Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. (:-D

    (:-D Aktivista

    1199
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Ma pale cjene pofino, po svim prodavnicama.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Gdje se za tu lovu prodaje S3000 ili S3010? Vidio sam U, T, i P serije za slicne pare.
     
  4. (:-D

    (:-D Aktivista

    NEgdje sam vidio s tom cijenom a ne znam gdje :S
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bojim se onda da si vidio drugu seriju, a ne "S". Izgledaju skoro isto svakako...
     
  6. (:-D

    (:-D Aktivista

    Evo plazma dosla 42" uh slika se ne moze porediti na lcdu i na plazmi OGROMNA RAZLIKA i zelim da se zahvalim jos jednom Nani-u i Neo Bahamut Zero-u a takodjer i ostalima koji su pomogli oko ove plazme.... Hvala

    PS: Tebi sam mislio na msn-u ali evo ajd ovdje HVALA i kralju 3DS MAX-a VEDI
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Zaboravio si i Vedi cestitke uputit, jer te on, cini mi se, uputio Nani-u :D
    Sa srecom nek bude sa novim TVom
     
  8. (:-D

    (:-D Aktivista

    Eto malo sam popravio :D
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    :D :)D kad ti ne bude mrsko postavi sliku koju i prenesi impresije ;)
     
  10. (:-D

    (:-D Aktivista

    Imam problemcic, mozda je i prejednostavan ali ja ga ne znam rijesiti :D...
    Evo ovako nadjem 50 programa na tv-u na kablovskoj zatim nakon 30 minuta izgasim i upalim da opet gledam tv ali ne nadjem nijedan kanal. Kao da su se restartovali tj. kao da nisam spasio ih .... Ukljucim da automatski trazi on nadje samo 6 kanala kako rijesiti to ?
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Pa kad si isao na rucno treazenje, poslije svakog nadjenog programa si trebao na daljinksom da upises mjesto (broj) gdje ce taj kanal biti spasen i da pristisnes OK na daljinskom, i tako za svaki kanal.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da, kad rucno trazis kanale, obavezno moras pritisnui "store".
    Inace, nadjoh jucer Braviu 32S3020 za nevjerovatnih 1150KM. Neko se ocito zajeb'o u skladistu kada je upisivao modele. :smt005
     
  13. (:-D

    (:-D Aktivista

    Problem rijesen HDMI kabal koji se spaja sa comp je zezao :) Ako ukljucim na plazmi da prenosi signal sa racunara onda se kanali izgube i kad se ugasi u upali tv kanali se vrate :=


    BTW 32S3020 sto je ona tako trazena :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato sto je fine mat sive boje, za razliku od crnog 3000 i teget plavog 3010 modela. Nigdje u gradu 30xx serija nije ispod 1550KM, a ovdje je neko napravio pofinu gresku, posto U i P serije idu za te pare. Uglavnom ugrabih posljednji u radnji.
    Sto se tice tog "problema" - da li u HDMI opcijama imas izbor automatskog prebacivanja na HDMI ulaz kada palis uredjaj? Ako ima, probaj iskljuciti.
     
  15. wexoni

    wexoni Novi član

    Dakle, ljudi imam jednostavno pitanje.
    Zelim da kupim tv od 32 inca lcd/plasma.
    Na njega ce biti spojen xbox 360 i nista vise, dakle, nista kablovska, satelitska, dvdplayer itd. Znaci samo xbox 360.
    Zanima me, ako neko zna, sta bi bilo najbolje da kupim (lcd ili plasmu i koji model) i gdje uzimajuci gorenavedeno u obzir.
    Unaprijed hvala.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Do koliko novca? Uzmi Panasonic 37PV80 plasmu, a ako ti je prevelik, onda mozes Sony 32V4500. Naravno spojiti Xbox sa HDMI ili komponentnim kablom.
     
  17. JosipOS

    JosipOS Novi član

    Pozdrav svima na forumu, a pogotovo ovim znalcima koji nam usmjeravaju lovu u pravom smjeru :mrgreen:

    Procitao sam sve ove postove i nekako mi se cini da cu ici sa 37pv80, jer udaljenost mi je oko 2.8 metara, pa mislim da bi mi 42 bilo previse, jel se slazete ???

    Jedina dvojba koju imam je razlika u cijeni sa 37pv70 koja je znacajna, a nisam bas siguran da je pv70 lošiji od pv80, pa bi vas molio za neki savjet što gubim ako bi uzeo pv70, i koje su ZNACAJNE prednosti pv80 u odnosu na pv70...
    i dakako ovo sa 37 i 42...

    Hvala unaprijed ! samo ovako nastavite, ima i netko tko cijeni vaše savjete...
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Male su razlike izmedju PV70 i PV80;

    -24p podrska na PV80
    -15000:1 kontrast kod PV80 (10000:1 kod PV70)
    -3 HDMI ulaza kod PV80 (2 kod PV70)
    -slot za kartice

    Kad je prica o vReal 2 vs vReal 3 procesorima, Panasonicov vReal 3 ima18-bitne procesore koji su u stanju da povuku veliki kolicinu podataka dakle ovo se odnosi na 1080p panele koji PV80 nema.
    Dakle beneficiju mogu imati PY(PZ) modeli.

    Prednosti G11 nad G10 su;
    Advantages of G11 over G10:
    1. Lower energy consumption
    2. Lead free content which means that it has lower weight
    3. Better blacks
    4. More connectivity options
    5. Cheaper prices
    6. Front panel is scratch proof(effective especially when toddlers are all around the screen)


    Dakle ako mozes nabaviti PV70 jeftinije od PV80 ne vidim razlog zasto ga ne bi uzeo.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I jos da se napomene da su kuciste od tv-a i daljinski primjetno kvalitetnije izradjeni na PV70-tki.
     
  20. Tragac

    Tragac Guest

    Zdravo,
    Imam i ja pitanje. I ja trazim da kupim LCD od 32 incha. Izbor sam sveo na dva - tri po mom misljenju najpovoljnija modela.

    Jedan je Samsung, ne znam model ali je HD Ready i na akciji u DataProjekt_u 900KM,
    a drugi je LG 32LG 5700 koji je FULL HD i navodno ima kontrast 50000:1 ali je skuplji 400KM od Samsunga.

    Mene interesuje isplatili se dati toliko veci novac za FULL HD i mnogo veci kontrast?

    Takodjer sam se zainteresovao za 32 LG sa HDD_om ali je on oko 1700KM. Super je opcija snimiti nesto kad nisi kod kuce, pa pogledati kasnije, ali je li vrijedno tih para i ima li neka jeftinija solucija iste usluge?

    Hvala