Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Enise ne trazim rjesenje problema ako ne znam sta je problem. Ja kada sam prvi monitor A00 ubacio i upalio PC i prvi put pomjerio mish preko ekrana svatio sam da je monitor drek, o igranju nekog FPS nije bilo ni price.

    Primjeti se ovo enise, primjeti, ljudi, jarani primjete koji nemaju veze sta je input lag, i to primjete na taj nacin da vidi da kasni slika dok ja micem mishem, ne oni, sto dodaje jos vecu ozbiljnost problemu.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    OK, pa ako je tako sa svakim onda ce ti tesko vratiti pare nakon toliko vremena a pogotovo kod nas. Jer si kupio sasvim ispravan monitor koji ima lose karakteristike kako si i napisao. To isto kada bi neko trazio da mu vrate pare jer monitor ne prikazuje vjerodostojno boje ili slicno. Mislim da u inostranstvu imas pravo da ti vrate pare, a i to samo jedan odredjeni period nakon kupovine, a kod nas tesko, a opet probaj. Ako nista pokusaj zamjeniti za neki drugi monitor u tom cjenovnom rangu. Sretno!

    EDIT: Ne znam meni ovdje izgleda da lag i nije bas prevelik http://www.youtube.com/watch?v=7eQU7u1geKA
     
  3. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Dobio sam Acer V223W 22" 5ms monitor. Nije kupljen kod nas pa da vas pitam kolika mu je cijena u BIH?
    Slika je dobra, boje zive, prostora ima kao u prici ali u igrama(posebno PESu) mi se magli slika kada se brzo krece horizontalno, to je valjda ghosting jeli? Izbijem loptu u zrak i svi igraci na terenu kao da izgube fokus i kad neko primi loptu onda dobije fokus i cista je slika. Ide mi to na zivce, da li cu se navici ili je monitor govno za gaming? Zanima me ta cijena, jer mozda bi ga prodao i kupio manji ali sa puno boljim performansama. Za koliko bi ga mogao prodati ovako otpakovanog novog?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Sa 5 ms odzivom ne bi smjelo biti ghostings, ali to sto opisujes jeste ghosting :roll:
     
  5. nFare

    nFare Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Bas danas sam vidio u plusu Asus 366km doduse nije bas isti model, isti je odziv 5ms, mislim da mozes prodati za jedno 300 stoje, imas valjda racun i neku garanciju gdje je kupljen?
    Inace 5ms vjerovatno znate onaj poznati marketing "G to G" odziv samo grey tonova slike, a u praksi je taj odziv duplo ili vise pa je to 10-15ms, a 2ms je 4-6ms stvarni odziv.
    Ja sam nedavno igrao cod2 na 8ms LG i ghosting se bas mogao primjetiti.

    Edit: sta meni bi pa odo na Asusa :oops: :D eno ga Acer taj model u Imtecu za 370km.
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    U drugim igrama se mnogo manje primjeti pa sam se i navikao ali na PES2008 se ne mogu navici. Evo instalirao FEAR Extraction Point i nema ghostinga uopce. U demo-u PES-a 2009 je isto manji ghosting. A nista, bacam PES2008 na uninstall i nadam se da nece biti ghostinga u nadolazecim igrama.

    Inace mi idu na zivce one fore u Crysisu i novijim igrama kad se zamagli sve oko tebe ako se brzo okrenes ili kad ciljas, a jos kad mi to monitor radi, popizdim. Ionako ti oko pravi blur okolo, sta ce mi jos igra blurati.
     
  7. JasonH

    JasonH Aktivista

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Niko meni i Lokiju nije odogovrio za monitor
    2243 BW
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Hehe vjerovatno nema raja iskustva sa tim monitorom, vidiš da 90% foruma ima 2232BW. :)
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Mislim da je AdiBoy kupio tu novu verziju pa pingajte ga da se javi.
     
  10. bbz

    bbz Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Mislim uzeti ovaj monitor u plusu: MONITOR LCD SAMSUNG SM 245B+ 24" 3000:1 2ms 1920x1200 black DVI

    Mislim ga koristiti za igranje najvise.Interesuje me vase misljenje :=)


    hvala
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    zbavi prvo kakvu GTX280/260 ili 4870, valja gurat igre na toj rezi ;)
    Dobar monitor, ne znam jedino ima li kod njega razlicitih matrica :?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Evo ovih dana sve hocu da zovem genelec.. kontam izmedju ova dva:

    Monitor 22" LCD LG2234S-BN 10000:1 5ms VGA

    Monitor 22" LCD SAMSUNG SM2223NW 1000:1 5ms 300cdI

    313KM bez PDV-a
    Ok nisu Ž klasa ali eto.. za te pare znam da su negdje F klase. (da, zbog 22" ih hocu :D)

    Medjutim malo me zabrinjava to o cemu vi pisete.. kako god gledam na 90% monitora je 5ms odziv. Gledam na listi u genelecu jedan 19" ima 2ms odziv i jedan 20" ima 2ms odziv ( u rangu od oko350-370KM sa PDV-om)

    Pa ..koliko da obratim paznju na to. Ne igram puno ali opucam koju. I ja cu preci tek sad sa CRT na LCD pa nemam puno iskustva s tim mada znam u potpunosti o cemu pricate.
    Ako je to toliko kriticno onda miozda ovaj:

    SM2032BW, 20" SAMSUNG TFT, 1680x1050, 300cd/m2, 600:1, 2ms
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    NAILS, slobodno zaboravi na taj podatak. U biti ti podaci su daleko veci u praksi, ali nema potrebe da te to zabrinjava. LCD paneli su sazrili po pitanju odziva.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    A pogotovo su sazrili monitori sa TN matricama...nemoj da te to brine toliko.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Ma i ja sam kontao da je tako kako vi kazete i da je suludo komentarisati razliku izmedju 2-3ms ali eto.. da pitam.

    Hvala na odgovorima i ako ko zna odprilike kakva su ova dva monitora sto kontam, sigurno cu ici na samsung. Znam da spadaju u nižu klasu (barem po cijeni tako izgleda) al eto.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Ja imam 225bw, vec skoro 2 godine, koji je 5ms i nema ghostinga uopste.
     
  17. bavka

    bavka Novi član

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    ljudi,moze li par rijeci o T220?
    ima li ko iskustva i kakva su?
    hvala :smt001
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Evo samo da se "pohvalim", stigao mi je ovaj samsung 2223nw 22" (tacnije 22.4" ..ja mjerio ;) )
    imam samo 2 pitanja, znam da je najtbolje staviti na najvecu rez monitora, ali kada stavim na 1600 onda mi je slika veca nego "monitor" a nema da suzi do ivica
    i drugo, kadatodem na drugu rez, na neku igru ili kada mjenjam rez, svaki put mi izbaci da je optimalna rez 1680 ovo ono i tako stoji jedno 20sec ili zatvorim sa meni dugmetom na monitoru.. Pa mozel se ta poruka ukinuti?
    P.S. Sorry na greskama, kucam s mob
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    Koju ba rezu postavis??? Moras staviti na 1680x1050 a ne 1600x..... :!:
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kupovina LCD monitora...sve upite postavljajte ovdje...

    1680x1050 ti je nativna rezolucija za vecinu 20 i 22" wide monitora, na toj rezi ti je najostrija slika, kako u Winu tako i u igrama, pa pokusaj da sve vrtis na toj rezi.