Elta MT cable net in the Tuzla town

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by ColdFire, Jul 17, 2010.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    imas vec temu o ovome
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    Ja imam ovaj od megabit, tamo sam u toj temi napisao, sve pet :)
     
  4. becke

    becke Aktivista

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    Koristim ja paket 1536/192.
    Bio je jedan duzi prekid od 2-3 dana, sto su objasnili instaliranjem nove opreme (vidio sam da rade cijelu noc oko sanducica koji je napolju, stavili neki sator oko njeg :D)
    Osim toga nije bilo prekida.
    Ping je OK, i brzina je uvijek bila stabilna (osim u tih par dana kad su nesto radili).

    Vidio sam da neki spominju da je lokacija bitna (negdje valjda ne radi najbolje), pa da kazem da je to na Stupinama.
     
  5. klima

    klima Aktivista

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    Izvinjavam se sto sam corav :) a bas sam trazio da vidim imal teme o elti a nisam ovo vidio. Do mene je... Valjda se smiluje neki mod pa da spoji teme :)

    Znaci ima i pozitivnih i negativnih iskustava...a kako vidim friskiji postovi su sve na bolje. To je lijepo cuti :)

    Ja sam njih zvao da mi dodju prikljuciti jer sam sinoc to malo probavao kod rodjaka koji je na bulevaru i sasvim je solidno, i on veli da nema nikada problema i zastoja, ili ako ce ih biti da budu najavljeni.

    Elem, prikljucak za sve pakete ako cete manje od godinu dana je 19KM a ukoliko ide pretplata na godinu minimalno onda je prikljucenje 1KM. RAzumljivo. Ja cu preboliti tih 19KM da bih probao i testirao ipak i kod sebe u svojoj mahali, i eventualno u roku dva tri mjeseca ako bude sve ok, (na koliko cu moci i stopirati ADSL) onda prelazim naravno na kablovski. PRvenstveno zbog Flat-a a i zbog monopolistickog ponasanja telecoma. Oni se prema korisnicima ponasaju kao da su ovce otvorenih sisa pa samo mlijeko casom uzimaju, da ni ne muzu :)


    BECKE.... Koja ti je brzina downloada prosjecno, sa raznih servera kada radis download? Torenti? Rapid itd? otprilike, naravno :)
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    Nema problema vec godinu odkako su uradili dobre linkove, zna nekad biti dan-dva nekih usporenja ali to je jednom u 3 mjeseca kad su neki kvarovi, radovi ili nestanak struje u nekom dijelu grada...Inače tip top
     
  7. becke

    becke Aktivista

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    Ima kanal na kablovskoj neki njihov gdje budu obavjestenja u traci na donjem dijelu kad su neki kvarovi i slicno.

    Downloadujem sa torrenta uglavnom i brzina ide otprilike do 180-190 kB/s (ne znam sad je li stabilno ovako, jer kad podesim da 100% protoka ide u download nisam kod kuce), iako uglavnom kad downloadujem radim za racunarom pa je ogranicim na 150 kB/s ili 100 kB/s (u oba slucaja zakuje na tim vrijednostima, odnosno varira 149-150, odnossno 99-100, respektivno), u zavisnosti od toga koliko mi je potrebno protoka za rad.
     
  8. klima

    klima Aktivista

    Re: TxTv ili Elta Kablovski internet

    MA to je i vise nego odlicno. Hvala na info-u :)

    Mislim da nisam pogrijesio onda sto sam se odlucio na prelazak na kablovsku, barem po vasim iskustvima i onome sto sam sinoc imao priliku probati. I ja sam kontao bas taj paket uzeti.

    Nista, onda kada mi prikljuce, dat cu svoje utiske nakon nekoliko dana :)
     
  9. becke

    becke Aktivista

    Uradio sam ti mali test da provjerim jos jednom ove navode.
    Preko uTorrent-a sam skinuo fajl velicine 174 MB uz prosjecnu brzinu downloada od 150.2 kB/s.
    Napominjem da nisam ogranicavao brzinu downloada, ali sam surfao po forumu i Messenger i Facebook su bili upaljeni cijelo vrijeme.
    Upravo je zavrseno skidanje pa mozes uzeti u obzir i vrijeme kad je testirano, a to je negdje izmedju 22:15 i 22:45.

    Ja sam koristio njihove usluge i kad ih je nudila Elta-MT (512/128 uz limit od 7 GB za 28 KM) i tad je dolazilo do prekida mnogo cesce nego sad, ali kako su ovi u potpunosti preuzeli internet, stvarno sam zadovoljan.
     
  10. klima

    klima Aktivista

    Hvala Becke. Mislim da je to i vise nego prihvatljivo, jer u sustini ja uglavnom navecer i koristim net, preko dana radim, a preko dana mogu ostaviti da se skida sta mi treba sa ogranicenjem cak, jer imam i buraza koji surfa i dragu pa da im ostavim prostora za surfing na dasci bajtića :)

    Uglavnom, nije to lose ni malo, za sada :D

    Pozdrav
     
  11. klima

    klima Aktivista

    Jesu brzi iz kablovske, danas spojili :) Ja se iznenadioo kad su zvali.

    Imam jedno brzinsko pitanje, da li je moguce podesiti bihnetov adsl Telindus wireless router da se spaja na net preko kablovskog modema pa da mogu vise racunara bocnuti u isto vrijeme, jer ovaj modem od kablovske ima samo jedan lan port i usb????
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo da i ja javim da sam prijavio kablovski internet, tj. onaj paket od 28 KM. Ponesen pozitivnim iskustvima s ove teme, i jednog kolege na faxu koji je prije koju sedmicu isto uveo txtv, ali sa paketom od 38 KM (kaze da mu je brzina veca od deklarisane :S) odlucio sam se za promjenu i valjda ce sve biti ok.

    Taman mi se pokvario onaj bht-ov wireless router (prekidac za on/off gubi kontakt, nekad hoce nekad nece pa ga ne smijem vise tako gasiti, tako da cu im drage volje dati modem nazad :lol:)

    Eh sad je li neko ima ovdje da je dobio opciju od njih da uzme modem sa vise portova. Imam dva racunara koja bi trebalo povezati.
    P.S. Klima ne moze to. Jedino da kupis wireless router.
     
  13. klima

    klima Aktivista

    Nek si se prijavio, nisi se zeznuo, barem za sada :)

    Kupio sam ja TP Link W router, podesio ga, radi sve ko bombona, mislim da ti je to najbolje rjesenje, on kosta 64KM.
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala druze na info. Trebali bi za koji dan doci, pa ako ne bude bilo druge, valja uzeti neki router. Evo u comtrade shopu taj TP Link ima za 49 KM, ne znam sad je li isti, ali je takodjer wireless. Jedino mi ostaje misterija zasto ne mogu da uzmem ovaj Loyality paket. Kaze da moram Elite Extra koristiti godinu dana da bih dobio ovaj bolji (mislim, logicno da ima neka kvaka, jer je razlika u cijeni 1 KM, svaka firma ima neki svoj monopol).
     
  15. klima

    klima Aktivista

    Ne znam, i meni je isto tako, moram ovaj od 28 navodno, kada su me prikljucivali a kada sam se raspitivao onaj mi gore rece da se skontam koji cu, svejedno je... Sad ne znam ko koga zeza :)
    Ma uglavnom, dobro je i ovako sa ovim od 28KM mjesecno...
     
  16. becke

    becke Aktivista

    Meni su dali odma ovaj od 29 KM, ali moguce da su dali jer sam i prije koristio njihovu uslugu (tj. od Elta-MT, sto je prakticno isto kao TX-TV) i to neki paket Standard 512/128 sa 7 GB download limita.
    Moguce je da vecina uzima upravo taj paket, pa su skontali neku foru sa tim da bi uzimali ljudi skuplje pakete ili taj sa manjom brzinom koji je 1 KM jeftiniji.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Mene su malko zeznuli sa ovom promjenom, ja sam bio odjavljen preko ljeta, privremeno, i sad evo imam paket od megabit (uduplali su brzinu), ali mi je i dalje 31km, i morao bi ponovo ugovor pisati da predjem na taj od 28, a mrsko mi otici gore na Sjenjak :(
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ahmo, pa sto ne izdvojis malo vremena da to rijesis, ipak kad se nabere nije to ni malo para...

    Provjerio sam da li imaju slucajno viseportni modem/router kazu nemaju. TV je danas prikljucena, sutra se ocekuje poziv od ekipe za internet ili ce to najvjerovatnije biti u ponedjeljak. Sad me je jedan lik s freezona.org zabrinuo i kaze da se kablovski modemi ne setuju isto kao i ADSL (dobro, to i ne ocekujem) ali da ce konekcija mi biti bridged pa cu je morati shareati? Je li neko zna moze li se podesiti u routed modu da radi modem? Uglavnom, evo sta mi je rekao:
    "trazi odmah od njih kablovski ruter ako ga imaju ..
    jer kasnije oces li moci nac kablovski ruter a sa switchom morat ces sherovat konekciju(drzat komp upaljen) kako god pamet uglavu na vrijeme
    jer ovi kablovski modemi se nemogu podestit ko kod telekoma"
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sa ovim njihovim sto daju ne moze. Ali trebalo bi da je izvodivo da kupis neki router koji bi povezao direktno sa ovim njihovim modemom preko WAN porta, pa da se on konektuje i radi u routed modu i da onda na njega kopcas sta hoces.
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    ja sam kontao u genelecu uzeti switch od d-linka za 30 KM, ali ocito switch nece drzati vodu ako se ne moze konfigurisati kao router? Wireless mi nije nuzan.
    Kolega mi predlaze da trazim dva single port modema pa cu vidjeti sta ce ispasti.