Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako tako kazete obojica, onda ce tako i da bude. hvala.
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Kazemo obojica :)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    trojica ;)
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Sa snajperom 4-ica :D
     
  5. zalizani

    zalizani Aktivista

    Ako moze kakav komentar mogao bih ovu nac pravo povoljno Panasonic TH-42PX80E
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Imas sve o pv70 i pv80 (to ti je px model) na 2-3 stranice iza ove.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    to je pv80 + dvb-t tuner, ostalo sve isto.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I na PX modelima je refresh rate zakljucan. Kod PV telki postoji 50/100Hz izbor.
     
  9. mahalas

    mahalas Novi član

    Nesto bi i meni slicno trebalo. Potrebno je da se satalitski risiver spoji na tv, posto dm500s nema komponentni izlaz.
     
  10. snajper007

    snajper007 Novi član

    Meni treba za spajanje dreambox resivera 7020 sa TV plasmom.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znaci morate prvo utvrditi iz manuala ili menija da li Dreambox-ovi podrzavaju ovakav kvazi-komponentni output. Ako ne, onda se ne morate gnjaviti mnogo, vec jedino sto preostaje je da spojite receiver na plasmu preko rgb scart kabla (onaj koji sadrzi sve pinove). Sa scart>komponent adapterom u tom slucaju ne bi dobili nista, a cak bi se i signal mogao degradirati.
    Btw. komponentni kabl ima 5 rca prikljucaka.
     
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Dreambox receiveri mogu preko Scarta isporučiti Komponentni (YUV) video signal (riječ je o najkvalitetnijem analognom prijenosu video signala koji podržava rezolucije čak do 1080p) i samim time omogućiti još bolju kvalitetu slike vlasnicima TV aparata sa komponentnim (YUV) video ulazom (Plasma,LCD,CRT),pošto je kod nas malo teže prona?i "Scart to YUV" kabel ili adapter evo par slikica kako sam ga ja napravio.

    Scart kabel 21 pinski (što kvalitetniji) sa jedne strane odrezati i pronaći 3 koaxa (crveni,plavi i zeleni) koji inače služe za prenos pojedinih boja kod RGB standarda (slika 2),skinuti im izolaciju i direktno zalemiti na chincheve (nikako ne štukati kablove),pomoću tog kabla spojiti Scart (TV) Dreamboxa na komponentni ulaz TV-a (pripaziti na boje crveni kabel iz scarata na crveni chinch komponentnog ulaza, plavi na plavi i zeleni na zeleni),a u meniu receivera pod "color format" postaviti "YPbPr" (slika 6),audio signal uzimate sa stereo chincheva Dreamboxa ili još bolje ako posjedujete A/V Dolby Digital receiver preko optičkog audio kabla,uživajte.
     

    Attached Files:

    • 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      77 KB
      Views:
      4,946
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      107.4 KB
      Views:
      4,964
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      88.1 KB
      Views:
      4,954
    • 4.jpg
      4.jpg
      File size:
      101.4 KB
      Views:
      4,973
    • component.jpg
      component.jpg
      File size:
      26 KB
      Views:
      4,963
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo da javim da sam malocas na plasmi igrao Lost Planet (preko kompa), sa wireless gamepadom i 1024 rezom. Sta reci nego da izgleda bolje nego na monitoru u 1600. :lol:
    Da ne govorim da nije potreban hardver od milje eura da gura igre u 1024 rezi. Malo je slika izduzena ali meni ne smeta. Ko hoce normalne proporcije nek' pukne 1366x768. Doduse malo detalja se izgubi u scaliranju. Jos samo kakvu wireless tastaturu/mis da zbavim da budem pRo. :mrgreen:
    [​IMG]
     
  14. Nani

    Nani Komšija

  15. ensark2

    ensark2 Novi član

    Htio bih kupiti LCD tv. Zanima me vase misljenje za ova dva modela Samsung-a:

    Samsung LE40A656 ili serija 6
    Samsung LE40F86

    Ovaj A656 nisam nigdje kod nas jos vidio u prodaji ako neko zna gdje ima neka napise. Sto se tice ovog F86
    njega sam nasao i cijena je oko 2300KM. AKo neko ima neki drugi prijedlog neka napise. Oba ova modela su 1080p i 100Hz.
    Htio bih kupiti i neki DVD player koji moze vrsiti upscaleing pa eto ako neko ima neki prijedlog neka napise i to. Gledao sam ovaj samsung DVD-1080P8 ali citajuci review-e na internetu izgleda da ima dosta problema i sa P7 i P8.

    Pozdrav
     
  16. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ovdje će ti sve reći da ti je bolja plasma,kao što ti govorim i ja sada jer zaista je slika duplo bolja nego na LCD.A za DVD player ako ti odgovara imam ja jedan u kutiji zapakovan dajem ti ga(dobio ga na poklon)neznam koja mu je cijena znam da je model SAMSUNG
    evo ti slika pa vidi ako hoćeš otvoriću ga da vidim,na kutiji sve piše pa eto pročitaj.Uz to dobijaš i HDMI kabal kao i garanciju na godinu dana,odnosno par dana manje jer je kupljen prije desetak dana.
     

    Attached Files:

  17. ensark2

    ensark2 Novi član

    Hvala ti na ponudi. To je Samsung DVD-1080P8 za koji sam cuo da ima problema pa sam se raspitivao za iskustva. Ja sam se odlucio za LCD ne znam zasto ali eto. Ako neko zna nesto o ona dva modela samsunga neka kaze ili prijedlog za neki drugi.

    Pozdrav
     
  18. snajper007

    snajper007 Novi član

    Ma niš drug,bila je dobra namjera,reko da nekupuješ DVD player.Evo vidim već nekoliko kandidata,ajd neko će se obradovati.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovdje su svi pro-plasma nastrojeni. Ne znam zasto, ali eto tako je.
    Recenzije tih modela za koje si zapeo imas ovdje: http://www.hdtvtest.co.uk/
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Samsung ti generalno za puno manje love ima uz Sony-a koji je skuplji odlican prikaz crne boje, sto je za pohvalu pogotovo F86, 1080p na 40" nista ti ne znaci, da postavis 40" 720p model uz njega morao bi prici na pola metra da vidis razliku u rezoluciji. 1080p je uglavnom preporuka za 50" plasme i 52" LCD modele.
    Nadalje 100Hz ti takodjer nista ne znaci jer filmovi vise izgledaju amaterski snimljeno, neko to voli neko ne, uglavnom dobra stvar je da f86 podrzava 24p.
    Ono sto je jos bitnija stvar da za manje love mozes uzeti plasmu koja ce ti davati puno bolji kontrast i odlicnu nijanse crne boje kao i sjene sto je za LCD misaona imenica.
    Imas za 1999km u Mobilmediji Panasonic 42PV80 Plasmu a ako je nestala mozes je naruciti sa http://www.vtc.ba
    Sad skontaj sta ti je primarno, gledanje blu-raya u 1080p sa 24p ili 2" vise kod plasme+bolji izgled analognih signala, bolji kontrast, bolja crna boja, boje opcenito i sjene.
    PS3 manje vise ce dobro izgledati na oba modela dobro. 90% igara su 720p.
    Mogao sam uzeti 46" F86 za 3300km ali sam ustedio 1300km pa bih i tebi predlozio da ustedis 300km i uzmes pv80.