HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. GV

    GV Komšija

    Ja sam trenutno na EPN-u (Personal 256/128, cca 27 KM sa PDV, 16 GB + free zona koje je fakat ok) ,a kablovska je HS. Nešto sam gledao HS-ov cjenovnik, HS2 2048/384 kbps, 15 GB down, up se ne obračunava, 35 KM sa PDV. Ako tko na ovom forumu ima iskustava sa HS internetom molim da ih podjeli sa mnom/nama.
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ako nemas problema s EPN-om onda zaboravi na HS, zvuci sve ovo primamljivo, al evo od 25. septembra negdje HS je uzas, konekcija spora do bola, usto stalno neke prekide imaju, u zadnjih 10 dana, 2 puta po citav dan nije bilo konekcije... Cak i sad jedva forum pregledam.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Kod mene je na EPN konekcija OK, ali je brzina po sadašnjim mjerilima ipak mala, da je barem hoće uduplati. Stvar koja me brine je da će u nekom mometnu u budućnosti kablovski operatori jednostavno da ''odsijeku'' EPN jer on nema svoju infrastrukturu tj. plaća njima ''iznajmljivanje''. Jednostavno mu mogu zaračunati neku sumu i EPN-u neće biti ekonomski isplativo. Mislim da je upravo to i problem sa brzinama na EPN-u, jednostavno su prinuđeni na stanje kako i jeste trenutno i mislim da im prijeti stagnacija i samoukidanje. Što bi jedan HS i drugi operatori dopustio da netko tko preko njih daje internet uslugu ima bolje i jeftinije pakete, pa njima je logičnije da ga uguše i preuzmu klijente.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam sa epn presao na elob i nakon jednog perioda sa malo problema zadnje vrijeme radi odlicno, 768/128 flat.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    na HS u sam vec 2 mjeseca, ni jednom problem nisam imao, niti sam ikada imao problema sa Logosoftom ( HS kablovksa). Izgleda da je kvalitetan kablovski podustav veoma bitan kod internet konekcije.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Čuj. :smt003
    Kvalitetan podsustav ( inače poznato kao dovoljan broj žica) nema nijedan kablovski ISP.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Znaci HS vise ne obracunava upload? Jel' to 100%?
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Da, HS vise ne obracunava upload od augusta mjeseca.
     
  9. Moncho

    Moncho Komšija

    DA, koji merak sa HS3 raditi upload, ravno 1 mbps :)
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    imam HS 2 paket i za 25km mjesecno nemoze bolje, ne pamtim kada mi je nestalo neta.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Nemojte hvaliti HS ljudi. Ako raja skonta da valjaju, početi će prelaziti i onda nama net neće valjati. :D
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Jah vidi vraga :), necemo vishe

    HS ne valja pisljiva boba :D :smt003
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma daj ba, kako to kod vas sviju radi sve? Ajd mi reci jel ti bilo interneta drugi dan bajrama, odnosno 1. oktobra?
     
  14. gilla

    gilla Aktivista

    ne znam sta su ti ljudi uradili pa ih tolliko blatis :lol:

    znam da su se jako popravili pa neka to svako skuzi kako zeli,desilo mi se nedavno da nije bilo ujutro nekolka h konekcije,a inace sve fercera,neke price zagusti i sl.su gluposti,znaci kad god ima konekcije ide normala,zna se rijetko bar meni desiti da nema konekcije nekolka h al bas rijetko

    i ja sam se udaro po glavi kad sam ih uveo na pocetku,prvih 10 dana po 1h konekcije i to spore al sad je drugacije

    ne zalim ni feninga ovih 25 za 1500/256 i 10giga,kontam se uskoro i prebaciti 49KM(4096/1024,20giga)

    niko nikoga ne tjera,zna svako sta mu odgovara
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    ma nemoj ba najgori su u BiH :)
     
  16. Gorilla

    Gorilla Novi član

    Brate uzmi to... neces imati nikakvi problema...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Buduci da se upload vise ne obracunava, onda cu krajem mjeseca da kazem "pa pa" EPN-u... :smt005
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    ja za 3 mjeseca po skoro pola terabajta upload -a :smt004
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Statistika za Oktobar 2008
    Ukupno upload: 250.68 MB
    Ukupno download: 1505.13 MB

    Nisam znao to za upload, znaci ovih 250 mega krizam? :D
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    Da, krizas ih, samo se racuna download. Mada postoji jos jedna cak, ali ne bih da je pominjem ovdje :) Postoji tzv gratis period kod HS a :)