1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Probao sam ovo i EVR je i bio upaljen po defaultu,pa sam nesto palio gasio i proradilo je(mislim mkv je isao a cpu je bio na 2-3%)pa sad opet ne radi.

    Al nije mi to toliko bitno na ovom kompu vec imam nekih starih dijelova i HD2600pro grafu pa razmisljam da si sklopim komp koji bi koristio samo za gledanje BR ripova na HDTV-u

    Imam neku 478 plocu i celeron 2.4ghz 2x512 rama 80gb HDD i HD2600pro al PCIe al mogao bi mjenjati sa momkom koji ima HD2400pro na agp pa sad nisam na cisto da li to radi.S tim da bi tu instalirao XP.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je svakako cpu na 5% i bez akceleracije, zato i kazem da mi DXVA ne treba. :D

    Ta 2400Pro u nacelu moze tjerat HD, ali ne znam bas koliko to ima smisla na toliko slaboj kanti.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I meni je cpu usage bio tako do 5% pa se odjednom nesto samo poremetilo.Mozda je i sistem,npr imam u rivi nastimano automatsko mjenjanje 2D 3D klokova uz pomoc hardverske akceleracije i nesto mi stalno prebacuje u 3D bez pitanja,a radilo je dugo bez problema.

    Znaci sto se tice ove masine za HD filmove bolje da potrazim neku jeftinu AM2 plocu i kakav obicni athlon64 i utaknem ovu 2600pro sto imam.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, bolje ti je to. Ali i taj Athlon nek bude X2.
     
  5. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Imam jedno pitanje: Naime imam priliku da kupim VTX3D HD 4890, ali nigdje nisam naišao na sliku te kartice, mislim da li koriste referentin hladnjak ili neko drugo rješenje? Unaprijed hvala.
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

  7. nFare

    nFare Komšija

    To je ja mislim TUL koji radi club3d i powercolor kartice izbacio svoj ili radi jos neki treci brand.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    VTX = Club3D = Powercolor > Sve napravljene od strane Tul-a.
    Identične kartice sa drugačijim naljepnicama i pakovanjem.

    EDIT: nFare me prestiže :)
     
  9. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Hvala momci. :smt006
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Tim redoslijedom, s desna na lijevo, razlika medju brandovima je u ulaganju u marketing, dizajn vlastitih kartica i hladjenja i slicno, sto znaci da je VTX najjeftiniji i da prati referentni dizajn uz minimalna ulaganja u marketing i prodajni kanal. Jos jedan problem je (ne)opravdani strah o guranju najlosijih primjeraka kartica pod ovaj brand.
     
  11. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Tek kad sam dobio link od X-Factor-a, skužio sam da sam pod pogrešnim imenom Googlo. Naime na oficijalnoj stranici piše: VTX3D, i ja sam kao takvu karticu tražio, međutim recenzije nije bilo pod tim imenom, sve što sam mogao naći je bila jedan lijepa crvena kutija, i specifikacije koje sam usput naučio napamet. :D
    Evo link od oficijalne stranice: http://www.vtx3d.com/products_Series.asp?id=2&pid=1
    Htio sam prvo kupit ovu : HD 4870
    http://www.vtx3d.com/images/products/PC ... DDR5_b.jpg
    Problem je u tome što je prevelika (čini mi se 3 slot hladnjak) što mi nikako ne odgovara.

    Hvala vam još jedanput svima na pomoći i savjetima.
     
  12. elnur

    elnur Novi član

    Mozete li mi reci koja je graficka najbolja za ove novije igre tipa MW2 , GTA4 , SHITF , CRYSIS 2!!!
    odg!! HVALA1!!
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Navedi ostatak konfiguracije i koliko mislis novca uloziti pa cemo ti lako naci odgovarajucu karticu.