Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ništa novo u screenhsotovima. Isti je engine, odmah se vidi. Ja bih bio i prezadovoljan da su izdali dobar patch koji bi optimizovao PES 2008. PES 6 je ubjedljivo najbolji.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ovaj engine ostaje do sljedecega , pod navodnicima , next gena .
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo ja igram na PSP PES 2008 sa zadnjim patchem i option fileom i mogu vam reci da je igrivost puno bolja od one PC verzije koja je nepodnosljiva, pa vidim da spominjete cak da se trebaju neka 2 instalirat patcha ako nekome nije problem da okaci ovdje linkove bio bih zahvalan :D :smt006
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    priča se po netu da će novi pes imati i "champions league" mod... jebeno dobra stvar... meni je odlično ako engine ostaje isti, šta više treba od grafike od pes 2008 na kompu? pa neću svake godine u jesen novi komp kupovati radi igrica, ne kenjam pare...
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    pa napravis sebi ligu šampinjona u tournament modu ...
     
  6. PracTiX

    PracTiX Novi član

    jeste li vidjeli ko ce biti na naslovnici ovogodisnjeg PES-a
    vjerovali ili ne Frank Lampard
    sto znaci da ce on biti jedan od najboljih igraca u PES 2009
    kao i adriano u PES 6 i C.Ronaldo i Rooney u PES 2008...
     
  7. Esh

    Esh HWB

  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    imaš pogrešnu informaciju, messi će biti na kaveru za sve verzije pes 2009...
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da pitam.. jaran mi uzeo danas PES 2008 i izmedju ostalog lik mu rece da kod njega normalno ide na 9200 SE grafickoj (kao kod mene). Pa jel to moguce ..da jasebi instaliram. Meni je to smjesno.. kontam nema sanse da ja na svojoj "mašini" pokrenem ali eto.. da pitam da djabe ne uzimam DVD da ne instaliram.

    (klikni na potpis za moju konfiguracju... sad da ne kucam detalje)
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Ni govora. Nije moglo ići glatko na mom prošlom Athlon 2500+, 1 GB i GeForce 4 Ti4200 (koja je 3 puta jača od 9200SE) ni na minimalnim detaljima. Čak ni kod jarana sa jačim kompom koji je tada imao 9600XT.

    EDIT: Jbga, zahtijevan je PES2008. Mogli su ga vala bolje optimizovati.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    hmmm,... evo mene sad jaran zove prije dvadesetak minuta ..kaze da kod njega glatko ide na ati 9600 128mb.. 512 rama sa 2.6 sempronom.. sad nije dirao podesavanja ono rezolucija, kvalitet detalaj i to.. ne zna gdje se nalazi ali ako mozes samo da kazes gdje su opcije za podesavanje grafike.

    Inace, bas je on zbog toga uzeo jer mu je lik rekao da kod njega ok na 9200SE pa kaze ako moze kod tog lika sto nebi moglo kod njega na 9600. Mislim, ne bi me jaran lagao.. pita hocel da mi donese sutra DVD :?

    nace gledma da zahtjeva min 1.5 Pentium 4, 512 rama i ati radeon 8600.. al' o kojoj se ati karti radi
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    bas sam negdje gledao gameplay od PES 2009 , sve isto samo slova od imena igrača su drugačija :S steta od pes u PM
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo na wiki pise

    System requirements Minimum:

    Intel Pentium 4 1.4GHz or equivalent
    512 MB RAM
    NVIDIA GeForce 3 or ATI Radeon 8500 video card or better

    zar ova 8500 nije starija generacija od 9200 ..ako nesto nisam pomjesao ona ima 64MB :?
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Podešavanje rezolucije i grafičkih detalja ne može vršiti u igri nego preko Start Meni-a. Znači nađe igru u listi i izabere opciju PES2008 Setup.

    8500 jeste starija od 9200 ali je po perfomansama jača. Ati radeon 8500 je u rangu GeForce 3 Ti200 (obje imaju 64 MB) koja je znatno jača od Ati Radeon 9200.

    EDIT: Tvoja Ati 9200SE ima 64 bitni pristup. Teško da bi mogao igrati i PES6. Nemoj me pogrešno shvatiti, ali možda tvoj jaran nije upućen šta znači ''igra ide glatko''. Kažem iz razloga što sam isto tako imao prijatelja koji je tvrdio da sa MX400 iga PES6 bez problema. Kada sam otišao kod njega, to je bio doslovno crtani Lav Leo. Kao da gledaš Power Point Slide Show. Dobro, pretjerao sam. Ali bilo je totalno neigrivo, što izgleda njemu nije smetalo. Soccer je takva igra u kojoj je veoma bitno da ide potpuno glatko.
     
  16. TopniK

    TopniK Komšija

    Mah...Kada je PS2 u pitanju zadnja 3-4 izdanja se razlikuju samo po transferima i par novih klubova. Nego, ima li kakvih turnira u PES-u u Tz?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jebiga.. kaze da ne trza,.. nebi me lagao.. maksuz cu otici do njega pa ako treba snimit cu.. inace bi rekao da ne ide kako treba.. samo kaze da grafika nije nesto.. "niska" je ali njemu ne smeta, bitno je da id kako treba.

    Ma yebes ga... bas cu instalirati da vidim na sta lici mada je i meni smjesno da na mojoj konfi bilo kako ide.. al eto.
     
  18. TopniK

    TopniK Komšija

    Mene sada interesuje više nego tebe. Mada znam da nije onako kako ti prijatelj kaže. Ja sam, ponavljam, sa GF4 Ti4200 128 MB @275/600 (što daje barem 2 puta bolje perfomanse od 9200SE) i frame je bio na granicama igrivosti (znači ni tada nije bilo kako treba) tek onda kada sam sve spustio na low. Rezolucija na 640x480, low detalji i u postavkama drivera od grafičke sam Image Setting sa High Quality morao postaviti na Best Perfomance.

    No opet, otiđi i sam se uvjeri. Ja bih iskreno volio da možeš igrati.
     
  19. GW

    GW Moderator

    Sad će vam GW to fino objasniti. Vidim da ne pričate tačno, pa da ispravim.
    PES 2008 se može igrati sasvim fino na radeonu 9200 ali na low detaljima gdje izgleda lošije nego PES 6. Dalje, geforce 4200 nije jača od radeona 9200 tri puta. Jača jeste, ali ne toliko ni blizu. Nije ni dvostruko jača. Na 4200 se može igrati na low detaljima bez problema, tebi komp nije bio sređen vjerovatno.

    Moja preporuka Nails je da igraš PES6 jer će ići i izgledati bolje.
     
  20. TopniK

    TopniK Komšija

    Geforce 4 Ti4200 128 MB (128 bit) 275/550 je sigurno duplo jača od Ati Radeon 9200SE 128 MB (64 bit) cca 200/400.
    9200SE nije davala ni 6000 3d Mark2001 na konfiguraciji koja je sa geforce ti4200 davala 12xxx 3d Marka, tako da je barem dva puta jača od navedene. A inače ni 3d mark ne mora biti neko mjerilo tako da je u praksi vjerovatno i bolje.

    P.S. Kod mene je konfiguracija uvijek u najboljem redu. Referenca su mi stanje u drugim igrama a i 3d mark (zašto ne). Inače ako ikad primjetim pad perfomansi ili neke probleme, ja to odmah seljački na format c: i Enter. :mrgreen: