1. GW

    GW Moderator

    Codegen + kućište ne vrijedi 80 km.
     
  2. Shibby

    Shibby Aktivista

    E da se vratimo malo na srz ovog topica... :D
    Danas sam uzeo grafu.I to onu koju sam i rekao u predhodnom mom postu (8800GT) u pc plusu,samo sto sam uzeo GS (Golden Sample).Ta ima 20% bolje perfomace od obicnog,i takode bolje hladenje,itekakvo!!!!Jedva sam ga ubacio kompletnog u kuciste. :D Izmedu ostalog,zanima me strucno misljenje foruma za ovaj "Golden Sample" model,i kolika je mogucnost clockanja ove grafe??? (MB:p5K SE)
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Po hiljaditi put, nema nekog mozga u klokanju grafe, pomjeras "slider" dizes frenkvencije dok ne dodje do nestabilnog rada /pucanje textura, artifakti/, skini Atitool, idi na find max core, i bulji u onu kocku dok se boje ne rastope, kad vidis nekakve tackice (obicno zute), zaustavi i vrati se nekih 20-30MHz, isto ponovi i za memoriju. Na kraju ces opet testirat sve zajedno sa usvojenim vrijednostima.

    Sto ja ovo sve napisah kad nema neke fajde od klokanja grafe, 20% porasta mozda postignes samo u odredjenom trenutku inace je to nekih 10% u prosjeku.
     
  4. Shibby

    Shibby Aktivista

    Nije ovo ATi al nema veze...
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Radi i na nVidiji ne brini :)
    Furmark isto jako dobar za testiranje optereti jezgru i memoriju 100%, ne zaboravi i brzinu venta pojacat bar 20%.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Koliku buku pravi 9800 GT? Konkretno ova ako je neko probao. I da li mi je bolje kupiti ovu karticu sa 1024 MiB memorije?

    Uskoro ću uzeti i monitor sa 1920×1200 rezolucijom, a igre ne igram skoro nikako, samo ponekat bih malo UT3. Potencijal ću uglavnom iskoristiti u nekim CUDA aplikacijama.


    EDIT

    Razlika u cijeni je zanemarljiva.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa eto onda od vishka ne boli glava :)
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Pa koja bi bila bolja? BFG je overklokovana, a ta POV ima više memorije. I bitno je da ne bude previše bučna. Ima li kakav tih hladnjak za nju?
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Objavit cemo round-up par 9800 GT modela ove sedmice.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma


    chif je respect!

    jeftin a pouzdan:)
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Najbolje je da ne kupis ni jednu,u PCplusu 8800GT 1024mb 240km a vec i ptice na grani znaju da je 8800GT i 9800GT potpuno ista kartica.

    Za pitanje jel ti bolje uzet overclockiranu il ovu sa vise memorije,po meni je bolja ova sa vise memorije jer uvjek mozes rucno overclockati i cak na vise taktove a dodatnu memoriju ne mozes ubaciti.Takodje za 1920/1200 dodatna memorija je dobro dosla.

    I jos sto se tice buke ovaj gainwardov model se ziv ne cuje vent radi na 30% al da bi se izbjegle visoke temperature,pogotovo ako se overclockira treba nastimati u riva tuneru da vent ubrzava kako raste temperatura.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    nema potrebe ici na 1 GB model. Sam chip na 8800GT nema dovoljno juicea da vrti igre sa prihvatljivim brojem fpsova na vecim rezama (gdje veca memorija igra ulogu). Ako ima jos u pcplucu 512MB modela za 200KM - nemoj ni razmisljati ;)
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Momak razmislja o monitoru sa velikom rezom 24" ili cak veci pa bi ta memorija ipak imala neki znacaj.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Upravu je Vedo.
     
  15. providurko

    providurko Novi član

    Haj sad majstori detaljnije ko je natjerao i dokle stabilno ovu Asus9800GT sa kojim alatom i vrijedili to dobivenog rezultata ili sta dobijemo sa uparivanjem jos jedne iste ?Sta mislite o nastavku Crysys WAREHEAD?
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Po 1001 put,procitaj faretov post iznad.A za krizu vec imas temu.
     
  17. glama

    glama Novi član


    Možeš li mi reći koliko si platio tu Gainward 8800 gt GS vidim da je nema na sajtu od PC Plusa samo ona obična i da slučajno nisi vidio da li u shopu imaju ATI 4850 golden sample pozzzz :mrgreen:
     
  18. Shibby

    Shibby Aktivista

    Ja sam je platio 240,00,-KM.Ne znam jeli to tacna cijena jer ga znam pa mi je mozda dao jeftinije.Grafa je zvijer od zvijeri.Onaj hladnjak zauzme pola kucista.Prezadovoljan sam.Dobio sam i Tomb Raider uz nju (Anniversary)
     
  19. glama

    glama Novi član

    Gledao sam malo topike od ove kartice vidim da nije loša ali je bolje da iz prve ruke čujem utiske uglavnom je u shopu imaju a ne znaš da li imaju ATI HD 4850 GS jer se dvoumim između te dvije kartice pozz
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nazovi pa pitaj imaju li. :roll: