HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Merce

    Merce Novi član

    Vjerovatno sljedeceg mjeseca prelazim na HS internet (HS3 paket). Zanima me koje su cijene modema i koji je bolji, vidim da ima vise modela.
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Post sa sa-x :

     
  3. h2o

    h2o Aktivista

    Bilo je takvih informacija i nasem forumu.

    Isto tako, ima jos takvih postova na sa-x forumu, sve informacije iz prve ruke, a mjeseci prolaze i nista se ne mijenja. To samo pricaju da bi zadrzali korisnike.
     
  4. d0ga

    d0ga Aktivista

    petljanci
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Uvedoh full 3 paket i odmah se nakacih na torrente ko sivonja i idu zakucani 370kbps ali imam problem kada uporedo sufram, sporo otvara stranice. Eh sad je li to normalno zbog opterecenja ili da ih zovem?
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    haha, normalno je ;)
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Obicno je problem sto ti povuce i sav upload, pa njeg ogranici na nekih 15Kb/s. Barem kod mene tako ide normala.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hvala Pelikan.

    Eh samo jos dva pitanja, sad listam neke kanale kad ono dva HBO comedy i mislim Adria. Sad me zanima da li to dodje uz full 3 paket ili se dodatno placa?

    I sad gledam ugovor ne pise mi FULL 3 nego ovako :

    DIG. P. X+Y+Z+Q + INT.PAKET HS2 (koliko znam ovaj HS2 je sa 15gb limitom)

    Dok sam ja prijavio full 3 i pet puta im reko, imam osjecaj da je ovo stari ugovor jer mi je i brzina 3mbita???
     
  9. h2o

    h2o Aktivista

    Jutros je vlasnik HS-a na TVSA pricao nesto o novim paketima i osvjezenju ponude, i izmedju ostalog kaze da se sve moze vidjeti na web stranici. E sad, ja to ne mogu nikako da nadjem, pa ili nema ili ne gledam dobro. Uglavnom, ako neko zna gdje se nalazi da stavi link.
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Navodno promjene su sljedece :

    5gb na 7gb (download limit)
    12gb na 18gb
    15gb na 30gb
    25gb na 50gb

    I izgleda da full 2 paket prelazi na flat, ovo sve rekose da ima u avazu ali ja ne nadjoh. (danasnji avaz)
     
  11. Merce

    Merce Novi član

    Ima na njihovom info kanalu :)
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Damn, ocekivao sam sve flat pakete :mrgreen: Jel' ovo vec krenulo ili? Nisam u Sarajevu trenutno, a na stranici im nema nista...
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    E poserem se ja na ISP-ove koji prije vijest objave u novinama nego na internetu.
     
  14. h2o

    h2o Aktivista

    Nista onda, slaba im je ova osvjezena ponuda i izgleda da je neminovan prelazak na LOL. Samo moram jos vidjeti da li HS gusi LOL internet kao sto to radi Telemach?
     
  15. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ti bas vrsis vjecitu sabotazu kod hsa :lol:
     
  16. h2o

    h2o Aktivista

    Ne kontam?
     
  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Cini mi se da ti uvijek nesto smeta kod hsa :)
     
  18. h2o

    h2o Aktivista

    Jedino sto mi smeta su ovi limiti, a pogotovo kada su neki konkurenti pokazali da se moze ponuditi mnogo vise. 25 KM za 12 giga, a od sutra 18, je malo previse.

    Stabilnost je OK, u ovih 4 godine koliko sam sa njima, mozda je jedno 10-tak puta ispao internet, stim sto je od toga jedno 6-7 puta ispala citava kablovska. Najduzi prekid je bio mozda nekih sat i po, a vecinom su bili ispod 30 minuta.
     
  19. gilla

    gilla Aktivista

    Evo gledam pocela ova akcija koristimo domace, nego imam koje pitanje.

    Jutros narucih full 3 i zanima me jel 100% telefon ne ulazi u ovaj paket, nisam stigao pitati?
    I drugo kaze lik da ce neko doci za 10 dana, hoce li mi ovaj mjesec racunati po starom ili po novom sistemu?
     
  20. Daddy

    Daddy Novi član

    I ja imam full 3 i to je bez telefona, koliko ja znam ti paketi sa telefonom se zovu quadro... nesto.

    A za obracun ti ne bih znao reci, najbolje da opet njih nazoves i pitas (ako ih uspijes dobiti) :)