Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Pa eto onda ovaj prvi AOC djeluje ok.
     
  2. edgsi

    edgsi Aktivista

    Znaci AOC 2236SWA... Onda cu vjerovatno sutra ili prekosutra otici da vidim imaju li ga na stanju...
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Imas u Plusu: "MONITOR LCD LG W2243T-PF 22" 5ms 1920x1080 DC 30.000:1 Glosy Black D-Sub DVI" za 349,68 KM dok je isti monitor, bez DVI-a, 320KM!
    Koristim ovaj bez DVI-a vec godinu dana i do sada nikakvih problema nisam imao, kako sa kvalitetom slike tako ni sa samim monitorom!
     
  4. edgsi

    edgsi Aktivista

    AOC 2236SWA nije vise dobavljiv. F22S+ mi izgleda nestabilno na ono zadnjoj nozici :D
    Uzeo sam Acer G225HG. Nema DVI ali koliko sam primjetio u ova 2 dana koristenja slika
    izgleda sasvim ok.

    Hvala na savjetima...
     
  5. maki

    maki Novi član

    kupio sam u plusu W2253TQ LG monitor i ja sam prezadovoljan ..
     
  6. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Pozdrav svima

    Molio bih vas za neku preporuku monitora velicine 24" koji bi imao iskljucivo namjenu obrade fotografija. Mislim da bi mogao izdvojiti negdje oko 500 eura i bitno mi je da je dostupan u Sarajevu. Naravno, molio bi i ljude koji se bave istim ili slicnim poslom da eventualno napisu koje oni monitore koriste.

    Druga stvar. Da li ima neko od forumasa neki od aparata za kalibraciju. Ja sam mislio sebi kupiti spyder ali trenutno nisam u mogucnosti. Naravno kalibrisanje monitora bi bilo adekvatno placeno.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    Kod nas "na lageru" nema boljih 24" monitora, prosto i jednostavno. Negdje u tom budzetu, priblizno, mogao bi potraziti po narudzbi HP LP2475w.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja imam x-rite eye one display2 kalibrator ali sam u Tuzli, monitor vidis u potpisu. A za te pare mislim da mozes kupiti, ali u Hrvatskoj, neki od slijedecih monitora: HP ZR24w koji je sRGB e-IPS monitor i ima problema sa prejakim osvjetljenjem, Philips 240PW9ES koji je jeftinija verzija HP LP2475W, Dell U2410 koji je isto tako jeftinija verzija ovog HP-a i na kraju HP LP2475w koji je bolji od ova zadnja 2 i naravno skuplji. E sad zadnja 3 su wide gamut a prvi je sRGB pa ako ti puno znaci uzmi u obzir. Ima jos i starijih 24" dell modela koji su PVA i imaju pofin lag pa njih necu spominjati. E sad sta od ovog mozes naci u Sa i po kojoj cijeni stvarno ne znam, u svakom slucaju sretno!
     
  9. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Hvala vam na odgovorima. Imam jos jedno pitanje, posto vec imas taj monitor mogu li znati kako si ga ti nabavio i po kojoj cijeni.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    22" monitor sa dvi ulazom, da moze istrajat kvalitetom (ne treba 1080p reza sto sumnjam da ima po takvoj cijeni) do 350KM , trazi drug a ja mu ne znam nista ispod 500+ predlozit a on nije s' kesom trenutno??? ili ako ima ko da ponudi polovan da je jos u garantnom roku kao sto je Kolins nedavno prodavao...

    btw: grafa je 5770 pa bi mogla komotno da gura 22'' !!!
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

  12. Juka

    Juka Komšija

    kako ce 5770 tjerat nativnu rezu tog monitora???
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    viewtopic.php?f=27&t=15910
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  15. adiomb

    adiomb Novi član

    pozdrav ljudovi

    planiram uzimati monitor, pa kontam, da se ovdje posavjetujem...
    velicine monitora, koji me zanimaju su 22"-23" do 400 km, moze gore-dole koja marka

    cesto se korisitim adobeovim alatima, obrada fotografije, videa, kako-sta-kad zatreba i poceo mayu pomalo raditi(ne znam ima li ovo ikakve veze sa izborom monitora :p ) ponekad se i koja igrica zaigra (graficka je msi-jeva 3870, al kontam mjenjat konfiguraciju, nekad...)

    tipujem na samsung, posto znam da ga vecina ima i da su u funkciji, e sad gledam po prodavnicma, neke AOC-e, neke PHILIPSe,
    vrijede li oni cemu ?
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    sto se tiče branda LCD-a niko nije ravan Dell-u
    Dobre monitore je poceo da pravi LG
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ovo mozda u kategoriji do 400KM, ako uopste ima dell za tu lovu.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U klasi do 400KM dell monitori nisu nista bolji od samsunga, lg-a, ili bilo koga drugog za isto para. BTW Tale, Dell monitori se uglavnom sastoje ud AU Optronics i Benq komponenti.
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dell UltraSharp modeli su jedni od najboljih monitora..ja iza ovoga stojim..
    Samsung je takodje dobar..
     
  20. Looney

    Looney Komšija

    Ako gledaš AOCa obrati pažnju na: http://www.aoc-europe.com/en/monitors/l ... e2343F.php