FireFox nadogradnje i nove verzije

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ming, Jul 27, 2006.

  1. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pa da je tako kod mene po defaultu, onda sigurno ne bih pitao to što sam pitao... kod mene kad ugasim FF, ugasi mi se i download prozor i ako sam nešto download-ovo, moram ispočetka...
     
  2. zalizani

    zalizani Aktivista

    I kod mene ostane aktivan download prozor,nakon zatvaranja primarnog. :mrgreen:
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    Ugasi se i meni kada idem na File->Exit, a kad zatvorim preko "X-a" onda sve oke :D

    Moguce da je jednostavno FF malo "poludio", meni je bilo slicno kad imam otvoreno vise tabova i kad idem zatvorit uopce me ne pita hocu li quit ili save ili cancel vec samo zatvori, iako je ta opcija bila ukljucena.
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    aaaa, u tom je caka... ja sam išao na "file-exit", nisam preko X-a :D

    nego, zna li neko kad će 3.5 verzija? prije mjesec dana ja sam pročitao da bi trebala izaći oko 15tog juna, ali od tada niko ni riječi... čak ni na mozillinom sajtu nema najave kad će biti za download... ima li neko neki novi info?
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Jos uvijek je u beta 4 fazi, tako da sumnjam da ce se pojaviti naredne sedmice, jer obicno "znacajne" Firefox verzije prodju i kroz par RC faza. Ipak, uz izdavanje Safari 4 te skoro dostizanje Opera 10 final, definitivno im "gori pod nogama".
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a IE8? :lol: nije losh ni Chrome.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a zna li se kad bi trebala opera 10 biti u full verziji?
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Izasla je neka preview verzija skoro (juce, prekuce, nisam siguran), kao nije RC, ali ce ubrzo.
     
  9. Esh

    Esh HWB

  10. Esh

    Esh HWB

    DL: http://www.mozilla.com/products/downloa ... lang=en-US
     
  11. Esh

    Esh HWB

  12. Esh

    Esh HWB

  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    oteglo se ovo čekanje FF 3.5 i opere 10...
     
  14. 3125

    3125 Komšija

  15. Esh

    Esh HWB

    Vjerovatno jos jedan RC poslije ovog i to je to.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Evo ja ga instalirao.
    Odmah primjetih (+) dugme pored svakog novog taba. Dobra stvar. Lakše otvoriti novi tab ako ne koristiš kratice na tastaturi. :)
    Izmjenjena ikona programa (minimalno).
    Acid3 test skor je 92/100. IE8 dobije 20/100 i nekoliko fail-ova. :D
    Brzina onako na prvo ista, mada je teško reći, možda na nekim specifičnim stranicama bude ubrzanja.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Uzeli od opere :)
     
  18. 3125

    3125 Komšija

    Zar ljudi uopste koriste mis kad surfaju :p
    Koristim vec relativno dugo, mislim od prve bete, jedna stvar mi samo ide na zivce. Prije su javascript komande koje otvaraju popup override-ale "open new window in new tab" opciju ili kako se vec zove, a sad se otvaraju u novom tabu uvijek, sto moze iritirati ako je nesto sto nije predvidjeno da se gleda u full-screenu. Ne znam je li to bug ili feature.
     
  19. Gizmo

    Gizmo Novi član

    Pa i prije "+" se mogao novi tab otvoriti jednostavnim dvoklikom pored vec otvorenog taba.
    Acid3 meni baca 90/100 ali nebitno, vec mene smori jedna stvar, ne znam da li se i kod vas dogadja:
    - Prilikom otvaranja FF (hladni start), digne browser i nesto se "misli". Ne znam kako bi drugacije opisao (not-responding-ni-na-jedno-dugme-ili-klik-misa) stanje. Traje otprilike 10-tak sekundi, a nije do masine jer je sve radilo kako treba do verzije 3.5 (sa C2Duo E4600, 2GB DDR2,SATA2...) ?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Meni se to događa kad zatvaram www.vr-zone.com . Svaki put ista stvar.