Digitalac do 300 KM?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by dj_vux, Jul 21, 2005.

  1. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Nisam bas upoznat sa stanjem na trzistu, reklama ima more, svako hvali svoje... a mene zanimaju bas nepristrana iskustva "obicnih" ljudi. Dakle - koji kupiti i zasto bas taj? :)

    Svi prijedlozi su dobrodosli.
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Olympus C-370 Zoom, 3.2 mpx, 3x optički zoom, odlična kvaliteta slike.
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    ja sam zadovoljan sa samsung digimax a400, 4 mpx, 3x opticki zoom, 2.0" lcd, video output, 16 mb int. mem., prima sd i mmc...ako te zanima kako ispadnu slike poslat cu ti.

    a imao sam u opciji jos sony cybershot dsc40, haman identicna kvaliteta slike ali ima manji zaslon.

    probao sam i c370 zoom ali eto uzeh samsunga ;) . platih ga 139 eura bez kartice + 256 mb sd kartica 22 eura.
     
  4. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    229 KM VPC kod nas u Tuzli...
    Jesi siguran da vrijedi? Neko mi rece da mu slike i nisu bas kvalitetne (cini mi se da je Jeretik).
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ne moras slati slike (hvala ;) ), pogledacu ima li gdje u ponudi taj Samsung, ako ga nadjem onda cemo vidjeti, ovako zvuci primamljivo. Sony znam da NEMA.
     
  6. monK

    monK Komšija

    Olympus D535, oko 290 KM...3 x optički zoom...3.2 MPix...12 MB integrisane memorije...

    Za slike ti ne znam previše detalja...Nisam ga lično probao...Kažu da je simpa...

    Zna li neko neki Canon u ovom cjenovno rangu sa optičkim zumom?
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    D535 je isto što i C-370. Ja mislim.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Za cijenu kvaliteta je sasvim odgovarajuća. Uostaom taj aparat je trenutni hit.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    obavezno provjeri cijenu canon-ovog powershot a80/a85.. a85 je prije pola godine bio ~400 KM u .hr pa je valjda nesto i spalo ..
     
  10. Cr4cK_M45t3R_Fl45H

    Cr4cK_M45t3R_Fl45H Novi član

  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja sam kupio Kodak CX7330 za tacno 300 maraka. EKSTRA aparat!!!! :!: :!:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Canon je bolji od Olympusa, cijena ti kaže.
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Gdje? Ne nadjoh ga na stranicama "lokalnih" shopova... jesi uzeo ovdje u TZ?
     
  14. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Znam, cijena govori puno toga. Ipak, neupucen sam totalno a ne zelim se "zaletiti" na prvog koji vidim i uzeti neko smece.
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Uzo u Foto Zunic u Merkatoru vodje u Tuzli prije jedno mjesec dana, bila akcijska prodaja, ne znam jel i sad. Ako je i sad ta rasprodaja, tamo mozes nabavit sjajnih modela za male pare.
    A bio je cini mi se jedno vrijeme i u Spinu, provjeri.

    BTW, da sad ne pisem romane, samo me poslusaj i nemoj ni u snu uzimat Olympus C-370, OK? Just don't. Ako za male pare nadjes C-360, uzmi njeg, ali C-370 samo zaobidji, visi broj ne znaci bolje.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Slike izgledaju odlicno... sad bi i ja jedan digitalni fotic :mrgreen:
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne znam što napadate C-370, prodaje se ko lud, i meni ga hvale, jedino jeretik...

    Ko će ga znat...

    Imaš i Kodaka u NT CHS-u.
     
  18. jeretik

    jeretik Komšija

    Ma de ba, nema opticki viewfinder, svako ko je ikad uzo u ruke fotoaparat zna da je to bez viewfindera igracka obicna, da pokazujes curicama okolo. Takodje, auto white balance mu je grozan (nema modove za WB; nema ni ovaj moj CX7330, ali mu je daleeeeko bolji WB, mozete se i uvjerit na slikama), tako da su slike u interijerima i na izrazito suncanom vremenu dosta lose. Lose su ionako, barem gore od C-360 i C-310 i ovog mog modela i Canonovog sto je Enis predlozio i sve.
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ne znam onda što je tako popularan, valjda što je jeftin.
     
  20. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ok, slabo se kuzim u te "cake", priznajem, a posto zvuci kao da znas o cemu pricas, poslusacu te. ;)
    Uostalom, i te slike djeluju prilicno dobro, ako nista drugo. :)