Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Jesi li imao prilike da pogledas te druge modele o kojima pises, mozda u salonima ili nesto slicno? Navedene modele bih ti i ja mogao procjenjivati samo kroz specifikacije, a s obzirom da nisu narocito popularni, nema ih recenziranih kod priznatijih medija.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    U sustini, za spomenuti iznos mozes nabaviti plasma 42" full hd (1080p) plasmu ili 46" sa hd-ready (720p) rezolucijom. Dobro si uocio neke prednosti kod plasma televizora kao i potencijalni problem, iako burn-in na plasmama u posljednjih par godina nije tako cest. Obrati paznju na Panasonic P42G10.

    Ipak, s obzirom da si u prvoj poruci naveo da planiras gledati iskljucivo HD materijal, u obzir se mogu uzeti i LCD-ovi gdje za navedeni iznos. U tom smislu, jedan od boljih modela je svakako Sony 40W5500.
     
  3. h2o

    h2o Aktivista

    A i ne treba zaboraviti pucanje panela kod LG plazmi, koji nije rijedak problem.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Moze jedno pitanje vezano za LCdove...

    Od djevojke mi, starci kupili LCD 32 samsung..mislim da je onaj HD ready. Elem... bilo koji film serija.. na njemu izgleda kao "behind the scene". Kao da nema neke filtracije.. Mislim svi ti modeli su takvi bar kako sam skontao.. i primjetio u technomarketu.

    Zasto je to tako? Mislim nemam osjecaj da gledam film, nego ono kao zivi prijenos...


    Hvala za objasnjenje.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Nisam bas shvatio ovaj tvoj slikoviti opis "problema", no SD signal na LCD-ovima generalno (pogotovo na jeftinijim modelima) je tradicionalno los.
     
  6. Jord@n

    Jord@n Novi član

    Hvala na odgovoru...ovaj forum zaista pruza dosta informacija ono iz prve ruke o izboru i kvalitetu TV-a....mislim da sam se odlucio za plazmu...vjerujte prije dva dana gledam sliku na samsungu 6 serije sa LED osvjetljenjem,sliak je odlicna,ali u rangu plazme...a plazmu vece dijagonale mozes uzeti za manje novca....recite mi samo gdje se moze uzeti panasonic,vidim ima VT Comerc,ali u ljubuskom pa me zanima jel ima negdje na Tuzlanskom kantonu ili u Sarajevu njihov zastupnik ili se moze poruciti direktno sa dostavom i kako sta ide...i jel imate tacnu cijenu tog modela i koliko je skuplji G15 ili V serija ..vjerujem da imate iskustva...hvala
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Pogledaj vtc.ba i eurosplet.ba za kontakt informacije / telefon pa je najbolje da se cujes s njima za up2date cijenu te informacije oko isporuke. Mislim da obje firme mogu organizovati isporuku na kucnu adresu.
     
  8. Spori

    Spori Novi član



    Opet ja...usporedba TX-P42X10Y ILI SAMSUNG 42B430?Cijena vrlo slična..
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Od spomenutih, ja bih radje Panasonic, ako neko ima drugacije misljenje, nek se javi.
     
  10. elvirr

    elvirr Novi član

    Trebam i ja pomoc oko kupovine :)
    Posto sam skoro poceo raditi (pripravnicki) hocu sebi da kupim neki tv (plazma il lcd) al ne bih dao previse para jer ipak plata nije nesto :D
    Otprilike bih mogao dati nekih 900-100km za tv, a udaljenost sa koje cu gledati je 2,5m, pa bih zamolio nekoga ko se razumije da mi predlozi nesto i da kaze gdje se to ima kupiti (inace zivim u tuzli).

    Hvala i pozdrav
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Potrazi onda kakvih 32" Panasonic LCD-ova mozes naci. To je otprilike ono sto mozes uzeti za 1000KM.
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    U novinama ima reklama da je Samsung PS-42B430 na akciji i kosta 949,00 KM, ali samo za gotovinsko placanje.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U kojoj radnji?
     
  14. h2o

    h2o Aktivista

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuuu, to je vec jaaako jeftino, zapravo predobro zvuci. :D

    Ima li to gdje u Tuzli? :D
     
  16. h2o

    h2o Aktivista

    Ima, Europatrade je samo distributor za Samsung, kao VTC za Panasonic.

    Kad dodjem kuci stavit cu sliku reklame pa ima spisak prodavnica koje prodaju. Mislim da je najbolje njih direktno zvati, jer oni najbolje znaju kod kojeg prodavaca ima.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj, daj! :D
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

  19. Spori

    Spori Novi član



    Evo kupio sam TX-P42X10Y i stvarno ima odličnu sliku..sad samo pitanje -da li smijem postaviti TV na kalibrirane vrijednosti iz recenzije na hdteleviziji?Vidim da su tamo sve postavke ispod 50% osim contrasta,ali injega sam stavio na 50.
    Nisam siguran samo za ono dolje xv colour,eco mod,picture noise i 3d-da li to smijem tako postaviti ili ne?

    Mode: Cinema
    Contrast: 56
    Brightness: -3
    Color: 26
    Sharpness: 5 za SD, odnosno 7 za HD sadržaj
    Color Temperature: Warm
    Color Management: off
    xvColour: off
    Eco mod: off
    Picture Noise: off
    3D Comb filter: off

    Hvala unaprijed i hvala za pomoč u kupnji
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Preporuka je da se prvih 200 sati svjetlina i kontrast stave na ~50 bez prikaza sadrzaja koji ima staticki prikaz, a nakon cega mozes staviti sta hoces.