Elta MT cable net in the Tuzla town

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Jul 17, 2010.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Frend mi bacio neke njihove nove cijene i pakete

    1 FLAT HOME START 512/128 20.00 KM
    2 FLAT HOME EXTRA (godišnji ugovor) 768/128 20.00 KM
    3 FLAT HOME PLUS 768/128 25.00 KM
    4 ELITE EXTRA (godišnji ugovor) 1024/192 28.00 KM
    5 LOYALITY BONUS (godišnji ugovor) 1536/192 29.00 KM
    6 FUTURE START EXTRA (godišnji ugovor) 2048/256 38.00 KM
    7 FUTURE PLUS EXTRA (godišnji ugovor) 3072/256 48.00 KM
    8 FUTURE MAX EXTRA (godišnji ugovor)


    Pa koristil ko njihove usluge i kakvi su :) Stabilnost , brzina , pucanje i tako to ...
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Trazi dalje.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Losi su skroz, im'o jaran par dana, nije to ni za maila :D
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma kome net treba povremeno, i moze doci u obzir, ali imaju uzasnih problema. Isto tako treba uzeti da u odredjenim dijelovima grada rade bolje u drugim slabije. Sve u svemu trazi dalje.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam imao prosle godine od oktobra pa sve do kraja maja taj njihov internet. Ne mogu se snaci u tim nazivima paketa, haman su prosirili nesto ili ti nisi naveo limite, ali sam ja imao flat od 512kbps za 31km i bio sam eto zadovoljan. Pingovi su bili OK uvijek, navece se mozda osjetio mali pad, download je preko rapida i torenata isao fino uvijek, moglo se svacega skinuti. Elem, ADSL nisam mogao cekati (a i upitno je bilo da li cu ga dobiti jer nije bilo portova) pa sam otisao na to, i sve je uredno bilo. Jedino mozda zadnji mjesec malo sam osjetio da nije sve na nivou kako je bilo u prijasnjim mjesecima, ne znam da li su prebukirali ili tako nesto, ali znalo je zezati.

    Stabilnost nije bila upitna, mislim da se na prste jedne ruke moze izbrojati pucanje konekcije u citavom tom periodu, a nije bilo nekih nedostupnosti, mozda dvaput po jedan dan da nije radilo i to je to.

    Po meni je OK alternativa to. Donji Mosnik je podrucje u kojem sam bio, iza Mejdana tamo.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hvala svima na odgovorima!
    Ja sam u skojevskoj , moram vidjeti ko ima ovdje pa kakva mu je konekcija . Uzet neki ovaj jeftini uz kombinaciju adsl za surf , pa neka tandrče po cijelu noc . Ne moze se vise sa ovim limitima , cojku da je nekad skinut kakav dokumentarac il sta pa mora zbrajat megabajte kao da su marke :lol: al zeza ovo sto je na godinu , pa ako je los i zaglavis sa njim belaj ...
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    bio kod drugarice da joj reinstaliram OS, kaze rodjak joj nesto zijanio :lol:
    ona ima ovaj neki slabiji paket, download joj je 60 kB/s, ali kao da je ona neki zahtjevan korisnik. sto se tice stabilnosti kaze da nije imala nikakvih problema, a ima vec dugo kablovsku+net. inace lokacija je bulevar.
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Boze sacuvaj, velahavle, ne do bog nikom
    Oni jedva TV isporucuju

    Ipak, najgora je uprava i osoblje u toj firmi koja ti garant nece nikad izaci u susret, a postoji i opasnost i od stizanja fantomskih racuna nekad u buducnosti, kad sve otplatis i otkazes.

    Uostalom, poledaj sam njihov sajt:

    http://www.elta-mt.ba/

    Takav je jedno 100 godina.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    TXTV.ba je bio ok, a sad su nesto zeznuli. Bio je cjenovnik usluga, sad nema ni toga.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ovo nije elta MT
    ovo je TXTVT
    ovaj net je odlican jaran ima ne zali se
    1 FLAT HOME START 512/128 20.00 KM
    2 FLAT HOME EXTRA (godišnji ugovor) 768/128 20.00 KM
    3 FLAT HOME PLUS 768/128 25.00 KM
    4 ELITE EXTRA (godišnji ugovor) 1024/192 28.00 KM
    5 LOYALITY BONUS (godišnji ugovor) 1536/192 29.00 KM
    6 FUTURE START EXTRA (godišnji ugovor) 2048/256 38.00 KM
    7 FUTURE PLUS EXTRA (godišnji ugovor) 3072/256 48.00 KM
    8 FUTURE MAX EXTRA (godišnji ugovor) 4096/256 58.00 KM

    *u cijenu uračunat najam modema
    Napomena: Sve cijene su izražene u KM s uračunatim PDV-om.

    http://www.txtv.ba/txtv/usluge/bih/inte ... ernet.html
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma to je haman pa ista firma, nesto mute.

    Kod mene je ELTA-MT kablovska i kad sam uvodio net (a zvao sam broj onaj info od ELTE za prikjucivanje) na ugovoru je TXTV, i na potrosnja.txtv.ba se gleda potrosnja (mada je paket flat :)).
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ista je to firma . jbg neko kaze da valja neko das je los , da je makar uslov 6 mjeseci :) puno je 12 ako zaglavis
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kod mene na ugovoru pise na naodredjedno :) A i jako je fino npr kad nisam gore u Tz, kad su bili neki raspusti, zimski i ovaj sad, moze se fino suspendirati racun, i po povratku opet odmrznuti i nastaviti. Ja kada sam otisao da odjavim, kaze ona zena da nije problem to suspendirati na 3-4 mjeseca, a i nece biti problem ako promijenim stan, (mada se bori vjerovatno za pretplatnika vise), pa sam to i uradio, mozda opet nece moci ADSL i a sa ovim sam imao relativno ugodno iskustvo.
     
  14. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Ja imam trenutno paket medium 1024/128 flat i prezadovoljan sam, skinem i preko sto giga mjesecno. Kao sto neko rece ping zna porasti navece ali nije nista posebno, rijetko kad predje 100 ms. Trenutni ping prema http://www.google.com mi je 50 ms. Od prvog avgusta sam na ovom 4 megabita flatu 100%, jedva čekam.
    Moram priznati da je znalo biti i nekoliko prekida (par sati najvise) u ovih 5 mjeseci u kojim ja koristim ovaj kablovski net ali nakon dogodisnje patnje sa limitima na ADSL-u i problema kod uvodjenja NjihoveTV™ ja sam prezadovoljan sa TXTV.

    BTW link na njihov site je ovo http://txtv.ba/txtv/usluge/bih/naslovna/index.html
    A ponudu su očito izjednačili sa elta-kabelom iz RS-a
    http://www.elta-kabel.com/ksc13/internet.html
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Šta li toliko skidaš :D Ja imam 4 mbps flat ne napravim mjesečno 20-tak gigica :D
     
  16. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    TV ne gledam nikako, tako da to nadoknadim ovako :D
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Samo da javim za one koje zanima i dvoume se oko ovog neta, opet sam otkako sam tu u Tz na ovom, i povecali su mi brzinu sa 512kbps na megabit, sve fino ide, ping dobar, brzina ide kako je i u paketu. 31km sam placao prije paket, pretpostavljam da je sad ovo od 28, ali vidjecemo kad dodje racun :) Promijenili su i to btw, prije se placalo mjesec unaprijed, a sada ide unazad.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jaran mi koristi taj net vec 4 mjeseca ima pozitivna iskustva
    skoro nije bilo 2 dana neta kada su radili nesto mrezu...bilo je ali mala brzina skroz i to je jedini prekid koji je imao i ping im je odlican
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Heh ja sam ih urekao haman :)

    Evo u petak je nesto crklo ovamo kod Mejdana pa nismo imali, nije ni u subotu bilo, u ned nisam bio tu ali sada radi. Al je bas potrefilo kad mi je internet jako trebao pa odsad moram sa rezervom uzimati dostupnost.

    A inace sto se pinga tice, ljepota je, bude od 50-100 na ovom francuskom serveru gdje CoDa lupamo, tako da taman izadje.
     
  20. klima

    klima Aktivista

    TxTv ili Elta Kablovski internet

    Ja znam da je ovo u Tuzli, ne znam imal ih jos gdje :)

    Da li neko koristi ovaj internet? Jel pouzdan, koliko je pouzdan, siguran, stalan???

    Ponuda ne izgleda lose
    [​IMG]

    Razmisljam da predjem na njihov neki Flat paket, da ne razmisljam vise o downloadu, pa me interesuju misljenja. Mnogi govore da je dobar ako nema mnogo korisnika u mahali :)
    Imali korisnika sa iskustvom?