BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. jasa.v

    jasa.v Novi član

    Ima li neko iskustva sa programiranjem tastature MKB22 što se dobije uz Moja TV. Kako podesiti tipke za miša :?:
     
  2. vitamin

    vitamin Novi član

    Ima li iko iskustva sa dugim čekanjem od predaje zahtjeva pa do realizacije (montiranja iste) ? Predao sam zahtjev za Moja TV Net 03.02.2010. i evo danas 25.02.2010. još me niko nije zvao. Ja sam ih zvao u par navrata da vidim da slucajno nisam broj pogrješio (stavio pogrešan u obrazac) pa da me nemogu dobiti... ali nisam stavio sam ispravan tako mi kažu, kažu mi i da budem malo strpljiv dok me ne kontaktiraju.... :D Evo danas dvadeset treci dan i dalje sam strpljiv, ali koliko cu moci još dugo strpljiv biti i sam neznam :oops:
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    Otkaži dok još imaš vremena :mrgreen:
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To ti je otprilike vrijeme koje ces morati cekati, osim ako nemas kakvu vezu pa to bude gotovo sutradan :mrgreen:
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Malo surfajuci, naletim na novine from UK (webuser magazine 25.02.2010 ), februarsko izdanje, i citajuci, naletim na njihove cjene, najjaceg providera u UK :)
    Pa uporedite cjene UK & BIH ( i ponude naravno ). Razlika je recimo u brzini samo koliko sam ja vidio, bar ovaj najmanji paket, koji je i skuplji kod njih, ako se ne varam.


    [​IMG]
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kao odgovor na taj njihov best seller sa slike evo "domaci" link :)

    http://www.ht.ba/hr/Vijesti-i-press/Nov ... T-a-Mostar
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Al djaba mi to, kad nije pokrivena cjela drzava, kad ja ovisim o kablesh*t operaterima, te o Bihnetu, cija je telefonska zica.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mislim da je ipak bolja kod nas ponuda u Zenici. Kablovska:

    [​IMG]

    Malo je 20GB za 50KM.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    A jel ta brzina od 2 mbita konstantna ? Na primjer navecer, dal ide 5-10kb/s il je 24h konstantna, i odstupanja su mala kao bihneta :)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nisam siguran ali, kada god pitam prijatelj da odradi test, bude mu 1.9 MBita. Brzina sa rapida i megauploada nije relevantna i ako mu nekada ide ono 220 kb/s.

    Uglavnom, DA, brzine su te koje se nude.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da li je neko saznao sta je sa tv pretplatom kada se predje na ove IPTV pakete ?
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ja sam vala odjavio adsl, i to nisam uspio cak iz prve, pao im sistem, ne mozes se ni odjaviti kada hoces sa adsl-a :lol: :lol: :twisted:

    Preporodio se sa kablovskim, skida se nesto stalno sada :D :D
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Malo je i 15G pa opet ljudi moraju, jos brzina 4Mbita. Ovaj ht je koliko toliko bolji sa ponudom. Govorim u odnosu na bhtelecom. A sto se tice kablovske, ko ce znat ima li taj najveci paket i 2Mbita realno.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    artemis A znaci ipak govoris iz prve ruke. Ok, javi ak obude problema da znam i na kojem si paketu ?

    selvin Kazem da nije neka mega ponuda u odnosu na strance. Ponuda kao ponuda, jeste ok ali nista posebno. Ako mislis na ovaj MAX 60G paket sa 4 MBitnom brzinom, smijem se kladit da je da 4 Megabitna. Zaista, koliko mi je poznato, koliko nude tolika je brzina.

    I sto se tice pinga, ne znam koliki je tacno sada ali mi je prijatelj imao 7 ping sto je vise nego ekstra.
     
  15. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Kablovski u ze je trenutno brzi i stabilniji od adsl-a, evo ja prikopcao u ponedeljak, ne placam ovaj mjesec, a imam svih 40giga na raspolaganju do ponedeljka. Skidam evo stalno, brzina ne pada, uglavnom je oko 2.8/9 a na fz je jos brze...

    Moja racunica, placam manje, nadam se da cu se daleko manje nervirati, nisu mi kopali po stanu, samo razvodnicu iza tv-a i opleti, imam sasvim solidnih 40giga i brzinu oko 3mbita. Htio sam uzeti najveci paket, ali eto mislim da je ipak ovih 40 giga dovoljno.

    A sto se tice brzine, komsija mi je odavno na kablovskom, nikad mu nije nesto puno spadala, minimalno, ali uglavnom maksimalna na paketu. Evo i meni, pici samo tako, naspram onog adsl govneta, ko "spejs satl"...

    Ja sretan ko malo dijete, a i onaj brojac obracunava iste sekunde, a ne ko na adslu :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    To i ja govorim. Oliko koliko sam upucen, zaista dobijes ono sto nude. Tako da mi je drago sto isto potvrdjujes i, ne preostaje mi drugo nego da idem na kablovski pa ako nista.. nije se tesko odjaviti.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nestane, u maniru dejvida koperfilda.
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    I to nisi ugovorom obavezan,... odjaviti se moze kad god. A i puno su korektniji, ako brojac ne radi, tada nikome nista ne uracunaju i sl... Meni je puko film i odjavio sve od telecoma, da su barem ljubazni, a oni na salteru/podrsci jos bi se svadali,... jedino mi bi zao sto nisam snimao kada su mi dosli da kao ispitaju konekciju, ljudi na kraju rekose:" ne znamo mi do cega je, do nas nije, zovi ti nekog drugog"...

    to sam eto pokusao prvi put bez da zovem ovog jarana iz telecoma... telefonom prijavio kvar, cekao 2 dana da se zahtjev slegne, pa 2 dana iz telecoma zovu ujutro u 9, kao oni bi dosli. Eto ja radnim danom lezim cijelo jutro i nista drugo ne radim, a imali su i broj moba, naglasio sam da me nema prije 14.00 sati...

    Ali hocu da odjavim, rece mi pao sistem, ne moze,... samo im nesto upada :lol:
     
  19. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Evo i kod nas u Sarajevu HS-ov internet se popravio nenormalno u odnosu na proslu godinu. Ne pamtim kad mi je pukla konekcija a sa stranica tipa microsoft skidam zakucanih 225 kb/s sto nisam vidio jos od Svedske. Bas me zanima kako je kod ostalih a koji su takodjer na HS?
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Neki dan mi se bas jaran pohvalio sa tim HS internetom (ima HS economic _ 5GB _ 1,2mpbs _ 15KM) i kaze da mu je brzina predobra i sama stabilnost konekcije, samo sto ga limit davi(bez obzira sto slabo korisit net), pa ce navodno gledati da predje na onaj FULL 3 paket sa dig.tv i kablovskim flat-om!
    PS. Imal' iko iskustva s tim FULL paketom iz prvog lica, da mu prenesem!?