Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam po kakvoj si cijeni nasao taj al ovaj sto ja kupih za vikend na akciji. Ja platih 293km sa dostavom a sad 223km sa dostavom. Bacih 2-3-4kg espresso kafe


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odlična cijena. To je sića za ove uredjaje ali ako se koristi.
    Sad konram ovaj crock pot kupiti mislim da bi i on odlično legao :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    100 KM :D

    Friteza na vrući zrak (110 KM)
    https://olx.ba/artikal/56911964
     
    dino73n likes this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cijena top. U sustini ista ko i moja. Drzi na balkonu pa donesi kad ti treba.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko nema tepihe usisivac na bateriju sasvim dovoljan. Kod nas ima i neki nastavak za brisanje, naspe se vode i omeksivaca, za 20min usisias stan bez problema. Za tepihe ne bih preporucio, jedino ako su neki tanji.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja koristim Brita filter za vodu, naspes vodu iz cesme u posudu iscuri isfiltirana voda. Ovdje gdje ja zivim kamenac je katastrofa, koristim ga i za kafe aparat iako on ima i svoj filter. Zamjenske filtere (original skuplji) kupim za 20eur 6 komada jedan traje mjesec dana. Ako ne mozes dole naci nadji nekog od dijaspore neka ti uzme set i par ovih set filtera. Kad skidam stari filter vidi se smeca sta sve ostane mimo kamenca.

    https://www.amazon.de/Wasserfilter-Kanne-Marella-graphit-MAXTRA-Kartusche/dp/B0BT1HTR9Q/ref=sr_1_5?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=34Z93ZFYBEICA&keywords=brita&qid=1703926514&sprefix=brita+,aps,135&sr=8-5
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Britu i ja koristim 7-8 godina. Sto se tice filtera, zamjenski u dm-u. 6KM komad otprilike. A britu imas kupit i u bingu i mercatoru i dmu, ma gotov i na trafici, ne treba ti dijaspora

    https://www.dm-drogeriemarkt.ba/profissimo-filter-prociscivac-vode-p4066447374025.html

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ja nisam do sad koristio, ali razmišljam da uzmem zbog aparata za kafu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  11. nivla

    nivla Komšija

    ja sve kontam ako isfiltriram tu vodu da u njoj nista korisno nece ostat, kamenac sam po sebi nije stetan, a citav zivot pojem nefiltriranu vodu i nista mi ne fali, jedino zbog kafe aparata
     
    dams82 likes this.
  12. dams82

    dams82 Komšija

    Isto razmišljam...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako je to onaj profissimo taj ne valja nista, sva voda mi prodje mimo filtera kroz rupu, samo original, moze trajati i duze od mjesec dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo tako. S tim da ima faktora, ali kod nas npr je voda super.

    A moj drug u aparat stavlja desrilovanu

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Pa nije jedino kamenac upitan, hlor, razni metali, itd. Sta god uhvati, dobro je i bolje nego da zavrsi u bubrezima.

    Ne fali ti ništa, ali dosta stvari u zivotu funkcionise na nacin "bolje sprijecit nego lijecit" tako da taj izraz "citav zivot radim nesto i nista mi nije" ima smisla samo kad ga izgovore osobe koje su 70-80+.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ne znas ga onda stavit Koristim taj profisimo godinama, i jednom mi se desilo da primjetim to da ide pored filtera, popravim i sve ok. Sto bi se desilo i sa originalom kad ne uklopi dobro. Filter je isti.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima smisla samo ako ti je život posložen 100%
    Spavanje, nema šećera, povrće i meso. Veću štetu tijelu pravis hiljadu puta ako pijedes preko 20gr šećera a velika većina pojede preko 100.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako stoji med u poredjenju sa secerom? Ja vec par mjeseci nikako ne jedem secer ni kolace ni slatkise ni sokove al zato dernem kilu meda mjesecno. Pravog meda od provjerenog pčelara.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bolja opcija, ali nije bolja za jedno kilo :D
    Dzaba, šećer za nas nije dobar, kada se skines sa njega banana ti bude preslika, da ne pričamo npr ako milku probaš, glava zaboli koliko je to preslatko.

    Ali nevezano za to, gledam često ovako ljudi se opterećuju oko gluposti a ovamo milion lošijih navika.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Odoh danas po aparat. Imam dva pakovanja ove, jedno pakovanje frank i jedno pakovanje lavazze :D


    Kontam da istresem u onu posudu gore ovu samljevenu, da ne kupujem bezveze kilo u zrnu kad već imam ovih ovoliko. Valjda će aparat "samljet" ovu iako je već mljevena i napraviti normalno? [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk