Kućanski aparati! Iskustva/preporuke.

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dino73n, Dec 16, 2023.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sad u merkatoru ugledam ovakav isti 1300 i odmah odem na olix i naručim od ovog lika za 240

    Baš me zanima kakav će biti kada dodje [​IMG]

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Zasto ne bi bio, moj bio 220 KM, radio godinu dana, bio neki manji kvar koji je kostao 80 KM i evo radi i dalje :D
    Kvar je bio ono grlo gdje se sipa kafa.
    Prvi put mi se upalila ona K lampica tek prije mjesec dana, jer se nije cistio preventivno neko vrijeme, inace u pocetku mi bilo interesantno da ga kompletno ocistim barem jednom sedmicno :D
    Opet jeftinije od tih 1000+ KM koliko kosta nov aparat, a trajace dugo i polovan, kvalitetni su to uredjaji plus uradi self check svaki put kad ga upalis :)
    Jedino sto ovaj moj nema je onaj dodatak za mlijeko.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ja danas naručio sebi aparat, ajd reko ovo oko nove godine se volim počastit tako nečim. Delonghi Magnifica S
    Nov,nekorišten, ali izložbeni primjerak sa par ogrebotina za 450KM, 12 mjeseci garancija. Sutra će doći.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC !, Haker and dino73n like this.
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Stigla friteza danas. Kad sam vidio kolika je kutija prepadoh se.
    Kontam poslali mi frizider

    [​IMG]
    [​IMG]

    Ispecem pola kg ledo smrznutog pomfrita bez kapi ulja da probam. Wooow. Nikad bolji pomfrit. Bit ce ovo cool igracka.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Mujka, Reznor and dams82 like this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sad probaj piletinu :D
    Ja krompir malo obarim, jedno par minuta pustim da se kuha pa ga onda u tom ispečem, nema dalje :D

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  6. nivla

    nivla Komšija

    probaj mccain longs pomfrit, on je najbolji
     
    Reznor and dino73n like this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod usisivaca samo snaga,nista sminka :D
    2000+W i nema zime a te igracke na baterije,to nece u moju kucu nikada :D
     
  8. dams82

    dams82 Komšija

    Svaka čast na tebe. Mi kako smo uzeli ovaj razrahatili se. Za čas usisamo i nikom nije mrsko, a prije vazda ko će, neće niko...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako sam ja mislio da ne može ovaj robot ništa usisati, ali on voza pola sata obilje sve par puta pa poslje vidiš u onoj posludi koliko se nakupi.

    Sad kontam i ja da bi u kombinaciji sa tim stapnim bila super priča da se ovog govneta na struju gotovo skroz riješim.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Baterijski naravno nema snage kao 220v 2000+W ali je zato prakticniji 30 puta. Jednostavno sa baterijskim imas totalno drugaciji pristup odrzavanja kuce. Njega potezes za svaku sitnicu i non stop docekujes. Sa 220v cekas do zadnjeg trenutka pa ga razvlacis i usisavas citavu kuci.


    Kamion ima 500ks al po kifle ne ides s njim. Ides pjeske ili biciklom jer je prakticnije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Kod mene tri macke u kuci...nema tog stapnog koji bi mi bio od pomoci...jer treba onu podlaku usisati i odlijepiti od tepiha.
    Ovako na oko kada gledas,sve cisto,nema mrva,nema nista a kada usisam kucu,budu puna posuda macijih sitnih dlaka i one najsitnije prasine.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Roboti i jesu super ko nema tepihe. To je samo za ove moderne domove.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  13. Stryker

    Stryker Komšija


    Kolega, pretpostavljam da je taj Samsung 1800W usisivač sa onom posudom.

    Fazon je što nakon svakog korištenja trebaš dobro očistiti tj. "isklofati" oba filtera, kako onaj ispod posude tako i onaj na zadnjoj strani usisivača i on bi poslije toga trebao dobro da vuče.

    Idealno bi bilo ako imaš kompresor da ispušeš usisivač.
     
    Reznor likes this.
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tema su kucanski aparati a ne zoo oprema. Heheheheheh

    NHF :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma ti mozes i ovim usisavati mrve,dzaba bacas pare na te skupe a beskorisne igracke.
    :D
    [​IMG]
     
    dino73n likes this.
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pukose leđa od tog hightech aparata a leđa su mi vrednija od para koje bi ustedio. :)

    Ja nemam mačke al imam suprugu i kćerku s dugim kosama. Mala je razlika u poredjenju s tvojim macama. Malo malo moram cistiti tu rotacionu četku jer se dlake nakupe i zaglave je i ne moze se okretat i samim time i ne moze ucinkovito usisavat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Qler likes this.
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kako inace pripremiš piletinu za pečenje u ovom uređaju? I koji komadi mesa su u pitanju,file,batkovi,otkosteni batkovi? Čitavo pile?

    Mislim probat cu ja svasta i svakako al bolje skratiti put ako je moguce.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ja u onom malom tefalu svasta napravih dosad
    Imaju oni spicy wedges veliko pakovanje i to zajedno s nuggetima, bitno je samo ne pretjerati s postavkama, bolje ovako staviti na 160C i 20min nego da izgori :D
    Onda mogu i pite zamrznute, imaju i mini pizze bruskete kako se vec zovu
    I na kraju pravio sam i nesto kao ramen, dakle, nudle i preko jaja, to mora ici u vatrostalnu, metalnu posudu. Samo se duze priprema pa malo sabura :D
    Ima na pinterestu raznih brzih recepata i s postavkama temperature, a meni je i uz aparat dosla ilustracija s primjerima sta treba peci i na koji nacin :)

    @Stryker za usisivac to znam za posudu, cim je puna vec na pola, usisna snaga se znatno smanji, a te filtere operem u masini, mirise kad upalim usisivac :D
    Jednostavno mi ne vuce najbolje, i takav je bio od pocetka, sad je li to kod svakog s posudom ili je do ovog modela ne znam.
    Hvala u svakom slucaju :)

    Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
     
  19. nivla

    nivla Komšija

    ti samsung sa posudom su takvi bili 120 bili 300km
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    To je to smeće o kojem sam govorio. Zaboravio sam i da je bio s posudom. Kad hoćeš da baciš pare kupiš taj usisivač.
     
    Reznor likes this.