Battlefield V

Discussion in 'Igre i konzole' started by EL NINO CFC, Jan 16, 2018.

Tags:
  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja licno vise volim kliknuti da me stavi u Queue na 64/64 serveru i da pricekam koji minut, nego da ulazim na server sa slobodnim mjestima, npr. recimo 50/64. Razlog? Zato sto ovi sa slobodnim mjestima u vecini slucaja nisu balansirane ekipe pa raja bjezi, i znam da me u takvim situacijama baci u shit tim u 90% slucaja.
    Kad ulazim na 64/64 server gdje cekam u Q, ekipe su daleko vise balansiranije i partije budu puno bolje.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    bil mi ko kupio bf za pc onaj od 30$ sa amazona, uplatim mu ja na racun unutar bh :)
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Lol :) :) necemo da igramo s onima koji su tipla bf ispod 50$ :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I na g2a ti je 32$, platis paypalom.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma igraj BF1 ako imas. Ništa ne propuštaš. Ja je obrisah. Zafalilo prostora na disku. Pa do iduceg BF69.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sinoc naletim da neko stream BC2 pa pogledam malo nostalgije radi. Ja koliko je i ta igra imala problema i nebalansiranosti. Kad se sad sjetim svih trade kills u BC2 sto sam imao. Konstantnih crashova. Kako je 90% ljudi koristilo XM8 prototip za assault, MG36 za support, 870 sa slagom koji je te headshot bez po muke sa 500metara samo te spota i cilja u dorito, noob tuberi sa Gustav rpgijem, ili under slug granade launcerom, mortar strike spam (i glitch koji mozda i dan danas postoji gdje si mogao jedan za drugim mortar strike zvati) ljudi sto su visili za UAV halikoptericem, OP halikoper i tenkovi, snajperi bez bullet dropa, guided raketa za recona (ili je ona bila u BC1?... nesto nisam siguran) koja 1 shot tenk bez po muke i koja je imala cool down od 45 sec ako se ne varam.

    Sve te stvari bi nam sad vadile maslo i te kako. Samo sto smo tad znali uzivat u igrama bez obzira u kakvom je stanju bila. Igras uzivas i ne analiziras svaki kamencic, smrt i jel sve balansirano i pod konac. Nije nas interesovalo.
     
    Last edited: Feb 4, 2019
    Sena likes this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih se slozio sa pola stvari, ali BC2 je bila vise skillerski igra nego bilo koji Bf što je poslije izasao. Ja ga za razliku od tebe mogu instalirati i igrati pa direktno uporediti.

    No, neka je BC2 krš. Majku im pa deset godina pricamo istu pricu. Kada sam probao R6, oduvala me koliko je igra kompleksna sa milion gadgeta i operatera, sa destrukcijom koja je u milimetar tacna i sve radi svaki yebeni put. Treba da ljudima bude jasno da je dugotrajnost jedne BF igre dvije godine max. Kome su oni popravili BF4 ? Komjuniti se seli na svaki novi BF. Oni poprave igru onog momenta kada najave drugu. Ovo bi sve bilo prihvatljivo da je dugotrajnost igre 5-7 godina.

    Mislim, znas kada mi se zadnji put desilo da mi se pojavi kursor u jednoj igri dok igram ? Nikad.



    Meni licno nije zao para. Nebitno ako ce se igrati godinama. Ali nakon stotinu sati testiranja, da je poslije savrsena, yebije. Evo gledam, od izlaska imam nekih pedesetak sati igranja. Kao da sam 500h proveo koliko me smorilo.

    Da je ovo prvi ili jedinstven BF, kao sto je to bio wow kada je BC2 izasao, progutalo bi se. Zato ti je poredjenje pogresno. BC2 u ono vrijeme i BF5 sada su totalno drugi svjetovi. BF5 je osrednja ok igra. Nista vise.
     
    Vedo likes this.
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ustani pa reci bc2 :D



    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Vedo like this.
  9. mirseth

    mirseth Aktivista

    Bf2 pa onda bf3 pa tek onda ostali iz fransize.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Poenta mog posta nije da branim BF5. Poenta je da je doslovno svaki BF imao bruku problema, i mi se kao svaki put ibretimo pa kako majku mu opet. To vise nije ni do Dajsa ni do EA, to je do nas. Lol

    Ja sam prestao brinuti o tim stvarima i stvarno uzivam u BF5. Ne trazim izgovore za njih, pljujem dice/ea i ja. Cudim se i ja kako uvijek isti problemi. Cudim se ali me ne tangira. Ali je cinjenica da je svaki BF do sada trebao oko godinu da pocne liciti na nesto. Ja sam se sa tim pomirio jos kad sam BF1 kupovao. Samo na BF1 se nisam spremio da ce imati tako uzasan gameplay/gunplay, sto me je na kraju i sprijecilo da igram vise od nekih 150 sati. Na BF5 mi je gameplay/gunplay (u vecini) legao pravo pa i igram skoro pa svaki dan i imam preko 250h vec. Jedino kad se ponekad nazivciram na BF5, je kad mi jarani pocnu kukat o problemima koje igra ima. O problemima o kojim svi znamo i koje smo svi prozvakali detaljno. E to me jedino nazivcira na BF5, ne igranje same igre, i problemi koji mi se u i tamo dese. Hahaha. Mada i na to sam oglusio. :D Bdw. i ti sto mi kukaju u uho igraju koliko i ja i svidja im se igra. Mada imam ja par jarana koji kukaju na doslovno svaku igru koju igramo. Lol

    Ono sto me brine na BF5 i sto im zamjeram je manjak mapa. Trebali su do sada izbaciti najmanje 3-4 nove mape, i to bez Panzerstorm. Isti los tempo sa mapama su imali i na BF1. Dok su poceli izbacivat nove mape na BF1 igru vec prestalo igrat 95% ljudi. Sto bi se moglo desiti i na BF5, cisto radi nedostatka novih mapa i te vece rotacije.
     
    Last edited: Feb 4, 2019
  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BC2 mi je najdrazi BF. Imam 1000h na XB360 i PS3 BC2. Na obje dogurao do 50. Ali necemo se lagat i reci da je bio savrsen i bez problema.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja mu dan danas ne vidim nit jedan problem. Tenk / helic OP? Pa u ostalim BFovima tenk isto nista, 90% ga raje ignore, dok u BC2 kad ti T90 sidje sa brda u Port Valdezu znoj te oblije, sto mi i jeste nekako blize real-lifeu.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da nisu konzolaska i PC igra toliko razlicite ? Spominjes recimo XM8. Na PC-u ce svako prije uzeti: F2000, AN94, AUG pa tek nju. Za navodece rakete si morao biti skiller. Attack helikopter nije bio na dosta mapa ali ga je teze voziti nego u BF3/4. Snajper i jeste bio koristan zbog mortara ali nije nikad bilo tog buga ili ga ja za 700h nisam nikada vidio. Granadelauncher je bio extra jer BC2 ima najbolju destrukciju i na to se nije baš niko zalio.

    UAV helikopter srušiš i nema gdje da visi. Oboris ga puskom za cas. Mozda je na konzoli teze. Guided raketa za recona nije postojala. To si nesto porbkao. A tenk treba da bude tenk. Mada si morao dosta kalkulisati da te ne dignu, npr valparaiso, jer si morao izaci vani da ga popravis a ne kao sada, u zraku se avion popravlja.

    Opet, da je petica prvi BF5, bila bi druga prica. Jer i ono sto valja je sve vec vidjeno.
     
    Vedo and EL NINO CFC like this.
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Najigrivija ikad je bf4 pa bf3. Mi smo ostarili pa nam sve smeta :)
     
    NAILS likes this.
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što noviji bf to manje potreban skill.
     
    EL NINO CFC likes this.
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ja, da i ti nesh ubiješ :)

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    @Vedo, da, helici i tenkovi su bili OP u oba BC, pogotovo u BC2. Tenk sa dobrim gunnerom si mogao citave Rush mape proci da ti iko ista uradi. Halikopteri na BC2 ko je znao raditi circle strafe su bili neoborivi, i jedino su im u kraj mogli stati AT4 experti. Tenkovi ako nisu bili jaki u BF3 i BF4, ja neznam sta je onda bilo. Za helice da ne govorimo.

    Kao sto sam stavio u zagradi nisam bio siguran je li laser guided raketa bila za recona u BC1 ili 2, ipak je od toga ima 10 godina ali sad sam se sjetio da je u 2ci recon imao mortar. Klip je iz BC1 SP ali je 100% bilo i u MP i bilo je op protiv vozila jer si mogao naciljati laser i na bilo koji stationeri i onda samo na tenka raketu odvest jer si mogao upravljati njom kad je pozoves:

    Evo jos balansiranih ljepota koje su krasile BC1: artiljerisko bombardovanje:


    Mortar glitch je ipak isto bio na BC1 moja greska:


    Meta moze biti da je bila drugacija na BC2 PC i konzole, jer kod nas XM8 prototip nisu ispustali iz ruku.

    I BC2 je imao svoje glitcheve: unlimited c4:

    870 shotty sa slugs + magnum ammo je bila super balansirana. Shotty snajper. No bullet drop samo u dorito ciljaj i dobijas 1 hit one kill na bilo kojoj udaljenosti. I to je raja dosta volila koristiti:


    UAV igraci su uvijek bivali na najvisim udaljenostima citavu partiju. Sad bi na ovo kukali konstantno: https://youtu.be/NKSmH_ANH78

    Na pocetku BC2 bilo tu jos dosta i bugova i glitceva i nebalansiranih stvari koje su naravno popravili i izbalansirali kasnije. Kao sto rade sa svim BF nakon odredjenog vremena. Valjda dok im krv dodje do mozga. Tad smo slabo i obracali paznju na te stvari. Sad sve pod mikroskop.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako ba sjanper nema bullet drop? Pa u nekim mapama moram nisan dici jedno 2 cm (na ekranu) iznad igraca da bi ga u glavu pogodio.

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Gdje sam napisao da snajper nema bullet drop? 870 shotgun sa slug + magnum ammo nema bullet drop.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    "Shotty snajper. No bullet drop samo u dorito ciljaj i dobijas 1 hit one kill na bilo kojoj udaljenosti"

    Sent from my P20 Pro using Tapatalk