Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. kockica

    kockica Novi član

    Stvarno može ovaj od 32", već se radujem većoj slici. Gledala sam malo neke modele i sony mi se najviše sviđa, premda znam šta ćete reći Panasonic Panasonic, ipak pravo mi je cool kod sony ona opcija frame picture, samo ne znam može li se staviti neka druga slika?

    Bilo bi baš dobro kad bi se moglo preko pc prenijeti, imam tako super slike svojih djevojčica. Osim toga bilo bi dobro koristiti tv u edukativne svrhe, mogla bih tako podučavati moju stariju curicu preko pc. za sada smo poprilično ograničeni na knjige (što doduše ima i svojih prednosti).

    Znam da neki LCD imaju pc ulaz, e to bi bilo super.

    No naravno kvaliteta slike kod gledanja kablovske nam je prioritet.

    Što se tiče nosača ja bih najviše voljela da može stati u zid, ali ni to ne može jer je prosječna debljina veća od 20 cm, pa eto onda bih rado neki ultra tanki nosač, da LCD ne "ulazi" mnogo u prostor. Vidjela sam da tu ima "iznenađujućih" cijena, pa bi mi bas dobro došao tip.

    hvala na odgovorima
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Panasonic preporucujemo kad su plasme u pitanju. :smt003 U ovom slucaju bih preporucio Sony 32S3000 (niposto "U", "P" ili "T" serije) za cca 1500KM, 32V3000 za 1700KM ili 32D3000 za nesto vise (ne znam kolike su sada cijene). Svaki noviji HDTV ima VGA ulaz za PC, tako da nece biti problema ni s te strane. Onda samo treba osmisliti plan i program za edukaciju. :wink:
    Slika na kablovskoj ce biti ok. Nece biti kao na manjim plasmama, ali mislim da ces biti zadovoljna. Nosace pogledaj u Tehnomarketu, Robotu, Mobilmediji ili u Obiju. Ovi televizori sto sam naveo su teski cca 17kg, pa neka nosac bude predvidjen za nesto teze televizore cisto zbog sigurnosti.
     
  3. drdamir

    drdamir Aktivista

    Ako ti nije problem, daj, molim te, reci šta konkretno ne valja kod tih serija da sad ne kopam po netu 16 sati. Unaprijed hvala!
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Pozadinsko osvijetljenje, nivoi crne boje, ugao, broj i vrsta konektora, ghosting itd
    Pitaj iduci put sta valja.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo, ono sto prvo zapadne za oko je katastrofalno kuciste. Jeftina plastika ubija. Onda losi paneli i sve karakteristike slike vezani za low end.
     
  6. wireless

    wireless Novi član

    Od prosle sedmice sam ponosni vlasnik 37pv80p modela. Zanima me slijedece pa ako neko moze da prokomentarise:

    Pozicija gledanja je 2,3m od plasme, sto bi bila min. udaljenost za ovu velicinu. Prilikom gledanja kablovske (HS) vidljiv je sum (izgleda nesto kao sum na kamkorderima pri niskom osvjetljenju). E sad, moje misljenje je da bi mi trebala veca udaljenost i da je to razlog zbog kojeg vidim ovaj sum sto nisam u mogucnosti da provjerim :D Zanima me da li je moguce ovo izbjeci sa jacim signalom ili je to cisto rezultat SD rezolucije?

    Drugo, divx/dvd signal saljem sa nekog low budget dvd playera sa progresivnim scanom lg dvx276 preko komp. izlaza. Kada saljem transformerse na tv-u mi izbaci da pustam 576i signal dok sam na racunaru provjerio da je reza 720p. E sad ne znam da li je to max upskaliranja playera (ne mogu nigdje da nadjem ovaj podatak) ili je do kabla?

    Inace sam odusevljen sa performansama 37pv80 i definitivno je best buy model.

    p.s. Isti model samo uzeo starom. Komentar je bio, toliko si bio zapeo za sony i na kraju uzmes panasonic :D :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj "sum" se javlja i na HD rezolucijama u manjoj mjeri. Rijesit ces ga se tako sto ces se udaljiti od tv-a. Eventualno probaj prije toga uzeti druge kablove. :wink:
    "Komp." izlaz moze znaciti i komponentni i kompozitni. Maksimalna rezolucija za kompozitni kabl je 576i. Ne ocekuj cuda isto tako od tog dvd playera.
     
  8. wireless

    wireless Novi član

    Hvala na brzom odgovoru. Ma u stanu mi je razvedena instalacija tako sto mi je ispred vrata spliter (6dB), oko 7m kabla do uticnice (5dB). Izmedju uticnice i plasme je nekakav tanji noname od 0.5m. Ma bice da onda za 37" treba bar cca 2,8m jer primjetim sum i na ovom 576p materijalu. Jedino kad pustim 1080i sa kamkordera preko hdmi kabla, nema suma, inace slika je nevjerovatno realisticna na 1080i.

    Mislio sam na komponentni kabl. A player sam dobio na poklon i shit je zestoki. Kod roditelja je philips 5960/12 sa hdmi izlazom kojem sam davno nekad modifikovao firmware i dodao par sitnica i mislim da je trenutno dobra investicija ali nisam jos sa njega pustao nista.

    EDIT: Greska, radi se o 576p materijalu sto je izgleda i max playera
     
  9. snajper007

    snajper007 Novi član

    Meni crče tv nakon 20 dana rada,jesam baksuz.Slike nemam ton imam.
     
  10. snajper007

    snajper007 Novi član

    Evo probudih se da vidim da nije slika došla sama od sebe,na moju žalost nije.Kad upalim TV,nešta zuji jako otraga u njemu,nisam ništa radio sa čim bi ga zeznuo ovo mi se dogodilo drugi dan kupnje TV-a i vratilo mi se nako 10 minuta,nestala mi slika ostao mi samo ton na njemu.Zanimljiva stvar da ja na daljincu normalno šaltam kanale i čujem ton na njima ali slike nema.Nasekira se pravo,treba ga slati u Ljubuški,neće se vratiti ni za dva mjeseca nazad.Ja se nadam da sam ja od rijetkih kojem se ovo dogodilo da to nije problem plazme inače nego da je jedinstven slučaj.Sad me strah i kad se vrati tv kako će raditi jer ipak dati 1900KM za TV nije malo,evo ubjeđujem ženu da ga šaljem na promjenu ulja,filtera i remena,da mu je to redovni servis.Imali neko pametnu ideju šta bi mu moglo biti,naravno pod garancijom je i ide na popravku,onako informativno.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Nema smisla raspravljati. Svakako ga nećeš sam popravljati. Imaš garanciju, nosi na servis/zamjenu.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne budi papucar, objasni zeni da se pokvarilo, nema se sta tu uljepsavati. Inace nije to naravno boljka plasmi, nego se desava. Evo meni pola godine radi bez ikakvih problema. Jos kad bi mu mogao updateovati firmware... :roll:
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imas garanciju , nemas sta tu razmisljati . nosi , budi uporan i zamjeni za drugi . nisi ga dzabe dobio ...
     
  14. snajper007

    snajper007 Novi član

    Već sma ga spakovao,ide nazad nadam se da će mi dati novi.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. Nani

    Nani Komšija

  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Valjal ovo cudo http://uk.shopping.com/xPF-Samsung-LE-32T51 za nekih 699 ili 799 KM.. ne sjecam se

    Gledao u jednoj radnji pa mi nesto povoljno. Mozda je opet s greskom :lol:

    Nisam kontao nista kupovati nego nako bezze.. kako je moj falican stalno parim oci i planiram da se nesto mozda i uzme.

    Jedino kod njih pise kontrast 2000:1 a ovde 800:1
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mah smece. Nema HDMI-ja, kud ces dalje. Ima DVI, ali ja tu ne vidim nikakvu logiku. Ako vec mora Samsung, onda je 32" M86/87 manje smece.
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Došao sa mora,krenem da upalim tv kad ono ćorak...Govno crklo u nezgodnom periodu,tako da bi mogao uzeti neki oko 1200KM.

    Da napomenem,stari lg lcd 22" je služio kao second monitor.Novi bi imao sličnu primjenu,spojen na komp(slike,multimedija...,pokoji dvd,malo kablovske(na starom je uz bolji kabal bila zadovoljavajuća slika,ne tražim nešto super),a uskoro i ps3.

    Gledalo bi se sa 190-240cm(zavisno od položaja).Nabrzaka sam obišao radnje,66cm skoro da i nema(tražio panasonica, nema,samo neki hyundai,crypton ),ima panasonic 82cm tx-32le8 na akciji 1185KM.Ne znam jel" 82 preveliko i kakav je navedeni model?
    Unaprijed zahvalan
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    MA ja naj jeftiniji LCD/plazma koji sam vidjeo ispod 1800KM je ovaj SAMSUNG pa nako pitam kakav je.. nego gdje si ti gledao taj panasonic ?

    Ja malo bio u "centru" ali sve nesto preko 2 hiljade ako hoces da je OK.. ono ispod sve smece..