Age of Conan - Hyborian Adventures

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, May 24, 2008.

  1. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Da li ce biti veci uspjeh od WoW je jos pitanje.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Neće.
     
  3. Amaroking

    Amaroking Aktivista

    Joj fiks odgovora. To insajder informacije? :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa sigurno je da ne moze nadmasiti WoW po prodaji/broju igraca iz prostog razloga sto je nagli skok u prodaji za svaki novi MMORPG karakteristican nakon cega slijedi stagnacija i pad (ima mnogo primjera, ali evo recimo SW Galaxies), a upravo je WoW jedini MMORPG koji je uspio da zadrzi neki kontinuitet u prodaji kroz godine. Ako tome dodas i cinjenicu da se uskoro ocekuje nova WoW ekspanzija...
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ako AoC propadne ima Warhammer.. U svakom slucaju ja se ne vracam na WoW.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Naravno, Warhammer bi trebao izaci na trziste negdje pred kraj godine..
     
  7. monK

    monK Komšija

    WoW se ne može stići jer i nema više tek par igara, već čitav niz...a stalno izlaze i nove...nakon AoC-a, ljude već puca hype oko Warhmmaera, a GuildWars2 se očekuje nekada krajem naredne godine...Slijedi sjeckanje na vjerne zajednice koje idu uz pojedine igre, odnosno tematike...

    Mene od GW-a (koji me je oduševio) jedino može odvojiti kakav prejak SF MMORPG sa korektnim (što je jako bitno naglasiti) sistemom plaćanja...

    Usput rečeno, single play igre mi gube suštinu...Morrowind i Gal Civ 2 koje obožavam, nisam ni pogledao već 3 mjeseca, koliko sam u online nadmudrivanjima...

    Pravo Carmack zbori kada kaže da je WoW početak gaminga u budućnosti...
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    ja cekam bloodymare :twisted: :twisted: koji ce biti i free ,kada prodju 3 dana rezervisana za one koje su kupili igru i da u ta 3 dana nabiju levela i da steknu neku prednost, a imace kao i neke beneficije kao less damage taken,vise exp poena,vise item droped ...(a premium paket je 15dolara, dok basic pack je bijednih 8 dolara)
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Esh

    Esh HWB

    Zanimljiva informacija iz Blizzarda:

    http://seekingalpha.com/article/104341- ... pt?page=-1
     
  11. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Srry ako pokrecem ponovo temu ali mi treba odgovor sada.Mogu dzaab da igram bilo koju od ovih igara.Ali neznam koju da izaberem..AOC,LOTRO,Warhammer ??? WoWnedolazi u obzir..hvala puno
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Nijednu,ganjaj nesto korisno.Svaki mmo je prevelik gubitak vremena :wink:
     
  13. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Nisam pitao da mi dajes savjete za RL.Ja cu ovo da igram iz ciste dosade i zabave. :shock:
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe pa sto ne bi mmo mogao biti koristan...npr za ucenje jezika, upoznavanje ljudi, upoznavanje sebe, upoznavanje....(umetni bezbroj drugih stvari....) ili cisto za opustanje zivaca....
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    To za ucenje jezika i za upoznavanje ljudi se slazem a to za opustanje tesko drug. WoW je igra u kojoj se ne moze naci granica, neki balans i koja iziskuje mnogo odricanja. Ako hoces da nesto postignes u igri 1, 2, pa cak i 3 sata su premalo a da ne spominjem ko ima posla sa lvl-ovanjem sa 1-80. Svi ce ti rec igra pocinje tek onda kad "dingas" 80-ku tj. tek ces onda postati biljka jer si na high lvl-u bez opreme nula. Da bi nabacio opremu ides u raid ili pvp-as. Npr. Illidan Raid: samo pripreme i organizacija za dungeon traju sat vremena a da se ocisti citav Black Temple trebaju fina 2,5 do 3 sata i dobro opremljenih 25 ljudi a to da li ces ti dobiti jedan dio opreme koji ti teba je cista sreca :wink: I da slazem se sa artemisom, fakat ode zivot u pm. Ja ne kazem, WoW je fakat najbolja igra koju sam igrao. To je nevjerovatno za kako kratak period se covjek navuce jer je gameplay prezanimljiv. Toliko mogucnosti, taktika, nacina prezivljavanja...Vjeruj ne pricam u prazno. Igrao sam WoW 4 godine sa malim prekidima i rekao samom sebi dosta. Get a life...
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Igrao sam wow godinama...ako hoces da napucas lika trazi punoo vremena,ali i srece.Treba malo farmati i skupljati pare,ici u battlegroundse,ma ima milion mogucnosti...,pa onda redovno ici na sve raide.Vecina klanova ima sistem poena,pa shodno tome koliko si aktivan na raidima dobijas pojene.Onda se nadas da boss izbaci ono sto tebi treba,pa da od recimo 5ljudi tvoje klase ili ne zeli/ne treba taj item ili ima manje poena od tebe.Ide tu jos razglabanje na forumima,ucenje taktike,teorije pa onda valja sve u praksi iprobati i naci najefikasniju.Neso je rekao da se lako navuces i tako je.Igra je zaraza.Ali nakon neprespavanih noci i previse kofeina u krvi,skontas da ima pametnijih stvari,da treba ohladiti sa igrom.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    zahvaljujem na ovim podijeljenim iskustvima no da se vratim na moju poentu, sama igra ili cak intenzivna igra, nije stetna tj moze biti korisna stvar u zavisnosti od toga kako mu se pristupa dakle korisno iskustvo, ucenje strategije ,taktike, planiranja, managementa ljudi i sebe, psihologije,jezika, ljudi ma svega i svacega i to vase iskustvo moze biti korisna podloga za opariti se... evo ja cu navesti banalan primjer a to vase iskustvo je imho jako vrijedno i postoje brojni nacini da se ono pretvori u 'life' i u 'nesto pametnije' kako vi kazete....npr da vi sami napravite takvu ili bolju igru i maznete lovu na njoj... ili da napravite neki proizvod i uslugu na istom principu... :smt006
     
  18. Esh

    Esh HWB

  19. ming

    ming Veteran foruma

    Samo da dodam posto je mmorpg, na wow serverima se pojavio pravo zajeban igrac.
     
  20. Bumbe

    Bumbe Aktivista

    Kupio sam ovu igru i evo dobio je danas.Sada me interesuje kada se hocu registrovati za accsve ukucam ali imam problem kada me pita za payment options jer nezelim sada da uplatim mjesecno jer sam dobio 30day free.Nekontam sta treba tu da ukucam,Jeli znaju ovi sto igraju ovo ?