BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Zoi sta rece i osta ziv :mrgreen:

    Kakva moja tv, pa oni nisu u stanju da ponude dobar, kvalitetan FLAT, a o ovoj kvazi iptv ne vrijedi ni pricati, daleko je to od prave iptv, 2010-ta godina a "moja tv" ponuda puna hd kanala... aha... pa ni ovi postojeci sto nude kvaliet slike srednja zalost.... a te dotane funkcije videota, pa da se jos to koristi, nabijes racun na 100+ KM :lol:

    Ali zadnja tri NOVA KANALA u ponudi, naravno u HD-u, : OTV Valentino, TV Kiseljak i TV Kakanj :smt005 :smt005 :lol: :lol:

    To moze samo bh telecom :smt005

    http://www.mojatv.ba/lista.html
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

  3. NAILS

    NAILS Moderator

    A ovo nisam znao. Extreme sport channel, Eurosport news, Discovery Science, National Geographic Wild, History channel.. se dodatno placaju. Znam da si mi gore rekao ali sam gledoa samo listu kanala sa prvog posta i kontao sam samo da se HD kanali placaju.

    Haman nista od ove televizije.
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    To ti i govorim, sve se dodatno placa... e recimo da su 2 hd kanala i ovi ostali ukljuceni u cijenu, mozda bi se i isplatilo... ali ovako za hd i dodatne kanale placas jos 10+KM, a ako imas vise televizora, sta ces gledati na drugim? Ili placati dodatno jos jedan stb, ili na drugim ostaviti kablovsku....
     
  5. Tata

    Tata Novi član

    Ovoliko kuknjave u vezi flat interneta i iptv... nevjerovatno... kad bi nam bh telecom bio najveci problem, super bi bilo... Iskreno se nadam da nece biti privatiziran, jer bi to bilo dobro samo za onoga ko ga kupi. Od koje jos kompanije drzava moze uzeti veliki dio profita i uloziti u izgradnju npr. auto-puta? Sto vise stvari predje sa drzave u privatne ruke, to zivot postaje skuplji i svi mi skupa siromasniji. Po nekima ispade da je dobro rjesenje privatizovati zdravstvo i skolstvo, jer su privatne skole i klinike bolje opremljene od drzavnih.
    To sto su na celu ove drzave nesposobnjakovici i/ili kriminalci, ne znaci da je rjesenje "rasprodati sve resurse privatnicima"... neki od ovih nesposobnjakovica bi to najradije i uradili, jer onda smanjuju svoju odgovornost (i uvijek ponesto strpaju u svoj dzep). Pravo rjesenje je totalni obracun sa nesposobnim i korumpiranim nesretnicima, koji sticajem jako nesretnih okolnosti donose odluke u ovoj "kuci". Nama svima treba vlast koja ce biti "domacin u kuci", tako se odnositi prema ljudima koji ovdje zive i prema NASIM (a ne njihovim ili drzavnim) resursima. Do toga se dolazi na izborima, ali na njih obicno u najvecem broju izadju oni dezorijentisani, "zabrinuti" za nacionalne i srodne izmisljene interese.
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    pa svi kude,rekoh da neko napise i nesto pizitivno :D kao sto sam napisao,ja ne koristim,pa u ponudu kanala nisam ulazio,ali ove dodatne funkcije su mi odlicne ;)
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Tata sve bi bilo dure da oni te pare pametno potrose...nego to ide za place politicara telekomovaca predizbornih kampanja itd..
     
  9. Tata

    Tata Novi član

    Na te nesposobnjakovice i to razbacivanje nesih resursa i mislim... oni su problem, a ne to sto je bh telecom u vlasnistvu drzave.
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    imam jedan problem sa bihnetom pa rekoh da se malo izjadam u predvidjenom threadu
    imao sam naime 2 x 15g paketa, jedan na meni, jedan na materi, jedna je kuća, ali dva su razlicita telefona tj dvije parice, dva racuna 2 razlicita usernamea...

    e sad prosle hefte odem i podnesem zahtjev da moj 15g prebace na MAX, i sta se desilo, brzina na oba paketa spala na 64KB/s....da ironija bude veca kad se logujem na portalu na mom accountu pise da je paket MAX iako je pri provjeri postavki modema na 10.0.0.138 deklarisana brzina 386/4Mbit, a na materinom bihnet accountu pise da je 15G, a na njenom modemu(u postavkama) deklarisana brzina 188/588...

    btw ne znam kako ljudi na 64KB/s uopste prate youtube i druge video sadrzaje sa neta...pa to je presporo...
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nazovi BIHnet support i objasni situaciju, trebalo bi da mogu rijesiti problem "daljinski" :)
     
  12. Jord@n

    Jord@n Novi član

    Pozz....nekoliko postova prije sam trazio pomoc oko podesavanje mojatv da imam stalnu konekciju...preko njihovog routera nisam uspio,ali sam uspio kao sto mi je neko i rekao da prikljucim jos jedan i u njemu podesim PPPOE i to je ok...dobio sam stalnu konekciju...dodatni router mi ima i wireles tako da sam dobio i wireles,ali kada sam liniju sa tog novog routera pokusao kablom odvuci na prvi sprat gdje imam par racunara u mrezi nece da radi...samo na jednom racunaru mi je pokazao da ima internet i to tako sto sam ga direktno spojio na lan kabal,na ostalim kada probam direktno nece...i na switch koji imam dolje isto nece....probao sam novi kabal ista stvar...probao novi router isto...
    vec sam pisao...potrebna mi je stalna konekcija kako bih imao internet na svakom racunaru preko switcha...znaci cim upalim racunar (btw internet klub je u pitanju)
    PS. razgovarao sam sa tipom iz telekoma koji mi je rekao da u slucaju potpisivanja ugovora na 24mjeseca mozes raskinuti i da si duzan uplatiti samo ono vrijeme koje sikoristio njihov modem,a nisi ga placao....npr. ako si iao njhihovu opremu 3 mjeseca,a nisi placao..plattit ces ta tri mjeseca......nadam se da je tako...jer ako ne uspijem srediti ovo oko konekcije...batalim sve

    Jos jednom ponavljam.....sto se tice TV kanali su smece,kvalitet slike je smece (plazma)...najbolja je opcija internet+dreambox+CS....video je isto los...pa ko ce jos dati 3KM za film "16 blokova" koji ce jos malo i FTV prikazivati....telefon je ok,ali ipak se radi o VOIP pa bi trebalo i pozivanje prema mobilnoj biti daleko jeftinije...ko jos zove fixni....jedino je dobar internet,ali i to su zeznuli sa ovim postavkama oko konekcije
     
  13. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Izgleda da su samo pogresnu propusnost pustili tj zamjenuli paricu za tebe i tvoju mamu.
     
  14. Tata

    Tata Novi član

    Taj kabl koji vodis na prvi sprat (pretpostavljam da ide do nekog switcha) bi trebao biti tzv. cross-over, jer ovaj standardni najcesce sluzi samo za vezu switch-PC. Ako nemas vise od jednog DHCP servera na mrezi, onda bi sve trebalo raditi...
     
  15. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]


    hehe kamo srece da je to u pitanju, jer bih onda imao flat sa 4Mbita brzinom i 15G sa 64Kb, ali nazalost brzina na obje parice je sada 64kB.... :oops:
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Srry nisam dobro bio procitao... To su onda oni nesto zafrkali...
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]


    hmm evo vec dva dana zivkam, i ispricam se fino sa nekim finim ljudima na 1422, i nije da se ne radi, popricam telefonom sa njima i oni to navodno daljinski 'ponovo' naprave al situacija ista istacata ... strasno je los osjecaj sletjeti sa 2 x 4Mbit na 64KBps :smt003

    Osjecam se kao macak koga je drustvo za zastitu zivotinja 'spasilo' sa ulice i uštrojilo...
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Nazovi, prijavi kvar smetnje, pucanje konekcije, i nek dodju, samo se pravi da nemas veze i pusti ih nek se pate :lol:
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    hehe :)

    znas sta mi kaze jedan fini i interesantni cova sa 1422 maloprije: "misim da se to ne moze rijesiti, mozemo samo reci istim ljudima koji su to vec popravljali da ponovo daljinski poprave, ali vjerovatno nece moci nista uraditi, mozda vi uopste nemate uslove za max paket, moguce da su vam ucinili medvjedju uslugu sto su vam prebacili na max , ne izasavsi prethodno na teren...."

    hmmm interesantno...
     
  20. artemis

    artemis Komšija

    Re: BIHnet ADSL - oficijalni thread [Super Bitchin' Mode]

    Ipak strucnjaci su to, bave se tim :smt005 :smt005

    Javi kako ispadne na kraju :)