Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Uzmi polovan barem 20", da ima DVI i da nije marka tipa HannsG.
     
  2. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Znači što se tiče modela izbijegavati taj HannsG, a što se tiče rezolucije brine me da bi mi igre počele štopati na većim rezolucijama, ali kako god poslušaću i hvala na savjetu.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    ta 4850 iz tvog siga ce da gura skoro sve i na 1920x1080 ;)
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Fazon je u tome što tu više nemam, riknula ba (nije bitno kako) :lol: i nakon toga pošto nisam imao para za novu takvu, ja uzmem Radeon HD4670 512MB GDDR4, ali zaboravio sam je staviti u sig. Evo sad sam je upravo stavio.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nikad se nista, a posebno hardver, ne ocjenjuje po brandu, nego po modelu. Svaki proizvodjac ima jeftinu robu i skupu robu, i uvijek je bilo koliko para toliko i muzike.
     
  7. metallac

    metallac Aktivista

    Pitanjce koji monitor... Još nemam sve pare ali nadam se da će i uskoro to biti rješeno... Hoću da kupim nešto da valja što će dugo služiti kako treba...
    Gledam 23" monitore u comtrade npr ovaj http://www.comtradeshop.ba/Products/Pro ... =AR0008339 Čini se ako ok i možda malo precjenjen...
    Ili da idem na 22" monitor zbog cijene, ali opet sa druge strane 1" je 1" :D:D
    Može neke preporuke za dobar monitor ali da nije skuplji od ovoga jer i ovaj mi je plafon :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Olaksaj nam sa navodjenjem budzeta za kupovinu.
     
  9. metallac

    metallac Aktivista

    Pa eto do 450 KM :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo mene opet,jos uvijek traje trakavica oko monitora ;)
    sad imam neka pitanja
    do sada sam imao stari onaj monitor crt sa velikom "guzicom" od 17 '' i naravno sve igrice na njemu lete,na manjim rezolucijama (1024x768,1200x980) na grafickoj ati radeonki 4670 512 mb (default clock je na 750 /1000 MHz
    od igrica igram PES 2010 i trenutno HAWX

    e sad planiram uzeti veci monitor widescreen 22'' ili veci (naletio sam na jedan od 24'' LG Flatron W2452T) sa full HD rezolucijom

    sad me interesuje mogu li ja i dalje gurati ove igre na ovom velikom ekranu i da li ja mogu normalno njemu staviti i drugu rezoluciju iako je HD rezolucija na njemu,tj.ako bude stekalo mogu li smanjii rezoluciju i da li ce mi kada smanjim rezoluciju biti previse losa slika,ono prevelike kockice i to
    govorite sve sto znate da ne bi kupio velik monitor pa se onda zahebao,da mogu samo na njemu gledati filmove ;)

    i usput da li valja ovaj monitor LG Flatron W2452T,cijeni ga prodavac 300 KM,je li to realna cijena za njega

    hvala
     
  11. Cobalt

    Cobalt Aktivista

  12. metallac

    metallac Aktivista

  13. dzeri

    dzeri Aktivista

    Cini se kao ok izbor, 16:9 je nagodniji za filmove zbog one crne trake, ja volim 16:10 znog vise sirine.
     
  14. dzeri

    dzeri Aktivista

    De nam malo vise podataka, konfa, zeljena reza i dijagonala, konektori...
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Samsung P2250W, 22", 16:10, 1680x1050, 300 cd/m2, DC 70000:1, 170 °, 160 °, 2 ms, D-Sub,DVI-D, Boja Rose black (cijena 440 KM)

    Najverovatnije bih njega uzeo samo pitanjce je li ovo HD monitor... Nigdje ne piše :smt006
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Cim ima rezoluciju vecu od HD rezolucije onda je HD Ready ...
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    mene interesuje koja je razlika izmedju DVI i VGA prikljcaka i zasto nije dobro ako monitor ima samo VGA priljucak
    je li se tu sta gubi kvalitet prenosa slike ili je nesto drugo u pitanju
    molim malo pojasnjenje
    hvala
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pošto porediš analogni i digitalni prenos može se reci da ce kod VGA slika biti lošija.
    I jos jedna negativna strana VGA prikljucka je da ces mozda imati neke smetnje od drugih uređaja. Npr. ja cim prikljucim monitor preko VGA vidim da se slika "trese" što je pogotovo vidljivo na crnoj podlozi. Dosta je iritantno.

    Inace ako nema tih smetnji razlika je tesko uocljiva.
     
  19. metallac

    metallac Aktivista

    Hm onda je dilema da li samsung koji je hd ready ili lg koji je full HD... Opet me tu buni druga stvar zašto je LG jeftiniji, a 1" je veći ekran i još je i full hd

    Dilema br. 2:

    Da li ovaj:

    Samsung P2250W, 22", 16:10, 1680x1050, 300 cd/m2, DC 70000:1, 170 °, 160 °, 2 ms, D-Sub,DVI-D, Boja Rose black, slika 16:10

    ili ovaj

    Samsung P2250 LCD 22" WIDE, RESOLUTION: 1680*1050, CONTRAST: 50000:1, RESPONSE: 2 ms, COLOR: BLACK/RED, DVI, slika 16:9
     
  20. JaLa

    JaLa Komšija

    dilema 1

    Samsung uzmi i bit ces miran, LG poceo od sherpi za kuhanje i zavrsio na high end tehnici :D

    dilema 2

    Neka neko drugi baci prijedlog, moj prijedlog je T220...