Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

  2. [tota]

    [tota] Aktivista

    Ovaj je u pitanju
    http://www.preissuchmaschine.de/psm_fro ... ukt=510615

    Nego kad sam već za vrijeme blagdana bio lijen da pitam, čekati 200 sati ili da gonim malo agresivnije postavke. Još ga mazim i pazim, vrijednosti na 50% :lol:
    Trebalo bi u service menu ući pa viditi stanje, mislim da je ovaj moj blizu 200 sati rada.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel ti zasada na "movie" postavkama?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ako mene pitaš nije, još uvijek je na normal, ali se moram uhvatit dve-a ovih dana dok uživam na godišnjem da vidimo kako cinema radi ;)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imho jako se tesko naviknuti na D65 paletu boja, ali kad se navikes onda nije jasno kako si mogao biti dosada na onim "hladnim" postavkama...
     
  6. [tota]

    [tota] Aktivista

  7. simplicius

    simplicius Novi član

    Da li je itko probao spajat pv70 sa komp. pomoci dvi-hdmi kabla?
    Ja ne mogu nikako dobit rezoluciju 1024*720 ili je do graf.kartice (radeon 9550) ili ima neki drugi problem
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam spajao sa običnim vga kabelom i radi sve bez greške, slika super.

    btw. sinoć sam vozio dve na cinema modu i podesio sve, slika je stvarno odlična, ali za dvb-s ostavljam na normal pošto je slika tako i onako prilično bezveze.
     
  9. simplicius

    simplicius Novi član

    Spajao sam i ja vga kablom ali mi je puno bolja slika sa dvi-hdmi samo da je jos rezoluciju nastimat
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sa dvi-hdmi kablom neces moci dobiti custom rezoluciju. preko njega idu samo standardne EDTV i HDTV rezolucije. ako hoces da sam stimas, moraces kao syss ici preko vga kabla. jedino je bad sto ces dobiti 2.5% overscan, ali nije strasno jer se moze dovesti to na 1% preko servisnog menija...
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    da čujem servisni meni kako i gdje... go now! ;)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. syss

    syss Veteran foruma

    pa da mi odu sve postavke... ubijem i tebe i servisni meni :)

    ajd probaj ti kad ti dođe dok je na defaultu.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo nakon dugog i mukotrpnog googlanja skontah kako se ulazi u servisni meni. dakle - na prednjem panelu pritisnuti "F" i drzati ga (upalit ce se "volume"). dok drzis "F" smanji glasnocu na minimum sa "-/V" i nastavi drzati i tu tipku. dok drzis te dvije, na daljinskom pritisni triput "0" i pojavit ce se servisni meni. na prvom ekranu imas broj radnih sati i jos ponesto. sa 1 i 2 biras glavne grupe, sa 3 i 4 podgrupe, a sa Vol+ i Vol- mijenjas vrijednosti. mozes cackati koliko hoces sve dok ne pritisnes "OK". da izadjes, samo pritisni "EXIT" i to je to.
    mene su malo zajebali pa cu puknuti reklamaciju u ponedjeljak - prije mene je vec radio preko 30 sati. :evil:
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    jebiga to je u tvornici se testirao, nemoj mi sad cjepidlačit.

    kakav ti je inače tv?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nah ekran je bio prljav poprilicno a i svi kanali su bili popunjeni satelitskim programima, boje su stimane, aspekt itd. auto setup se nije ni pojavio.
    inace tv je mrak, odmah sam opalio origigi R1 Star Wars Ep 3 i 4, i ono crnilo svemira je mnooogo dobro. totalno drugi film. za pocetak sam stavio normal+warm+iskljucene redukcije sumova i ostale nepotrebne pizdarije, smanjio ostrinu jer kvari sjenke i zasada je ok. jos sve to na NEO krshu. cekam PS3 da isprobam kako treba. spojih i komp sinoc, upalih media player classic, stavim na nativnu rezu uz korekciju aspekta i cak divx filmovi izgledaju pristojno. GT4 @ 1080i na PS2 takodjer fenomenalno izgleda, a i 480p igre su isto za ne prepoznati.
    zamjerke: daljinski je nekakav jeftikaner, fali drugi komponentni ulaz, interni scaler nije bas sjajan, povremeno se u igrama primjete zeleni fosforni tragovi (doduse jedio pioneer ovoga nema), zvuk je "sitan" kad ga poredim sa onim na proslom tv-u.
    uglavnom svakako u srijedu ide natrag, pa cu se jos zamarati s tim kad dodje definitivni model...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ja vrtio 1080i sa dvd i bio mi je totalna kanta, baš ono najlošija moguća slika od svih modova koje player podržava.

    ajd kad dođe ps3 na njega javi ako je moguće upscale-at film na 1080p i usporedi sa 720p pa javi kako izgleda 720p i 1080p film pošto će ga ekran spustiti svejedno na 720p.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Evo dosao US 60G PS3 popodne, pa sam se podosta igrao i cackao ga. Prije svega da spomenem (po drugi put) da je mrak stvar. Ostale dvije konkurentne spravice su izradom kao igracke, al zbilja. :lol:
    E sada na ono bitnije kako se nosi sa 42PV70 - ukratko receno, jako jako dobro (malo fali da bude odlicno). Nakon jebavanja s HDMI kablom (uzeh neki no-name 1m jer mi je dosta) i pucanjem slike i zvuka, skontam da je sve to popravljeno sa novijim FW-om (dosao je sa starim 1.51), i stvarno tako i bi - svi problemi nestadose nakon 10 minuta, a gomila novih opcija na raspolaganju. Prvo sto sam primjetio je da PV70 bolje scalira 1080p signal, nego 720p. Zvuci cudno i mozda i tehnicki malo vjerovatno s obzirom na rezoluciju TV-a, ali mijenjao sam reze nekoliko puta i definitivno je tako. Jednostavno je XMB primjetno ostriji (vidi se po PSS i F@H ikonicama), a i filmovi nesto malo, tako da sam tako i ostavio. 1080i nisam jos isprobao, ali posto je sam TV progresivan po prirodi mislim da se necu mnogo s time ni bakcati. Prvo sam probao PS2 igru God of War sa ukljucenim smoothingom (full screen) i razlika se definitivno primjeti u odnosu na PS2 izvedbu - boje mnogo bolje, kontrast, detalji.
    Najbolji dio veceri - Empire Strikes Back @ kvazi-1080p - nesto nestvarno, nisam ocekivao da ovaj TV moze prikazati ovako dobre (i tacne) boje, a kontrast se mora vidjeti uzivo zaista. PS3 igra ogromnu ulogu u svemu tome sa dobrim upscale algoritmima, ali TV je zaista vrh. Na 3.5m udaljenosti, vecina prednosti FullHD ekrana iste velicine su anulirane. Jos da se dokopam nekih R1 BR filmova da vidim koliko bolje moze (kad sam vidio kako izgleda borba na Mustafaru u EP3 skontah da mi BR nije vise toliko interesantan).
    Glupo ogranicenje PS3-ce je sto ne moze pustati PAL DVD-ove (cak i one nezasticene), tako da nisam mogao sve da istestiram kako treba. Divx filmovi su itekako gledljivi na ovom TV-u (mislim da se mpeg4 artifakti cak manje vide nego na CRT-u). Nigdje se ne spominje da podrzava 24fps mod, ali kad ga ukljucim u PS3 meniju, "trzanje" se definitivno smanjuje. Znaci ima i neki kvazi-24fps refresh rate. Genijalno.
    Da ne kenjam vise, nije dzabe diljem Evrope ovaj TV proglasen proizvodom godine, jer stvarno vrijedi svake marke (kao i PS3 uostalom). Eto malo o jednom, malo o drugom i to je to. Za mene ova godina nije mogla bolje poceti.
    Ako ima kakvih pitanja "Panny" vlasnici su na raspolaganju... :lol:

    EDIT: kako rekoh reklamirao sam onaj koristeni primjerak i jucer dobio novi. ovaj primjerak nije gorio niti minute van fabrike. nece se oni s Bahom zajebavat'. :lol:
     
  19. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ako planiras gledati kablovsku na njemu ne uzimaj, slika je uzasna. Samo ce ti filmovi ici kako treba.

    Prekontaj se na kakvu plazmu, mnogo bolji izbor.