HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Waeva

    Waeva Novi član

    Da ali predpostavljam da oni tamo ipak nesto moraju ukljuciti, ili im cak ne radi dobro ovaj modem. Ne vidim razloga zasto mi npr internet ne radi kada modem prikopcam samo preko mreznog kabla, vec radi samo preko usb.
    nije do mrezne jer je isto sa laptopop.
     
  2. h2o

    h2o Aktivista

    Udji u meni od modema i vidi kako je podeseno, posto nikad nisam imao priliku konfigurirati Scientific Atlanta modeme mozda ima u njegovom meniu da se ugasi ethrnet, mozda ne moze raditi kada je spojen USB prikljucak i ethrnet, uglavnom malo caprkaj i mora raditi.

    A opet ako nikako ne radi ethrnet na modemu onda prijavis kvar modema, jer to je njihov problem onda.
     
  3. Waeva

    Waeva Novi član

    U meniju modema nema nista, samo podaci tipa "name, modem serial, mac adresa, transmit power level..."
    na sta god drugo kliknem dobijem poruku " This feature is not enabled.
    This feature has not been enabled in your cable modem.

    Please contact your data services provider for more information about this feature and its availability on the network.

    To exit this page, click on the "Back" button on your browser tool bar to return to the previous page or click on the "System" link above. "

    Pokusavao sam da ukljucim samo mrezni npr. ali opet isto, uzvicnik se pojavi u donjem desnom uglu na local area conection, i kad odem na detect problem izbaci kao da je problem sa DNS-om.
    Pokusat cu ih sutra dobiti pa cu vidjeti...
     
  4. Waeva

    Waeva Novi član

    Danas samo pozitivna iskustva s ljudima iz HS-a :) Jutros od 9 sati su me zvali dok nije problem rijesen, ukratko morali su tamo restartovati moj modem da dobije novu ip adresu, medjutim grijesilo se sto se modem prvo kopcao mreznim na kompjuter pa je ta ip adresa bila rezervisana samo za njega, poslije smo isli prvo direktno modem-ruter i onda je tu ip adresu rezervisao za ruter a dalje sam ja iz rutera dijelo na komp, laptop...
    Eto, osjecao sam se duznim da bar kazem sta je bilo ;)
    Inace HS internet je "gori hala" :)
    nevjerovatno koliko su napredovali, pa brzi im internet nego na adsl-u a jos flat rate :)
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    To je upravo problem koji sam ja imao i koji sam ti detaljno opisao u prethodnom postu :) , i meni su govorili da moj Trendnet ruter ne moze da se kaci na njihov internet jer je kao zastarjela tehnologija , dok se nisam posvadjao s njima i rekao da mi to naprave kako znaju i umiju jer sam pretplatnik od prvog dana i da mi ne pricaju price za malu djecu , nekad treba bit malo drzak da bi oni nesto napravili ali na kraju se isplati sve , imaju oni dosta strucnih ljudi kojima je malo mrsko radit :)
     
  6. deviltoy

    deviltoy Guest

    molio bih vas za pomoc,presao sam na hs 3 full i imam problema sa brzinom pa bih volio da znam kako da udjem u meni od modema ,modem je scientific atlanta, znam da moram neki broj kucat u browser al neznam koje,hvala unaprjed
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Sta mislis da ces postici s tim da udjes u menu od modema jer brzinu ne mozes ti stimat :)
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    Da li neko ima iskustva sa HS-ovom telefonijom?
    Fantomski racuni dolaze od BHTelecoma, pa trazim alternative.
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jesi li siguran? :)
     
  10. Benq

    Benq Komšija

    Dobro nisam mislio na moding i sl..
     
  11. gilla

    gilla Aktivista

    Ljudi imal sta od one price za prebacivanje na flet svih korisnika? Jos malo pa juli :D .
     
  12. h2o

    h2o Aktivista

    Ha, ha. I ja bas nesto razmisljam o tome neki dan, ali mi sve izgleda kao navlakusa za korisnike da ne bi otisli. Standarnda prodavacka suplja prica "Ev' samo sto nije." da ne odes, ali ako nista za utjehu nam ostaje sto ce jednom i biti u pravu pa bude. :D
     
  13. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    da li ko zna, jel nakon 3 godine iznajmljeni modem postaje moje vlasnistvo...... :)
     
  14. d0ga

    d0ga Aktivista

    objasni
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moze li se uvesti FULL 3 paket bez da se mora uzeti i ovaj HS-ov fiksni telefon?
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Moze.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Odlicno, ne moze se vise normalno surfati sa ovih 12gb.
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Ovi sto imaju FULL pakete moraju do 16-tog, ako se ne varam, javiti da ne zele HBO paket inace ce im se racun povecati za 6,20 KM.
     
  19. Tr4nX

    Tr4nX Novi član

    Imam pitanje u vezi ovog full 3 paketa. Sada po sto ako potpisem ugovor moram koristi njihov paket iducih 15 mjeseci. Eh sada da li su oni obavezni da isporuce tacno ono sto nude, i ako to ne budu nudili (iz nekog razloga) mogul li ja prekinuti ugovor ?. Ako neko ima ugovor volio bi da ga skenira :) ili prepise. Hvala unaprijed :D

    PS: jel istina da nece biti TV1 ?
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Ako oni promijene ponudu, ti imas pravo da prekines ugovor bez da trpis sankcije.
    Sto se tice TV1, svasta se prica, a epilog cemo vidjeti do kraja mjeseca.