Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. jemsovic

    jemsovic Novi član

    Ja juce zvao i tu mi cijenu rekao, a imam cjenovnik onaj stari iz 9 tog, a mozda se i on zeznuo kad mi je govorio
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Uzeo sam Samsung PS50-Q91H (plasma, 50", 720p, 15000:1, 3xHDMI) u Tehnomarketu koji se pokazao dosta jeftinijim nego Robot, a svi idu valjda preko EuropaTrade. Jako sam zadovoljan kvalitetom SD slike (kablovska), a sulu moze potvrditi da je telka davala jednu od najboljih slika od svih ponudjenih (brdo lcd-ova, c91h koja je imala poprilicno blijedu sliku (barem postavkama) i sl.)

    Savjet za ostale, 50" je previse i treba biti na udaljenost od barem 4-5 metara za ugodno gledanje. Ja sam na razmaku od nekih 3,5m i moze se. Slika sa PS3 na 720p (igre i Blu-ray filmovi) je fantasticna, dok mi za Wii definitivno treba komponentni kabl za 480p. Jos jednom napominjem da je kvaliteta slika jako dobre i to na pocetnim postavkama, dakle, out-of-box.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Samo da napomenem da nismo imali kalibacioni dvd za ubacivanje plazme u auto, pa smo morali potegnuti za Arhimedove metode dok je trcao go Sirakuzom.

    edit;

    malo ozbiljnije


    Ogromni motherfucker, ne treba ti ni film ni karina da vidis kvalitetu slike u marketu. Karizma i mantra TV-a zraci, samo pogledom na one LCD 4-5k modele je ostavio dojam '' :lol: :lol: '' U glavnom, ako mislite gledati po citav dan apskejlane DVD-ove i bluray medije kao i next gen rokanje konzola onda dolazi u obzir.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    koliko bjese para, a koliko je C91 isto tako? :smt006
    imam ja JKP DVE ako zatreba za kalibraciju... :wink:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Enise postavi slike, nema smisla da kupovina prodje bez foto-sessiona
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma njubina... to on posjeduje već duže vrijeme i nikako pics da vidimo.

    @baha... daj mu dve, pričali smo već o tome i ispljuvali me da neće biti razlike između kalibracije "na oko" i nakon dve-a.
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Esh

    Esh HWB

    haha, pa ko ti je kriv kad si nastupio s pricom da si nakon kalibracije dobio kvalitetu slike koja se moze porediti sa 3x skupljim setom.. sulu, de uleti ovdje..
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma syssu preporucile baburine sa slikama Ante Gotovine DEVEDE sa kalinbracijom slike sa po uglovima za nastimavanje. I on sada nama prosipa mantru ovdje.

    edit:

    On je i onog samzunga (mob) kalibriro.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma fu... di sam ja točno rekao da imam 3 x bolju sliku? e moj enise... ode u guzicu i ti i tvoje novinarstvo :D

    dobro imam sliku 3 x bolju nego na identičnom modelu u dućanu - to sigurno ;)
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    42PX70 je maloprije narucen, stize u srijedu, pa cu okaciti koju fotku i opaliti Bioshock da vidim kako izgleda. :mrgreen:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    opa to na digitalu ideš? di si px nabavio na ovim prostorima ffs?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    uhh zajebah se, toliko sam recenzija i foruma obisao, da sam poceo razmisljati ko englezi. :mrgreen:
    uglavnom PV70 je u pitanju, sto je ista stvar minus spomenuta digitala.
    samo da hoce ovaj Radeon slusati kako treba pa iz prve izbaciti zvuk...
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ako sada imas zvuk na zvucnicima HDMI zvuk ti nece raditi. Kada stigne TV reinstaliraj drajvere od grafike i obavezno pod custom ukljuci HD Audio kao dodatak i imat ces zvuk na TV-u.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    'fala drug, probacu za koji dan. :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kakva je situacija sa ponudom HDMI kablova? kako se cijene krecu? u Plusu udaraju po usima s nekim fush markama...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Na svim mjestima ti je isto stanje. Ako hoces kakav bolji kabl lati se neta i kreditne kartice.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ja uzeo u hgu bandridge premium 1.3a verzija 3m za razumnu cijenu ~20€.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    to je super cijena, preko toga je nepotrebno. gledacu panasonic da uzmem, trebalo bi da je ista cijena.
     
  20. [tota]

    [tota] Aktivista

    Mene je Panasonicov došao ~40KM, 1.5m (VT Commerce). Panasonic S511 -> HDMI -> 37PV70 8)

    btw bez ove teme sad bi gledao u pv7 :wink: