1. Quark

    Quark Novi član

    Karta se grije, ali ne znam zasto se dize tolika prasina oko toga ja nikakvih anomalija nisam primjetio zbog visokih temperatura. A u ostalom vrlo jednostavnim editiranjem fajla mozes ubrzati hladnjak na karti sto polijepo smanji temperature u idleu, dok je ta razlika u loadu vrlo mala.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe ma ne dizem paniku ba ;) samo pitam onako cisto iz radoznalosti :lol: valjda proizvodjac zna najbolje koliku temp njegova kartica moze izdrzati, pa je stavio i odgovarajuce hladjenje. ne vjerujem da mu je u cilju da mu se kartice vracaju sprzene ha ya. ako kartica radi na 85° bez opterecenja, onda je i proizvodjac to znao.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Racunaj na to da ce ti kartica s obzirom da je single slot ostavljati vreo zrak unutar kucista i time zagrijavati ostale komponente pogotovo na ovom vrucinama, ako si dobro napisao taj 5cm vent je tu ko da ga i nema, trebao bi imati bar dvije 12, ne znam kakvo ti je kuciste ako nista izbusi bocnu stranicu u visini grafe i namontiraj jedan 12cm da izbacuje.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo mi je novo... kako kontaš hladnjak ubrzati? :)
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Mislio je vjerovatno flashovanjem novog biosa, medjutim sve fino mozes uraditi preko riva tunera, kad karta ode u 3d mod da vent radi na nekih 60%.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Danas sam tek uspio kako treba montirati vf900, morao sam kupiti one male hladnjake za memoriju a iste sam stavio na regulatore jedino nisam stavljao na one sive kondezatore jer nema potrebe.
    Sada mi je u mirovanju (ono word, net i sl.) 41 - 42C kasnije cu probati malo COD4 da vidim kada se optereti, napominjem da je zalman na min. tako da se uopste necuje.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koja fotkica kako izgleda hladjenje?
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Vec sam upakovao, ali kada budem vadio uslikatcu.
    Stavio sam AC5 i VF900Cu na memorije male hladnjake dok sam na regulatore stavio isto zalmanove ali su malo veci od onih sto idu na memoriju, danas sam u formelu kupio taj komplet 4 manja i 4 veca kosta 15KM. a od ranije sam imao 4 koja su dosla uz vf900.
    Malo sam vrtio FurMark 1.4 koji grije graficku daleko vise od igre i popne se do 80C, sto nije lose jer sa originalnim je isao na 80 kada igras pasians, a ako ubrza ventilator onda radi kao usisivac za prasinu.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

  10. Quark

    Quark Novi član

    Ma nisam mislio na flashovanje biosa, nego na jednostavno editiranje svog profila snimljenog u CCC. tu sebi namjestis na koliko hoces fan da ti radi, uostalom google i na milion mjesta cete naci detaljnije objasnjenje.
    Ja sam stavio da mi radi na 45% i temperatura u idleu je pala sa 78C na 55C.
     
  11. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Zasto Quark kad editujem profil i snimim sljedece, vent na mojoj 3870 ostaje da vrti na stock 29%?

    <Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">
    <Property name="Want" value="0" />
    </Feature>
    <Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">
    <Property name="Want" value="50" />

    Odaberem taj editovani profil u CCC, ali opet nista.

    edit: promijenio sam i ovo na manual ali nema pomaka:

    <Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Manual" />
     
  12. Quark

    Quark Novi član

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    http://www.techpowerup.com/index.php?65382

    Yeah right. Jedino kad bi se CF 100% skalirao. :lol:
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hvale se da 4870X2 radi 15% brze od 4870 CF-a. Zivi bili pa vidjeli.

    4870 je ionako uvijek brza od GTX260, ponegdje zbilja puse za vrat GTX280 modelu, u par navrata je cak i brza od nje (GRID npr.)
     
  16. nFare

    nFare Komšija

  17. JVC

    JVC Overclocker

    Bezobrazna kopija zalmana.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Ovi zerotherm cooleri su stvarno gay. Namaju nijedan normalan. Sve nešta u stilu leptira i cvijeća.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HD4870X2 preview:

    1, 2, 3, 4, 5

    [​IMG]

    Nenadjebivo.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Znaci graficka kruna je predata, nakon... tri, cetiri generacije? Ko bi rekao da ce Nvidia dobit po usima ovako.
    Ne mogu da vjerujem da ovako dobro skalira.