, BF3 je sa preorderima prodao 10mil u prvoj sedmici. Puno je i 7mil kako su lose startali.
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne znam ni sta ce im kampanja, bas bacanje para. Za 99% igara 7mil je san.
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Da su radili normalan marketing, da su izbacili igru u boljem stanju i da nisu pljuvali musterije gdje bi im kraj bio.

    Jos jedna stvar je sigurno uticala na prodaju a to je uzasan BF1 koji je odbio toliki broj igraca od BF fransize generalno. BF3 je dosao nakon BC2, i raja je bila nalozena maximalno. BF5 je dosao nakon BF1 a prije toga Hardlinea. Ne treba zaboraviti ni Battlefront 2 DICE fiasko sa loot crates. Nije bilo puno mjesta za neka velika ocekivanja od BF5.

    7mil treba da budu presretni.
     
    Last edited: Feb 6, 2019
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zato su i bili onda ponudili free vikend, ocito prodaja bila stala skroz :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Last edited: Feb 12, 2019
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Maksuz sam je probao zbog toga i isto je kao i prije. Niti jednog vojnika ni u kojoj situaciji nisam vidio kao sto je taj sa njihovog screenshota. Odigrao Narvik, Fjel, Hamadu i Roterdam.

    Ubacili su DLSS ali funkcionise samo sa RTX kartama tako da ce se sirotinja nastaviti patiti sa TAA.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zato sto za DLSS mora biti Ray Tracing ukljucen, bes toga ne mozes ukljuciti DLSS


    Mada je to do developera, na Anthemu ces moci ukljuciti samo DLSS, sad ne znam hoce li i tu ograniciti na RTX kartice.



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni se vidi bolje. Nije to sad kao sto je bilo na ostalim BF ali je bolje nego je bilo.

    Nisam stigao prelistat patch notes pa ne znam sta su jos radili, ali nadam se da ce nastaviti trend redovnih patchova.

    U zadnjih 2-3 dana se pojavio novi problem, citav server crash, i izbaci sve koji su bili na njemu. Ne desava se cesto, mozda 1 dnevno u nekih 3-4 sata igranja. Do neki dan niti jednom se nije desilo i sad odjednom pocelo. Kontam da nisu sta barckali server side u pripremi za ovaj jucerasnji patch.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    DLSS radi samo sa RTX kartama. Nadao sam se da ce ubaciti i MSAA, FXAA ili neki drugi klinac za ostale.