BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. JasonH

    JasonH Aktivista

    U slucaju da neko provali moj ADSL accaunt koja mu je KAZNA?

    Isto tako mogu se ja postaviti u to lice , znaci dobio sam od nekoga taj adsl acc i spojio se na njega , trosio gigabajte megabajte i sta mi je KAZNA?

    Takodjer imamo i BiHnet-ovo zlatno pravilo da neodgovaraju za nastalu stetu.. passwordi itd
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    U ovoj zemlji ljudi ubijaju nekaznjeno, kradu brda love od drzave (opet nekaznjeno), a ti bi da trazis da se kazni neko ko je napravio sitni prekrsaj u odnosu na navedena (ne)djela. Jedina opcija bi bila da imas zestoku stelu na sudu da bi se procesirao takav slucaj.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    samo sto je fazon u tome da ti odes na stranicu,promjenis password i opet dodjes i logujes se sa starim passwordom.zbog ovog sam im svu fameliju sasovao na fz forumu,i nek me tuze ja im racun ne placam,ako sam bude prekoracenja :evil: :evil: :x
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Zna li neko sta se desava sa free zonom i moze li se to kako popravit , a "problem" je slijedeci , instalirao sam GrabIt , uradio update freezona i news grupa , izabrao film koji hocu da skinem , ali download mi nije jasan , krene skidat sa npr 300KB/s pa onda 0KB/s i to u jednakim intervalima svakih 5-6 sekundi , tj na trenutak pocne skidat pa onda pauza 5 sekundi pa opet skida i sve tako. Ako neko zna do cega je nek se javi :)
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Možeš samo 3 konekcije u isto vrijeme postaviti, jer su suprotnom ces imati te probleme.
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Aha.. hajd pokusat cu to kad dodjem kuci s posla , ja sam limitirao freezona grupu na 4 konekcije , a news grupu na 10 konekcija. Nadam se da ce sa 3 konekcije brze ici i da nece biti prekidanja.
     
  7. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    http://192.168.1.1 i potrazi u konfiguraciji. Defaultni username i pass potrazi u manualu ili googlaj.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    to kod mene nije istina tj moguce je staviti i vise konekcija 4, 8 cak i 32 medjutim najveca brzina se postize kada se skida sa tri razlicita servera istovremeno a to se najlaske postize kada se svaki od 3 servera ogranici na 3 konekcije i onda bez obzira kako su fajlovi poredani skida istovremeno sa sva tri..ako skida samo sa jednog dakle ako je jednom dopusteno 8 konekcija a zaredom imas 'pokupljenih' 8 fajlova koje skidas sa njega onda vuce samo sa njega i brzina jako pada
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    Zlatane, de procitaj izmedju redova rennov post :), pa ces skontati da nije 'moguce' staviti vishe od 3 konekcije :)
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma može se postaviti više konekcija na jedan server, ali posljedica je što svako malo brzina padne na 0 kbps.
    Dobro je Zlatan rekao...moguce dodati 3 servera (news.bihnet.ba, news.bih.net.ba i freezona.bih.net.ba) i na svakom podesiti da se mogu 3 konekcije uspostaviti i u tom slucaju ce skidati maksimalnom brzinom.
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija


    hehe u pravu si ja prebukvalno shvatio :smt003
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    A ima li opcija da se nekako udje na msn preko zone :)
    Pokusao sam preko onog vchat-a al izbaci mi poruku da mi je IP adresa blokirana, dok preko interneta normalno mogu uci u vchat ??
     
  13. Benq

    Benq Komšija

    Ne mogu da vjerujem da jos niko nije nista odgovorio :D , ako znate neki program preko kojeg se moze sa free zone na msn javite :)
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    da znamo rekli bi ;) i ja trazim i nadam se,al sumnjam...
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Hehe ok hvala ti na odgovoru hajd onda idemo dalje u potragu :)
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    De jos jednom razmisli o cemu si postavio pitanje:


    1. Neki messengeri zahtijevaju centralizovani server koji zahtijeva da se sva komunkaacija odvija preko njega, MSN je takav, stoga mozete zaboraviti da ce raditi ukoliko BiHnet ne dozvoli to.
    2. ostali messengeri rade na principu korisnik - korisnik, a na osnovu informacija koje posjedujem, direktna komunikacija ( korisnik-korisnik) nije dopustena, opet se mora ici na centralizovani sistem.

    Da remiziramo,ako BiHnet kaze da nije moguce ici na MSN, tada nije ni moguce, ako kaze da je moguce ici na MSN, onda je vjerovatno moguce ali ne izvodivo sa 100 % sigurnoscu.

    p.s. zaboravi na MSN iz freezone :)
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Pa drug jasno je ko dan o cemu sam postavio pitanje :)

    Znaci zanimalo me ima li kakva mogucnost da se pristupi msn-u preko bihnet free zone i to je to nema nista nejasno ;) .
    Znam da ne mogu na messenger preko free zone al mislio sam na nesto poput onog vchat-a sto je bio..
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    pokusaj preko yahooa.napravis sebi yahoo adresu,i onda tamo na vchat aj mislim mozes e logovat na yahoo IM.samo nek te kontakti sa msna dodaju sa tom adresom =) pokusaj,ako mogne javi ;)
     
  19. JasonH

    JasonH Aktivista

    vChatu se nemoze pristupiti preko free zone ..
    Nesto kaze da ip adresa nevalja ..
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Upravo tako , pise da je IP adresi zabranjen pristup dok preko neta mogu uci normalno , znaci zatvoreno je samo za free :) A sta ce mi vchat kad sam na netu kad onda koristim normalne servise :D