HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. tarankula

    tarankula Aktivista

    trebo bi po novom,da ti prebaci
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

    Najludje sto kazes, 3x ih zovem u razlicitim terminima i svaki put zauzeto.
    Ajd valjda necu prefurati 30 giga sta god obracunavali.
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Od sljedeceg mjeseca ce ti krenuti full 3, medjutim ako izrazis zelju da ti odmah krene paket uracunat ce ti mjesecnu razliku koja se racuna po danima ili tako nesto.
     
  4. tarankula

    tarankula Aktivista

    http://hs-hkb.ba

    jel ovo znaci da sada mogu potrositi 7gb,tj.od ovog mjeseca?
     
  5. VR6

    VR6 Komšija

    izgleda da jeee :) 710415 i da budes 100% siguran :D

    sta ima sa ovim telemachom nekim ha fu :D ne izgledaju pretjerano jeftini.

    edit: ima te li vi problem,da vam ne otvara stranice iz prve ili da jako tesko otvara pojedine stranice(nekad)
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Citam na sa-x forumu da se ljudi zale da im sa full paketima na HS od 17-00h download sa torrenata ne prelazi 50kbps. Da li je moguce da je HS poceo sa "torrent throttling" odnosno ogranicavanjem downloada sa torrenata i ako jeste, kako se moze to zaobici?
     
  7. h2o

    h2o Aktivista

    Mozda ovo pomogne: Options - preferences - connection i upali randomize port each start, i u BitTorrent - protocol encryption enabled ili forced.
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nazalost nije pomoglo, regularni download sa nekih malo boljih sajtova ide zakucan na 370kbps ali torrenti oko 30kbps. :(
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene na bijednih 25KB/s skida... Ako ovako ostane ja ganjam drugog providera :roll:
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    To je ono sto sam govorio, izgleda da su stavili ogranicenje na torrente. :cry:
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I nije samo full paketi, nego i svi ostali.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Cuj to, e pa koja je to banda i cime se sve ne sluze pa to je da covjek ne povjeruje.

    Treba ih ovih dana zvati svakodnevno i dosadjivati im pa makar mi doslo 200km telefona.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo jaranu na full 3 ide normala...
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    I da, iza 00:00 pice torrenti preko 350kbps bas kao sto sam i pretpostavljao.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Same here. Vidjet cemo hoce li sutra opet zezat, ne bi ima valjalo :) Ionako nisu svi flat paketi, jos samo ovo treba.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Kod mene ne samo da torrenti idu sporije poslije pet sati, vec uopce brzina konekcije opadne, ali ipak ne ko brzina torrenata.

    Edit: Full3 paket:
    [​IMG]
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ogranicili torrente na 30kB/s papcine seljacke.

    Od nekih 17h do 00h, nema sanse da ide brze. evo sad skoci na 300kB/s. Kreteni. Ne znam kako da ih nazovem...
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nema nam druge nego ostavljati racunare upaljene preko noci. :?
     
  19. emirta

    emirta Guest

    Definitivno limitiraju torrent download u pojedinim terminima na 30kbps i prave se ludi. Uz to u spici umjesto deklarisanih 8mbps imam 1-2 mbps sto je jako malo ali opet previse da opravda spor torrent. Jucer se desilo isto ali je tokom noci vjerovatno skinut limit pošto me je ujtro docekao zadati sarzaj koji ne bi bilo moguce svuci sa 30kbps. Nakon mog dvodnevnog insistiranja obecali su sutra poslati servisera mada to nema nikakve veze. Pusticu ih par dana i ako ne rijese problem promijeniti provajdera. To je najbolja kazna. Za sud nemam vremena a rado im ne bih platio ovaj mjesec. Zna li iko da li BH Telecom na ADSL-u ogranicava torrente ?
     
  20. Piroman

    Piroman Komšija

    Heh, ma ne "ogranicavaju" oni torrente, oni LIMIT-iraju CITAV INTERNET :lol:
    To sto si ti skinuo za jednu noc, vjerovatno bi na najvecem ADSL paketu "raznijelo" limit a time i tvoj novcanik!