Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam u nedjelju proveo dan igrajuci se na fullHDTV-u na nativnoj rezi i nikakvih problema sa grafickom.Kako ide na 1680/1050 ide i na 1920/1080 a GTX 260 i 4870 su tu negdje.

    A potrebu za fullHD na 22" necu komentirati,to nek odluci kupac :wink:
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Apsolutno, uzeti monitor sa manjom efektivnom radnom povrsinom radi 5% veceg FPS-a je po mom misljenju beze.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Surfat na 1920x1080 na 22" monitoru je mucenje. Defaultni DPI ikona je na 1680x1050 vec premal da ne govorim o vecim rezama. Veca rezolucija ne cini igre ljepsima na toj dijagonali, FPS igre je dosta teze igrati na vecim rezolucijama, niti ima neke beneficije u 1080p filmovima osim 1:1 pixelmappinga koji opet osim na desktopu nista ne znaci.

    Radna površina kome treba, uzet ce minimum 24" i vece monitore ili ce upariti 2 monitora.

    Na kraju sve je stvar pojedinca i sta mu najbolje odgovara.
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Kupio sam taj !LG W2243S-PF 22" Full HD! prije mjesec dana, i odlican je, kako u igrama, tako i filmovima (HD rulezZz), a navedeni prodavaci su ti malo skupi, pogledaj ovdje:
    http://www.plus.ba/proizvodi/?idkat=639&fb=85
    W2243S-PF 22" Full HD kod njih je 330KM (za keš) :wink:
     
  5. daco87

    daco87 Aktivista

    mozel preporuka monitor 20', do 350KM
     
  6. Vjetric

    Vjetric Aktivista

    Nemam iskustva s widescreen monitorima. Kako utječu na crtanje u Acadu, npr, da li kružnicu pretvore u elipsu i sl..? Kako utječu na gledanje filmove, generalno da li iskrivljuju ili ''izduže'' sliku??
    Da li se moze naci neki dobar do 250 km? Hvala
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Na widesceen monitorima samo imaš drugaciju razoluciju (to je jest samo drugaciji izgled radne povrsine).
    Kružnica ostaje kružnica na nativnoj rezoluciji ekrana.
    Filmovi su danas vecinom widescreen tako da ces i tako bolje iskoristiti monitor.

    U svakom pogledu widescreen je bolji.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Moze dobar polovan. Za te pare je tesko uzeti nov 19" (moze se naci jedino Hanssg i slicno). Uzmi 22" minimalno i rijesi se problema na duze vrijeme :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    ima finih Acera 22" za 300-330 KM, pogledaj u Plusu. Jaran bas uzeo i imao mu 1 zaglavljen pixel. Odnio tip monitor u Plus natrag i bez prigovora mu dali novi monitor.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoje 4:3 rezolucije i 16:9. tako da te to ne brine. Ako nabacis 4:3 rezoluciju na 16:9 monitor, onda ce bit taj problem sto spominjes.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    kao sto kolega rece, stavis odgovarajucu rezoluciju i sve bude normala, cak u Autocadu imas vecu radnu povrsinu (dosta preglednije)

    [​IMG]
     
  12. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Koji monitor od 26'' kupiti i koliko bi me to zadovoljstvo kostalo...
    Konto sam Samsung T260 HD, pa me interesuje ima li neko iskustva sa istim:)
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Sta ce ti HD tuner?
     
  14. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Ja vidio taj,a i treba mi posto nemam TV u sobi, pravo da ti kazem ne razumijem se nesto specijalno, drug mi prije par mjeseci rekao za ovu T seriju, i od tada se opasno lozim da kupim:), al je puno para, pa reko da vidim vase misljenje ili prijedlog neki...
    Ima jedan polovan, kaze lik da je navodno samo probao, al haj mu vjeruj, prodaje za 550KM... Isplatil se uopste rizikovati:)
     
  15. Rodjo

    Rodjo Aktivista

    Niko nista, ne mogu da vjerujem:)
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    pozdrav,

    jaran ima namjeru uzeti Samsung SM P2250N 22", cijena 400KM, naravno novo, pa pita za vase misljenje o ovom modelu ?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. FeX

    FeX Novi član

    Kao prvo pozdrav svima na forumu.

    A sada pitanje.
    @AMDprocessor, gdje se ima kupiti P2250N,a da mu je ta cijena od 400 KM?
    Hocu da si kupim monitor do 400 KM,pa ako je netko raspolozen moze mi slobodno preporuciti par modela(22'',nista zahtjevno). Trazio sam ovih dana Samsung T220 po cijelom Sarajevu ali nisam nasao da mu je cijena oko 400 KM. U Imtec-u ih vise nema,a cijena je bila 419 KM.
    BTW,procitao sam svih 36 stranica :)

    Hvala.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar je 19KM vise problem?
     
  20. FeX

    FeX Novi član

    Ma nije problem 19 KM. Naravno da se ide 30-40 KM gore,dole. Nego kazem da ih vise nikako nema u Imtec-u.
    I ne moze se naruciti.