BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. ZeKoU

    ZeKoU Novi član

    Ma moj vam je savjet ne uzimajte ovaj otpad. Ova firma treba da propadne definitivno. QoS im je dno dna. Samo ne kontam šta su oni radili u toj svojoj testnoj fazi i kako misle HD video prenositi preko ovoga.
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Cuj HD, ne mogu oni ni tv behar da prenose kako treba, a kamol nesto u Hd-u :lol: Jos uvijek je testna faza, samo sto se potpise obvezujuci ugovor i "sitno" placa :lol: :twisted:
     
  3. GW

    GW Moderator

    Nemojte misliti da neće biti budala koje će gledati trzave kanale i misliti da je to super.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Isti oni sto su igrali Crysis na 1280/1024 na high detaljima na 8400GS :mrgreen:
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa ima ljudi koji ce uzeti moja tv, a koji uopste ne koriste kompjuter.
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    Ne isplati se ni penzionerima, jeftinija im kablovksa, a jedino jos oni imaju jedan tv u kuci. Ali mozda nasjednu na one "lovacke price"... :lol:
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa jednom kad sve to bude radilo kako treba a radice sigurno,29 km za digitalnu tv i dzabni fiks to fiks telefon i nije los deal.
    I ovako se shity analog kablovska placa 10-12km + fiksni telefon 10-12km pretplate i dok malo potrosis eto te na toj cifri.
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    Kljucno je to dok bude radilo... znam koliko mi se rodjak nervirao kada je tek onaj max tv kod njih krenuo, pa je trebalo oko godine da to dodje na svoje. A poznavajuci nas telecom, njima se nigjde ne zuri, ako bude radilo sa hd-om i ostalim kako treba za godinu, super :)

    Meni vise smeta njihova nepripremljenost, reklame na sve strane pucaju, a vamo nit imaju kadra, nit im radi kako treba... jednostavno, pozurili da komercijalno puste i eto...
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    opet pojeftinjenja u hrvatskoj:

    Code:
    Ovisno o potrebama, korisnici Iskonovih usluga sada mogu birati između tri nova paketa: Smart, Surf i Unlimited. Paketi uključuju flat internet, s različitim internet brzinama i različitim mogućnostima telefoniranja koje su uključene u pakete.
    
    Paket HR.DUO Smart uključuje flat internet do 1 Mb/s te 200 minuta razgovora prema fiksnim nacionalnim mrežama (uz naknadu za uspostavu poziva od 0,07 kn/pozivu). Korisnici Iskonovog Smart paketa mogu aktivirati i jedan međunarodni friend broj prema kojem razgovaraju po cijeni nacionalnih poziva. Mjesečna naknada za korištenje Smart paketa iznosi 119 kn.
    
    [b]HR.DUO Surf nudi flat internet brzine do 4 Mb/s, a za mjesečne potrebe telefoniranja Iskon im je osigurao 100 minuta razgovora (uz naknadu za uspostavu poziva od 0,07 kn/pozivu). Mjesečna naknada za korištenje Surf paketa iznosi 159,99 kn.[/b]
    
    Novi HR.DUO paket pod nazivom Unlimited za 219 kn mjesečno uključuje flat internet do 4 Mb/s, neograničeno telefoniranje prema fiksnim mrežama (uz naknadu za uspostavu poziva od 0,07 kn/pozivu)te mogućnost aktiviranja 3 međunarodna friends broja.
    
    Korisnici Unlimited paketa obvezuju se pri korištenju opcije neograničenog telefoniranja istu koristii na razuman način, u skladu s Iskonovim principima fer potrošnje.
    Korisnici HR.DUO paketa trebaju imati već postojeću telefonsku liniju kod T-Coma za koju će, uz Iskonov mjesečni račun za korištenje HR.DUO paketa, dobivati dodatni račun od T-Coma kao naknadu za telefonsku liniju.
    
    danas sam poslao mail bitchnetu, da vidim hoce li biti kakvih pozitivnih promjena na G paketima u martu. ako ne bude, picim dalje :)
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Mozes slobodno nastaviti dalje. Ja da imam kablovsku davno bih se prebacio, mada kod njih bude prekida, ali je ping dobar, sto je meni bitno. Iz Sarajeva sa bihnetom imaju po 50, a ja 80, nigdje veze... il su meni zeznuli oni strucnjaci jucer...
     
  11. BoLa

    BoLa Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ne znam kako vama ali meni je bitnija stabilnost od kolicine podataka. Sta vrijedi ako stave 100GB recimo al ne radi pola vremena.

    Stabilnos je bila jako dobra dok nisu usrali sa IPTV. Sad su izgubili jedini plus koji su imali.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ima vec skoro godina kako nema vise one stabilnosti na adslu, a i brzina varira... kablovski je kod nas upocetku cesto prekidao, ali su ljudi ulozili sredstva i sredili, eno sad radi stabilnije i brze od adsla...
     
  13. pirijaa

    pirijaa Novi član

    Pozdrav svima
    posebno tebi ZeKoU
    ovih dana radim na modemu BILLION i uspio sam napraviti stalnu konekciju na modemu o kojoj ti pricas ali onda u tom slucaju nema VOIP-a, i nikako nemogu da ga dodam.
    Na kraju sam vratio kako su oni iz TElecoma podesili, a to je da radi tv i voip, a na internet se kacis konekcijom napravljenom na racunaru, i nemogu nikako da dobijem internet na djecijem racunaru koji je u mrezi.
    I na ovakvoj konfiguraciji voip cesto puca pa se mora prekonfigurisati.
    Ako ovako nastave sve cu otkazati....
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Kada je njima trebalo godinu da to sve srede onda ce nasim debilima trebati barem 3. :smt003
     
  15. jasa.v

    jasa.v Novi član

    Prije par dana i ja sam se zakačio na Mja TV Full paket. Iskustva su slična. Monteri pojma nemaju. Kažu ljudi niko nije došao ni 5 minuta da im objasni kako se radi. Postavili su poslije sat dva vremena (dosta dobro prolazno vrijeme) sve usluge: TV, VoIP i 1 računar. I kod mene ostaje problem mreže. Mogu istovremeno konektovati samo 1 računar. Ako želim drugi moram se diskonektovati sa prvog pa tek onda na drugi.
    Izgleda prema uputstvu koje se dobije uz ruter (Billion) potrebno je podeseti portove u Advanced/Configuration/Lan/Bridge interface. U setup se ulazi preko http://192.168.1.254, login admin/admin. Ja još nisam uspio. Pokušaj
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko ima ovaj flat, da li je IP adresa statička ili dimanimčka ? I u "aktivnom" korištenju, da li je brzina uvjek 1MBit i da li ima problema sa netom i li je Ok kao i na ADSL G paketima ?

    Opet gledam po nekoj racunici.. mozda se ovaj "full" ipak isplati. Znaci, pretplata telefona, televizije, prikaz broja i sta jos ima.. sa PDV-om izadje oko 19KM. Kablovsku placam 12KM i 52KM internet. To je 83KM. Ovaj full paket, sa PDV-om izadje 76KM. Neka dodje dodatno televizija na neki X racun, to je znaci isto. Oko 83 KM.

    Prednost: Free prema fiksnom, bolja tv ponuda (barem meni), neogranicen download.

    Mana: Brzina neta i.. ja iskreno ne vidim vise mana. Mozda kvalitet usluge, ali se nadam da ce se stabilizirati.

    Racunam jer, skoro pa cu treči put preci limit zaredom ..a prije, ko zna koliko sam puta presao. Na kablovski mi se nikao ne prilazi i ako imaju JAKO dobru ponudu. Pa mi onda ovo neka alternativa.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    meni da se da mogo bi dan noc skidat 128kb's

    za tv onako ta trzuckanja jedino me malo nerviraju al eto to je pola dana trzucka pola ne trzucka uglavnom zovu popravljaju nesto haha :D

    a za ovaj phone gore rece jedan nije im niko pokazao pa sta im se ima pokazat nek googlaju to bi vec trebli znat
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci ipak je konstantna brzina. A to za trzanje.. eto, kontam da ce se stabilizirati vremeom.
     
  19. BoLa

    BoLa Aktivista

    Nadajmo se da ce se poboljsati sa vremenom. Obrnuta logika bi bila: veoma mali broj ljudi trenutno koristi mojaTV(recimo 5%) a kvalitet interneta i usluga je znacajno opao. Postavlja se pitanje, sta ce se desiti kada 15% bude koristilio mojaTV? :)
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa nece nikad ni biti toliko korisnika :smt005 :smt005