HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Moncho

    Moncho Komšija

    od jarana koji radi u HS u.
     
  2. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Je li neko mozda primjetio ko koristi KDX server da se ne moze konektovati od kako je uvedena ova staticna ip adresa?
     
  3. Emx

    Emx Aktivista

    moze se ali ide limit. Ako si na flatu isplati se KDX, ustvari isto ti dodje naci fin torrent ili raidshare linkove :)
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Da, moze se konektovati preko "hs korisnici koji to nisu" medjutim tada se trosi limit, mada sam cito na stranici od onoga "joe-a" da rade na tome ali sad koliko im je vjerovati da ce uspjeti (kazu da hoce) u tome jer KDX nije ni sluzbena usluga HS-a.
     
  5. Emx

    Emx Aktivista

    Odlicna konekcija u po dana u po noci, i na najudaljenije i najblize servere.
    [​IMG]
    [​IMG]
    Full 3 paket.
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Imal' neko problema sa njihovim modemom (Scientific atlanta)?
    Inače mi je računar na USB portu modema, jučer uključim laptop na Ethernet i poslije dužeg čekanja provjerim IP, dodijeljena neka 169.x.x.x bez DNS-a i gatewaya, naravno nema konekcije.
    Pokušam isto na računaru, isti problem, restartujem modem, ništa.
    Danas probam, ethernet radi ali ne radi USB :lol:
     
  7. teh krystal

    teh krystal Novi član

    Vjerovatno kasnim..

    Ja posjedujem HS Internet već dugi niz godina [approx. 7godina] i u početku je bilo problema ali to je bilo jer m ije čovjek došao u pola dvanaest jer sam ga morio na telefon pa mi je ružno okrenuo kabl.. lol..

    Inače , HS ima KDX server odakle besplatno skidaš filmove/muziku/slike/klipove , odnosno neka vrsta freezone.

    HS2 i svi ostali paketi su se promjenili.HS2= 18GB downloada , upload se ne računa a i brzina je 3/1 mb/s što je odlično.
    A i kad nestane interneta , to traje ne više od sat vremena , i obično se događa kad nadograđuju mrežu ili popravljaju kvarove koje je neki idiot namjerno napravio.

    Pređi , nećeš se pokajat'.
     
  8. d_corleone

    d_corleone Guest

    gospodo imam one problem:
    dizao sam sistem na racunaru i izbrisala mi se ikona za konekciju hs...sta sad da radim , jel se moze skinut ta ista sa neta...nem se konekt????
    unaprijed zahvaljujem :D
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ukucas na google "download icon for hs connection" :D

    Moras napraviti novu konekciju.
     
  10. Stryker

    Stryker Komšija

    Prije jedno desetak dana gledao sam onaj njihov HS TV i vidio sam najavu da će od prvog januara biti u ponudi flat - rate paketi (čini mi se 1,5 Mbit 35-ak KM, a 3 Mbit - 60 -ak KM).

    Šta vi mislite o tome, obzirom da su objavili na svojoj televiziji?
     
  11. GW

    GW Moderator

    To je za poslovne korisnike.
     
  12. Stryker

    Stryker Komšija


    Nema veze, priključak bi se i registrovao za poslovnog korisnika. Znači, za poslovne korisnike se već nude ti flat-rate paketi od 30 i 60 KM? Nema toga na njihovoj web-stranici.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Pa nazovi njih i pitaj. Ako reklamiraju da nude, valjda nude.
     
  14. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Presao bih sa ADSL 5G na Full3 HS paket... kad sam sve sagledao skonto sam da bi mogla biti pametna odluka... zanima me Vase misljenje... mojaTV je bila prva opcija koja je danas otpala jer je bezobrazna pravo iz milion razloga koje ne bih navodio...XDSL nece jos doci do mene...pa ne vidim bolju opciju za FLAT NET...
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jeste da nemam full 3 paket ali ne znam nikoga ko se zalio na njega sto ti dosta raje sa foruma moze potvrditi.
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    neces se pokajati... :)
     
  17. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Hvala na tipovanju...Evo predo zahtjev...dolaze u ponedeljak...pa cu javiti utiske... sta je fora sad sa ovim da se ne konektujes PPoE nego ko neka fol fixna IP adresa...Kazu da sam im blizu i da nece biti problema 100%...

    BIHnet cu u ponedeljak otpustiti... zna li iko kako ce mi naplatiti Januar... jel kao full mjesec ili ce biti neka trecina cijene... od njih mogu svasta da ocekujem...
     
  18. GW

    GW Moderator

    Zadnji im račun plaćaš pa ga plati sa osmijehom. :D
     
  19. Stryker

    Stryker Komšija

    Zanima me kako bi se ovaj HS Full 3 paket nosio sa pet kompjutera stalno konektovanih na internet? (preko wireless rutera). Dakle, u pitanju je normalno surfanje u toku dana, kao u internet klubu, dok bi se preko noći nešto i download-ovalo (kada je jedan PC najaktivniji).
     
  20. reeves

    reeves Novi član

    Poz. Imam hs kablovski net. Vec nekoliko dana ne mogu da se logujem da vidim pregled potrosnje. Zanima me ima li da li je neko imao slican problem i do ceg bi moglo biti. btw zvao one iz hsa nekoliko puta nikad se ne javljaju.
    Beze mi skroz cekam 3 dana da vidim *ebeni limit,(nesmijesm skidati nista).