Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. GW

    GW Moderator

    Svi glavni nastavci (1-4) RE su izašli na PCu. Ne vidim razlog zašto ne bi i 5-ica.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma prodaje se kao halva . 100 % ce biti i za PC .
     
  3. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Ma i ja mislim da ce bit ....to je sad ova nova furka ...

    Cim izadje neki hit za konzole ...sacekaju par mjeseci pa onda portaju i na pc ili napisu verziju za pc......
     
  4. GW

    GW Moderator

    To nije ništa novo, samo si ti doznao sada.
     

  5. Zato i mene cudi... Al pise da ce postala igra hit il ne ostat na konzolama vjerovatno.
    Mada i na moraju svi hitovi bit na svim platformama, Crysis npr, Cevat izjavio da krajso nikad nece na konzole...
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Nece ici zato sto nije hit :lol:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo se ti nadaj. CryENGINE 3 je multiplatform vec neko vrijeme, a potvrdjeno je evo i na GDC-u. :lol:
     
  8. To nisam znao... Al me i ne cudi. Ne bi me cudilo da izdaju i verziju za mobitele...
     
  9. gilla

    gilla Aktivista

    Barem kod njih ima kakvih takvih recenzija za razliku od pcplay :lol: ,kakva je to smijurija od casopisa.3 recenzije igara,25 str.reklama,malo jada o hardveraju i novim glupostima,dvd pun trailera sa neta....Najgore potrosenih 10KM u zivotu(bar je bio 10 kad sam ga uzeo podavno).Uostalom suvisno je raspravljati o casopisima sa ovih prostora.

    On-vrlo vjerovatno za pc u maju,junu.Definitivno naj strana igre coop,pogotovo uz komunikaciju i na veteran tezini.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

     
  12. GW

    GW Moderator

    Tri puta više neprijatelja? Samo mi daj sačmaru! :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Živili sto godina, ovo se čeka :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Phenom II 940BE na 3.6Ghz, GTX 275, 1600x1200, FSAA 4X, sve HIGH ---> 92 FPS

    Ovo ce biti prava stvar, kamara zombi nacije + sacma = dobra zabava :D :D :D
    Igra izgleda lijepo, baca mi na street fighter s grafikom, mozda je isti engine :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kljucno je upaliti motion blur. Bez toga konzolaske verzije mnogo bolje izgledaju unatoc losijem fps-u.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    45 fpsa sa 2xAA, sve max, 1680x1050. Doduse, stariji su mi driveri za grafu, mrsko mi ove najnovije instalirati.
     
  18. GW

    GW Moderator

    Interesuje me koliko jezgri koristi RE5, tj. ima li razlike u performansama između 2 i 4 jezgre. Pošto nemam quad-core procesor, zamolio bih Vedu i X-Factora da ponove benchmark sa istim postavkama samo sa dvije isključene jezgre.

    Procedura je sljedeća (Vista):
    Start > run > msconfig > boot > advanced options > number of processors = 2 > ok > apply > ok > restart > benchmark!

    Kad završite sa testiranjem, opet uđite u msconfig i vratite postavke na normal startup i restartujte računar da ne izgubite 2 jezgre! Unaprijed zahvaljujem.
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Eh ovako, sa sve 4 jezgre imam 92 FPS-a prosjek ( 1600x1200, 4XAA, 16XAF, HIGH ), minimalni FPS je bio 67. Kada sam ugasio dvije jezgre, na istim postavkama imao sam 76 FPS-a, a minimalni je pao na 53. Znaci skoro 20 FPS-a avg ima vise quad, a minimalni fps, po meni najbitniji je kod quada veci za 14. Benchmark je radjen na Phenom II 940 na 3.3 GHZ i GTX 275 700/1566/2444. Uticaj 2 jezgra manje nije bas zanemariv, bar kada je ova kartica u pitanju.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Zanimljivo. Još samo da vidimo rezultat na Intel strani.