HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Behar prenosi bitnije stvari sa TV1 ionako.. a ni telezivija nista posebno.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

  3. Tr4nX

    Tr4nX Novi član

    Hvala :) zanima me ova situacija, uzmem full 3, i po njima garantovana mi je ona brzina. Ali sada iz nekog razloga meni je 1.5, oni dodju i ne mogu popraviti, ili ako se problem bude ponavljao stalno, da li mogu prekinuti ugovor.


    Usput da uzmem njihov modem, ili da sam nabavim modem ? a i treba mi wireless ruter sta preporucujete :)
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Naravno da u tom slucaju mozes prekinuti ugovor jer oni MORAJU da pruze ono na sta su se obavezali, a i ti, u protivnom idu sankcije.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja znam niko nije duzan da ti pruzi tacno tu brzinu. Nema kod nas nigdje garantovane brzine. Ako pise u ugovoru da je garantovana (cisto sumnjam) onda mozes prekinut ugovor.
     
  6. Tr4nX

    Tr4nX Novi član

    Pa to, zanima me imal li u ugovoru. Zato i pitam nekoga ko ima ugovor da potrvrdi :)
     
  7. GW

    GW Moderator

    Ne piše da je garantovano u ugovoru. Realno, očekuj da je brzina manja kad je mreža pod opterećenjem i to je to.
     
  8. h2o

    h2o Aktivista

    Jao kvalitete slike na ArenaSport1. :smt046

    Po meni je negdje u rangu web streama, sa tim da ako se malo potrudis oko streama mozes i bolji naci.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Jeli ovo mi sa automatskom konekcijom ne mozemo pristupiti free zoni bez obracunavanja saobracaja ?
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ima li iko ovu IP telefoniju prikljuceno ? Ako ima, bilo bi dobro kakva iskustva u vezi ovog paketa da napise, jer namjeravam preci na ovaj paket, samo ne znam kako to dobro ide, utiče li šta na internet konekciju i sl.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jest da nisam korisnik, ali sto se tice IP telefonije, kvaliteta zavisi od njihovog servera za VOIP, a igra uloga i tvoj router, tj. kvalitet istog i njegova brzina procesora, na internet ne bi smjelo uticati :)
     
  12. Stryker

    Stryker Komšija

    Meni se neke stranice veoma usporeno otvaraju ili pak nikako. Je li i vama tako?
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne, meni sve fercera odlično što se tiče učitavanja stranica a i brzine generalno. U zadnjih 10ak dana sam oko 70GB skinuo sa torrenta :D
     
  14. tarankula

    tarankula Aktivista

    jel došo ovaj novi program na hs? ( TV 1 )
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  16. tarankula

    tarankula Aktivista

    hvala :D

    EDIT:moram priznat,kad pustaju muziku uvjek je ABBA,neam nista protiv,obozavam ABBA-u.Sreća pa nisu cajke,
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Od 1.10.2010 godine kada Telemach krece sa radom, HS ce postati i zvanicno najskuplji Sarajevski operater (poslje telekoma naravno).

    Zalosno je gledati ovaj monopol izmedju operatera u glavnom gradu...
     
  18. Stryker

    Stryker Komšija

    Ja sam zadovoljan HS FULL 3 paketom - 3 MBIT Flat, ali eto, radi konkurencije red bi bio da povećaju na 6 :smt006 .
     
  19. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Bio bi red i da daju flat i na ostale pakete... :/
     
  20. GW

    GW Moderator

    Monopol između operatera... :smt003