1. providurko

    providurko Novi član

    Poenta pitanja je vrijedi li kupiti jos jednu 9800 u cros tj sta dobijemo sa uparivanjem jos jedne iste Stize li po rezultatima 260 -ku ili 4850x2
    A GW i hurmadzik ocigledno nemaju pojma o elektronici pa bi bilo pozeljno ne pricati o necemu sto neznas nego pitati kao npr ja a ne vrijedjati i omalovazavati neutemeljeno bez ZNANJA (ne mislim ono sa slika i sto drugi kazu pa prepisi)
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    kod nvidie je SLI, ne cros( crosfire ). Da trebao bi imati performanse gtx260.
     
  3. providurko

    providurko Novi član

    OK puno hvala Moncho
     
  4. GW

    GW Moderator

    Providurko, providurko... Meni govoriš da ne znam. Pa ti ne znaš šta znači FPS ili SS. Nemoj da vadim tvoje stare postove da ti se raja smije. :lol:
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    8600GT dere crysis u DX10 bez trunke zakasnjenja u frejmu :wink:
     
  6. providur

    providur Novi član

    Znas sta GW ?
    Ma znas ti dobro sta!
    Prvo ako procitas temu od pocetka bit ce ti jasno ko je u pravu, pocevsi od VASIH nagadjanja oko napajanja (cast skromnim izuzetcima) pa do rjesenja problema oko gasenja PC-a.
    Drugo ja se ne stidim nijednog MOG posta zato sto u svakom su izjave koje STOJE i sada i u njima sam sam saznao ono sto me je interesovalo.A sto me ne interesuje neznam ni sada i ne stidim se pa cu pitati kada budem htio a normalni kao npr Moncho ce kulturno odgovoriti i nece srati .Kao, jeli SLI ili crosfire je samo naziv ,a to je povezivanje iste dvije kartice zarad snage i kvaliteta.
    Npr 8600 je na mom 37" lcd na mid postavkama 1368x768(bez alias)isla kako sam i rekao , i to mi je bilo dovoljno.
    Da bih se uvjerio u bolje kupim ja 9800 i stavim na GAMERS postavke sa 4x AA i stvarno ljepse izgleda(kad gledas kako drugi igra jer nemas vremena bolje gledati dok igras ti)ali opet nekad zatrza. i sta sad .GDJE JE KRAJ.
    Kupit cu ja i drugu da uparim, pa cu probati i 4870x2 i gtx280 i stavit cu E8600 ili Q9550 i 4Gb ddr3 i full hd lcd zato sto ja radim sa tom robom npr ALI ŠTA necu nimalo biti bolji covjek nego sto sam sad.
    I dalje cu pomagati drugima a ne ismijavati ih.
    I ponavljam jos jednom nije vazno ime (npr napojne)nego ono sto je U NJOJ.Pravi elektronicari kojima je to zanat ce znati o cemu pricam a ne oni koji se furaju na BRENDOVE (kao npr IT comp,kazu za sebe da su brend , koji prodaju najskupje a najlosije,softwerski, PC-ove,o usluzi i servisu da ne pricam)
    A tebi ako je do ubjedjivanja ili dokazivanja izadji medju ljude i NAPRAVI nesto i neka te kroz to cijene a ne samo filozofirati ovdje.
    A sta znaci FPS ili SS ima i na nasem jeziku molim te prevedi ovdje svima da razumiju. Za mene NISTA osim malo kvalitetniji prikaz i realisticnost,a neka nova igra ce i na GTX280 zatrzati da bi mogli pametniji od nas prodati za NIJANSU bolju koja nece na toj igri ali ce na novijoj sigurno napraviti isto.ITD ITD
    MOLIM NORMALNE I DOBRONAMJERNE da ostanu takvi da bi meni nesavrsenom ponekad opet odgovorili na poneko pitanje a obecavam i ja cu njima ako ZNAM.
    HVALA !!!
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nemoj pomagati oko stvari o kojim ne znas. Ti kao "pravi elektronicar" bi trebao znati da konfa sa HD4850 ne moze povuci vise vise od 250W, i da bi jedna FSP napojna trebala da vozi to bez problema. A sto se tice napojnih, mislim da ih je GW vise vidio prosle sedmice nego ti u zivotu :lol:

    Nisam nikoga ismijavao, samo mi smijesno da se Codegen stavlja u srednju klasu. Cuj screenshot na nasem jeziku - ekranska slika :eek: Isto kao prevoditi Firewall (Vatrozid). Pogledaj malo svoje postove: search.php?author_id=4683&sr=posts - gotovo svaka tvrdnja ti je netacna. NHF ali tvrditi da "imati 20-30 slicica u sekundi vise nije bitno" je potpuno netacno.

    Oho, sad imas i double account :lol:
    :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    providur ozbiljnije zvuci, a obzirom o kakvom se ekspertu radi... :lol:
     
  9. Alfa

    Alfa Aktivista

    N a r a v n o , i slabo "informisanim" za sitnice debelo naplatiti. Providur.... čovječe poznata su tvoja uvaljivanje tačaka po čaršiji, `ajde...de poklopi se po ušima i nemoj molim te puno pametovati mogli bi previše toga saznati od tebe. :|
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uuuuu,ovo polako al sigurno iz 9800GT prelazi u ROFL :smt005 :smt005
     
  11. providur

    providur Novi član

    Sine Alfa ja svaki dan telefonom i odgovorima usluzim bar nekoliko normalnih ljudi bez naknade a ako ima neko bolji i povoljniji sa uslugom i servisom Pc-a na kucnu adresu u Zenici ja cu mu platit piće kdje god ga vidim bez zavidluka.A tebi alfa mogu dati npr 200-300 redovnih kontakata iz mog mobitela ljudi koje servisiram a koji kaze da sam ga zaj... ja cu mu kupiti novi PC.
    A sto se tice Vas ostalih po Vama je lakse covjeku reci da kupi novu npr napojnu od 120-200 km i rijesi problem nego kao ja malo razmisljati i preletovati uzeti 20 km za servis pa mi sad recite ko uvaljuje tacke po ćarsiji a ko po BIH i svijetu.
    A pitajte mame i tate (babe) sta znaci providur ako ih budete slusali mozda nesto i naucite
    MOLIM NORMALNE I DOBRONAMJERNE da ostanu takvi a ove druge da stede prste.
    Od sad pa nadalje i ubuduce se necu osvrtati na bolesne komentare i ubjedjivati se jer NISTE VRIJEDNI.
    jer ponavljam
    Kupit cu ja i drugu da uparim, pa cu probati i 4870x2 i gtx280 i stavit cu E8600 ili Q9550 i 4Gb ddr3 i full hd lcd zato sto ja radim sa tom robom npr ALI ŠTA necu nimalo biti bolji covjek nego sto sam sad i neka nova igra ce i na GTX280 zatrzati da bi mogli pametniji od nas prodati za NIJANSU bolju koja nece na toj igri ali ce na novijoj sigurno napraviti isto.ITD ITD
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Decki i cure, mislim da nema potrebe da se opet po ko zna koji put pocne prepucavati o tome ko koliko zna i u cijeg je babe veci. Ajmo vishe, i ja ne dijelim misljenje nekih ljudi ovdje na forumu, ali to mi ne daje za pravo da napadam svoga sugovornika. Jednostavno, drugacije misljenje imamo i tacka.Nije bitno ko je u krivu, isto tako veoma je bitno primiti kritiku, ukoliko dijelis okolo kritike.

    Ma ajmo mi svi foldati :), bezze ovo, ja sam pametniji od tebe!
     
  13. GW

    GW Moderator

    Bitno je kad daje nekome pogrešne informacije i savjete. Praktično sve što kaže je pogrešno.

    A foldamo stalno. :D
     
  14. b4HkoS

    b4HkoS Novi član

    Kako bi picila 9800 GT sa amd 6000+ i 4gb rama ?
     
  15. GW

    GW Moderator

    Fino.