All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dams82

    dams82 Komšija

    Klima isušuje zrak (znaš da kapa voda vani kad klima radi) i samim tim odmagljuje prozore jer se magla stvara od vlage...ljeti npr osim što ohladi zrak klima izbacuje vlagu pa nema one sparine u autu... A kad je hladno i upališ onu recirkulaciju onda tek počinje da magli i nema šanse da osuši...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Stevie_Ray likes this.
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Zimi redovno istresam gumene patosnice, a unutrašnje staklene površine čistim češće... Tačno mi zamagli više na mjestima koja nisam dobro prebrisao :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Navodno da ECU zna koja je baterija u autu, kojeg kapaciteta itd. pa zna tacno koliko i kako da je puni itd.
     
    dams82 likes this.
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Baš danas postavio jednu i obavio kodiranje... I osim toga proizvođači automobila debelo naplate to da određene baterije budu prihvaćene od strane ECU-a prilikom kodiranja... Sve je to ponajviše interes pa onda tehnologija...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja danas zamijeni akumulator...stari je bio 4-5 godina ,sto i nije lose
    zadnji mjesec i nisam nesto bas vozio i vidim da je poceo da zavija prilikom verglanja...opet ga nisam palio sedmicu i mrtav...uzmem punjac,napunim ga,upalio iz prve,provozao malo...opet u garazu par dana i opet mrtav :D
    vidim da mu nema spasa i uzmem novi

    ali mi je bilo malo cudno,jer je hajmo reci odjednom prestao...je li moguce da se u autu napravi kakav spoj ili nesto sto bi trosilo struju pomalo ?
    ili je ipak odradio svoje i to je to
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nešto ti očigledno vuče struju. Odvuci to auto električaru.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se isto desilo prije 4-5 godina. Odjednom prazan. Napunio, uspio jednom napuniti i upaliti i poslije mrtav. Odfurao ga u radnju, dobio dvadesetak % popusta i uzeo novi. Hebat ga.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Cim minusi krenu pokaze se kakav je akumulator. Ako je normalno radio do zime, nema sta, crko i mijenjaj ga, pogotovo ako je 5 godina star.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Moj recimo je bio skroz legao kad sam uzeo auto prije 10ak mjeseci. Onda mi se pojavila start stop greska radi njega a vozio sam ga majstorima svako svjoju pricu imao dok nisam na ovlasteni otisao i skontali su da je slab akumulator. I cim je zima pocela niske temp kao da se napunio i greska na start stop se ukinula i sad sve radi ok, ja fkt auto vozim nema dana da se ne vozi. Mada ujutro kad palim osjeti se da nije akumulator na 100% al fkt cudno mi ovo.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Obično kad oslabi akumulator prvo što pokaže je start - stop, ne radi svaki put... Tvoj je akumulator kao feniks, digao se iz pepela

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma kupio sam novi akumulator,ako bude i ovaj ispraznio,odvuci cu elektricaru
    Prilicno je star akumulator tako da sam zakljucio da je odradio svoje i uzeo novi
    Dao sam stari i dobio popusta na novi...72 Ah 105,00 KM

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I ja cu evo morati..

    Prije mjesec i po nisam mogao upaliti, dva dana nakon toga preklemam, i evo mjesec i po radio bez problema, minusi nista, znao biti neupaljen po 5 dana i upaliti bez problema. Veceras evo nece da upali, a jucer radio..

    Bem ti start stop i ko ga izmisli..

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa iskljucite start stop zimi na kratke relacije.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Par postova iznad sam napisao,uvijek je isključen, jer nemam potrebe za istim uopšte niti volim.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Svejedno ne radi start/stop zimi na kratke relacije. Tek kad motor dosegne odgovarajucu temperaturu i akumulator dosegne odgovarajuci nivo napunjenosti onda ce start/stop početi da radi.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    forzamilan and aNaToMiC ! like this.
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li moguce da je do neceg drugog osim akumulatora za ovaj moj slucaj a da je vezano za struju/elektroniku i eventualno praznjenje akumulatora? Jer kako napisah prije mjesec i po je prekleman, i od tad nije bilo nikakvih problema, palio na svakakvim minusima bez problema, stajao neupaljen po 4,5 dana i nakon toga palio bez problema. Naravno ici ce testiranje alternatora ovo koji dan, ali ono, cisto me zanima. Nije nista ostalo upaljeno, ama bas nista.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i mene ovo isto zanima...cudno mi da je bio napunjen i radio normala,pa onda oslabio malo...pa se skroz ispraznio...pa sam ga napunio punjacem i opet je upalio od prve...u njega sam dopunio malo i destilovane vode prije punjenja i onda kroz par dana mrtav
    ili se bezveze tripujemo,rikavela akumulator i to je to hah...mislim moj je postar ali mi cudni ovi simptomi
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Slična stvar bila sa mojim Audijem. Prije godinu i po nije mogao upaliti, preklemao, upalio i jedno pola godine radio bez problema, i kad prenoći na Bjelašnici. Onda se desilo isto, pa opet preklemao i radio jedno pola godine. Došao sa mora, stajalo auto 2 dana, da upalim neće. I sad evo ova situacija u Beču gdje i nakon klemanja nije htjeo upaliti nakon gašenja, morala se uzeti nova baterija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znači da ne razumiješ baterijski jezik. Tri put tu pokušava reći da je zamjeniš a ti ne kontaš. :)

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Vedo and dams82 like this.
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    Koliko dobijes popusta?

    Stari aku na otpadu vrijedi 20marki cisto info

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk