Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    E ovako:

    Ako postoji interesuje me koji je najbolji način kupovine igara preko Interneta. Zapravo nemam ni kreditne kartice niti išta slično, ali naravno ako je moguće zašto je ne be ''izvadio''.

    Ovo pitam zbog igre Resident Evil koja je izašla samo za GC. Zapravo to je nešto kao remake Resident Evil 1. Igra je izašla 2002 godine. Budući da sam ja veiliki ''štovatelj'' ovoga serijala dao bih sve (dobro sad, ne bih baš sve) da imam ovu igru.

    Doživotno zahvalan! :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GC je doduse sada pravo jeftin tako da bi za nekih 200KM mogao dobiti konzolu, gamepad, modchip, i memory karticu...
     
  3. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    No way...polavan samo,ali new... :roll:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Eno u oglasima nedavno bio polovan GC sa jednim gamepadom i memory karticom i jednom igrom za 100KM. Sta je mogao na tome igrati i handriti konzolu? Nista, tako da je bilo sigurno kao novo. Dodaj onda jos jedno 50KM na onih 200 ako hoces bas novo...
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Igra je ekskluzivno izašla za GameCube 2005 a krajem iste godine i za PS2. Sada je izašla verzija za PC i onima koji nisu imali prilike odigrati istu na PS2 (na GameCube-u sumnjam da je iko) preporučujem da to sada urade na svom PC-u.

    Mislim da nema potrebe objašnjavati o čemu se radi u Resident Evil-u jer je RE serijal sigurno svima poznat.

    Samo ću reći da u ovom (mada pretpostavljam da je već to poznato) dijelu nisu u pitanju mrtvaci nego ljudi (živi) omamljeni nekom religijom, sektom, kultom pa se iz tog razloga ponašaju kao mrtvaci ali su mnogo pametniji od njih (logično, i najveći kreten je pametniji od mrtvaca :D ).

    Minimalne-preporučene zahtijeve ne znam pa ako je neko već odigrao ovu igru na PC-u neka navede zahtijeve.

    U svakom slučaju trk u radnju po Resident Evil 4.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...i nabavka gamepada je must-have jer nije implementiran mouse aim (igra bi bila prelagana u tom slucaju)... :roll:
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mogla bi se vala isprobati igra. Malo sam igrao na PS-u ranije dijelove Evila i nisu bili loši uopšte.
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma ja mislim da se ne moze atmosfera sa konzole prenijeti na PC, ali eto. Pogledat cu jednom prilikom
     
  9. Goranstein

    Goranstein Aktivista

    Ova izjava treba da udje u anale odvala :)
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ma Gorane, odnosilo se na portove sa konzole na PC opcenito... Moras priznati da ima dosta losih primjera.

    Samo se nemoj brinuti, ne diram ti ja PC.

    P.S Slazem se, jako je glup komentar. Cujemo se opet jednom prilikom :wink:
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    zahtjevi su mali za PC (barem po stranim web stranicama), gledao sam na kjubu i na plejki, nije lose, neko spansko selo sa zarazenim ljudima i spasavanje kcerke US predsjednika :D
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Nije me impresionirala bas nesto a nije zahtjevna po pitanju hardvera ali bez gamepada igrat... ne bih preporucio :mrgreen:... Prvu fazu dodjem do srusenog mosta i tu sam je ostavio da cheka bolje dane ...
     
  13. TopniK

    TopniK Komšija

    U RE nema faza. Sve je jedna cjelina.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Dobro je pa nije rekao ''tabla'' :lol:
     
  15. GW

    GW Moderator

    Evo baš probavam RE 4 na emulatorima kad pročitah ovo.TopniK-svaka čast za ovu vijest.Uljepšao si mi dan.
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Jednaka ili nejednaka cjelina sama igra me nije impresionirala ... ili tabla ... :lol:
     
  17. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Dodji kod mene da igramo TopniK. Trenutno bas prelazim RE(make) na GC-u.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Nabavi MGS Twin Snakes (remake sa PSX-a) kao i Zelda Wind Walker.
     
  19. TopniK

    TopniK Komšija

    Joj gledao sam video od tog MGS Twin Snakes. Remake prvog MG. Nabrijana borba i malo napredniji, moderniji udarci i sl.

    @Dark_Ride, obavezno ovo nađi i odigraj, odnosno odigraćemo zajedno. :)
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    napreduje to polako (LOL dvije 2D igre perfektno, a ostale nece postici vise o desetak fps-a na najjacim konfiguracijama), ali je jos gore od recimo Saturn emulacije. jedini nacin za igranje GC igara je investicija u modchip. a GC se svakako moze naci za male pare...