1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    February 2008 20:03
    Staro ba. :mrgreen:
    No svejedno, impresivno ako je ovo sve tacno.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Propustio sam prije. Slucajno naletih, a nije bilo na forumu, pa reko da nabacim.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Mada ovo izgleda vrlo moguće, još uvijek je u fazi rekla-kazala. Nema ništa oficijelno.Tako da ne vidim poentu otvaranja teme zasad.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za svaku seriju smo imali temu prije sluzbenih infosa, pa ne vidim zasto je ne bi imali i za ovu.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Ma Enis reče da je rano otvarati temu bez oficijelnih informacija, pa reko da poštujem to.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Cek dok nam jedan novinar nahajpa ko R600 sto je nahajpao da lijeci rak, navodi rakete and stuff.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    AMD (ATI) HD4800 vec u proizvodnji:

    http://www.tgdaily.com/content/view/37025/135/
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :smt007
    Po specifikacijama, ovo ce biti monsteri :) Keep it up ATI.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hardver sve bolji i bolji, a igre sve gore i gore. Ironija. :smt005
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. ming

    ming Veteran foruma

    Mali broj ROP jedinica, ni TMU nije nista strasan. Opet ce ih nVidia ugazit sa novom generacijom.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hoce, hoce, opet su usrali motku s tim ROP i TMU jedinicama. Mislim kad se dobro zna da im je to problem...onda fakat.

    Da su slucajno ubacili 64 TMU i 32 ROP jedinice (makar broj SP-ova ostavili na 320), vjerojatno im ni GT200 ne bi nista mogao. :lol:

    Idiotski potez.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Drugu generaciju idu sa istom filozofijom bruku shader jedinica i veoma malom brojem ROP/TMU jedinica. Opet ce se morati vaditi sa svemirskim taktovima i GDDR5 memorijom.


    Da se osvrnem na ovaj gore txt.


    Kao i sve do sada.

    Logicno

    Opet samo nagadja, jer takt danasnjih kartica ide oko 800mhz, naravno da ce ici brze 800+


    No shit Sherlock :lol:


    Btw, ovo je prepjev koji je bsao Theo TCCD Valich, i ja cu danas sastaviti deset novih njuza koje ce glasiti ''novi nVidia chip ce biti pogonjen 700+ mhz taktovima i bit ce dostupan u OEM verzijama'' ili ovu mantru ''flagship ponude nece biti ni malo jeftin''.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jebiga, nije to fudzilla. :D Dobra je stvar oko razdvojenih klokova shadara i jezgre, jer se moze bolje istvikat kartica. :D

    Ova 4850 512MB DDR5 se bit odlican izbor, ako ne bude preskupa. Jaooo, DDR5. :D

    Ovo jako dobro zvuci.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Nesto mi ne zvuci dobro ova pretpostavka 250$ ili ti € po nasem za 4850 DDR5, sve ispod toga ce biti bolji ulov jedna 3870 kad joj sleti cijena na nekih 300km, bar sto se mene tice :D .
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo bi savseno kad bi svu struju doticna kartica vukla sa PCI-e slota. :mrgreen:
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Sto da ne, na PCI-e 2.0 i onako daje oko 150W.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    /\
    znam, ali to nije nikakva garancija, pogledaj HD3850.