1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Svi imaju aluminijske hladnjake na HD4850. HD4870 ima malo drugaciji sistem hladjenja. Ima heatsink sa dva heatpipea (bakrena ofc, od cega ce drugog heatpipeovi bit :mrgreen: ), i aluminijske finove. Dakle svi referentne karte iz HD4000 serije su iste.
     
  2. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Nesto slicno ovim na HD3870 od club3d?
     

    Attached Files:

  3. GW

    GW Moderator

    Mogu biti od čelika, nikla, aluminija...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To cemo morati pricekati. Jos nema takvih modela...
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zbilja? Jer ja dosad nisam vidio druge do bakrene. One presvucene niklom ne racunam. :smt003
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ni ja nisam vidio u računarskim hladnjacima. :mrgreen:
    Pipe su sa razlogom napravljene od bakra (dobra provodljivost toplote). Jeftinija varijanta bi bile aluminijske. Aluminijske pipe bi bile očito gore od bakrenih. Kad bi hladnjak sa aluminijskim pipama bio dovoljan za hlađenje nekog čipa, onda bi i obični monoblok + ventilator bio zadovoljavajuće rješenje, i onda ne bi bilo poterbe za aluminijskim pipama.
    Što se tiče skupljih i boljih, može neko napraviti dijamantne, ali o tome nećemo zbog očitih razloga...
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Jaka stvar Neo :roll:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam mislio isto kao i Stevie, dosad jos nisam vidio heatpipeove napravljene od nekog drugog materijala.
    Sto se tice coolera na HD4870:

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. GW

    GW Moderator

    Wow, nova naljepnica. :D
     
  12. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Kakav sok na trzistu je izazvala serija hd4000 najbolje govori ova vijest.

     
  13. Heinz

    Heinz Aktivista

    Tebi haman jos uvijek nisu rekli da se na ovim stranicama ne smiju citirati vijesti s fudzille i itx-a... :mrgreen:

    Inace super cijene fakat, al sumnjam da ce kod nas tako lako pasti, dovoljno je pogledati cjenike domacih distributera, pa sjest plakat il smijat se. :mrgreen:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto je najgore, nije ni naveo izvor.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Heinz, popusti ljude, molim te! Kada imas dodati nesto konstruktivno, samo naprijed, inace se mani suplje.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    bez Phudzille ne bi znali koliko je dobra kartica.
     
  17. Heinz

    Heinz Aktivista

    Ma otvorio onu temu za HTPC kucista, pa mi ovo bilo usput, samo da opomenem momka, radim tvoj posao... :mrgreen: A prosli put kad sam bio tu reko si mi da se okanim konstruktivne price jer cu fasovat ban, pa ne kontam u cemu je sad opet problem. :mrgreen: Sorry, necu vise, samo da jarana pozdravim: Sulu, mahsuz selam iz baze... :mrgreen:
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Prosli put sam ti rekao da cu te zbog forsiranja gluposti morati banovati, a onda dodjes i bez ikakve potrebe podjes neki flame forsirati jer ti je dosadno ili sta vec. Moze, ali ne ovdje.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    zanima me koliko se zaista grije 4850 (zanima me konkretno Sapphire-ov model, jer sam njega kupio, i cekam da mi dodje)? kolega sulu6000 je rekao da vec posjeduje navedenu karticu, pa me zanima kakvo hladjenje imas na kucistu? da li je dovoljno hladjenje koje dodje uz graficku? ja na kucistu imam dva ventilatora, 1x5cm + 1x12cm. jedan ubacuje zrak unutra, drugi ga izbacuje. na procesoru imam cooler koji je dosao uz cpu. na powerline530 je jedan vent 12cm.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    CM590 sa dva 12cm venta, Hyper TX2. Znaci komplet flow kroz kuciste, kartica u idle ide 80°-85°c (1200rpm), cim pokrenes neku 3d aplikaciju vent se pali znaci postaje glasna, ali nisam imao vremena da upratim temperature u loadu (sigurno dodaj jos 15/20°c).