All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A šta bi trebali voziti, ladu?

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    pitao sam ga kaze akumulator je kostao oko 19x KM a on ga platio 15x KM znaci popust 20%
    plus nisu mu uzeli njegov stari akumulator pa je on to prodao
    znaci ipak jest prvi put slagao mada opet je dobro prosao :D
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    To već liči na istinu

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kako pročitah, od 1.1.2020 eko test je eliminatoran...
     
    Reventon likes this.
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    U BiH ?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  7. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Nego sta nego u BiH, tj u Federaciji.

    Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Članak 2.(Obveza obavljanja EKO testa)

    (1)U svrhu smanjenja štetnih utjecaja ispušnih plinova na okoliš, počevši od 1. siječnja 2017. godine, u svim stanicama za tehnički pregled vozila, prilikom obavljanja redovnog tehničkog pregleda vozila istovremeno će se vršiti i ispitivanje sadržaja ispušnih plinova motornih vozila -EKO test.
    (2)EKO test se radi jednom godišnje uz redovni tehnički pregled. Ukoliko vozilo ne podliježe obvezi obavljanja tehničkog pregleda u toj kalendarskoj godini, tada vlasnik vozila nema obvezu uraditi EKO test u toj godini dana.
    (3)Tehnički pregled vozila se ne može završiti prije završenog ispitivanja EKO testa i izdavanja odgovarajućeg izvještaja o ispitivanju ispušnih plinova.
    (4)Rezultati EKO testa neće imati utjecaja na prolaznost vozila na tehničkom pregledu do 1. siječnja 2020. godine, do kada traje prelazni period ispitivanja ispušnih plinova.
    (5)Od 1. siječnja 2020. godine vozilo koje se mora podvrgnuti EKO testu mora zadovoljiti i zahtjeve o kvaliteti ispušnih plinova sukladno propisima donesenim u Bosni i Hercegovini.
    (6)Prelazni period ispitivanja ispušnih plinova iskoristit će se kako bi se svaki pojedinačni vlasnik upozorio na eventualne nedostatke u ispušnim plinovima njegovog vozila, te kako bi se istom omogućilo dovoljno vremena da svoje vozilo popravi ili podesi i dovede količinu štetnih ispušnih plinova u ispravno stanje.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da hoce bogdom sve golfove 2 iskljuciti iz saobracaja. A pitanje je sta ce auta kojima je odstranjen dpf, katalizator i sl.
     
    Vedo, donjapa and SamiRX-8 like this.
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa neće golfa 2 isključiti jer on ispunjava normu za koju je napravljen. Isključit će ove pametne koji su, a znam jednog, iščupali dpf, katalizator I blokirali egr jer im guši auto golf klase od cca 160KS.... E te i treba isključiti.

    Sent from my Huawei P30
     
    Vedo likes this.
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovo bi bila najbolja stvar koja se desila ali od ovog nema ništa. Pa popadalo bi sigurno preko 50% vozila.
     
    Aldiin likes this.
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sva auta prolaze eko test. Pitao sam komšiju što testira, kakva su auta bez dpf-a, on kaže prolaze ekotest normalno. Zato što dolaze auta koja su postigla radne temperature i u tom trenutku ona ustvari i ne zagađuju.
    Tako da skidanje ili ne dpf. Ništa ne doprinosi, a da znate ne skida se kod nas dpf, prije par godina je kolega uvezao Peugeota iz švicarske, uklonjen dpf (neko unutrašnjost uklonio i ostavio samo prazan katalizator) i softwerski uklonjen.
    I to je auto tamo prolazilo njihove ekotestove.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    @Reventon i ja bi volio čisto zbog sigurnosti u saobraćaju. Ta stara vozila su ubice na cesti, pogotovo zimi.

    Al previse ljudi ovisi o njima tako da bi mi bilo zao istih.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znam ja Tale da se ti tjesis zato sto je i u tvom pezou ista stvar uradjena, sad ti je auto euro 3 u najboljem slucaju, a mozda i euro 2. Ako se test radi ispravno ne moze ti auto proci euro normu bez dpf-a i egr-a, jer da moze i fabrika bi ga napravila bez toga, a VW nebi platio milijarde kazne.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato jesmo gdje jesmo. Sve to na otpad i gotovo, zakon bi trebao biti zakon. Voziti passata lubenicara da pri tom niti jedna štopka ne radi kroz glavni grad države je sramota za istu. Neki dan idem preko ivana kada je snijeg padao, i naravno, golf dva izvrnut pored puta, garant na ljetnim gumama.
     
    aNaToMiC !, SamiRX-8 and dams82 like this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Slažem se, mi se držimo onog kako niko ne bira da bude slabog imovinskog stanja i da je prinuđen da vozi neki raspad od auta umjesto da shvatimo da je prijetnja svima nama na cesti i našoj djeci koja svakodnevno prelaze cestu jer nemaju ispravno ono osnovno, a to je sistem upravljanja i kočnice... I nije samo do godina auta, imao sam i ja auto od 30 godina do skora, ali nisam dozvolio da zbog starosti bude tehnički neispravno...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC !, SamiRX-8 and Haker like this.
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Bio sam svjedok u servisu kada je čovjek tražio kuglu za dvicu, koja je koštala slagat ću 20KM. Traži jeftinije, nema, okrenu se i ode, kaže kupit ću na otpadu. Kad ljudi ne mogu ili ne žele i tu dvicu održavati kako treba, onda nema dalje.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Boga pitaj jesu li do sad i testirali euro norme i slicno i mjerili, meni na autu stoji euro 4 a po internetu na vecini stranica pise da mi je auto euro 5... Na sljedecem tehnickom cu bas pitati za to.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kod mene kolega sipa mineralno ulje za par maraka, govorim mu da nije dobar, u to auto mora sintetika po njegovoj specifikaciji, kaže ko ga jebe. Sipa atf u servo totalno pogrešan, sad zamjenio ulje, opet totalno pogrešno, kaže filter nije to se mjenja svako druga zamjena :D ugl takav je mentalitet većine, a lim lickaju i peru svake sedmice.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo ti stara lista kada su krenuli sa onom minimalno EUR4 politikom, možda ti bude od koristi.

    https://ufile.io/fh1mekzq
     
    aNaToMiC ! likes this.