WD TV Media Player Bug ?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by amarextreme, Dec 8, 2010.

  1. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Posjedujem ovaj uredjaj vec vise od pola godine i uvijek je radio ekstra perfektno ... medjutim zadnjih 2-3 sedmice nema sanse da ocita ijedan video fajl, otvori sve ocita sta se nalazi na exx ili sticku, ali kad hou da pokrenem video samo ono pokaze loading i tako ostane ... firmwire nemogu upadetovati, nece da ga ocita ili neznam ... pa imal ko kakvo rjesenje, znal neko nekoga ko se oko ovoga bakce u Sarajevu ili imal neko neki prijedlog , bas mi fali ova stvarcica :(

    [​IMG]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ne znam kakva je procedura kod WD-a, mozda se moze update raditi samo na noviji firmware? (neka neko potvrdi ako zna iz prve ruke)

    Ako je to slucaj, mozes probati neki od ovih custom community firmwarea pa da vidis.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Imao sam ga, moze i stari ali na foru da editujes onaj fajl sto dodje kada skines firmware i promijenis mu naziv u noviju verziju (nije problem lakse uraditi nego objasniti) jer wd nece flesovati striju verziju nego samo noviju, ali kada mu promijenis u ovom fajlu broj verzije na noviju onda ga prevaris i popusti pa normalno flesuje i verziju od prije godinu ako treba.
    Ako nerijesis javi se pa cu ti ja to odraditi, 99% sigurno, imao sam ga godinu pa sam se dosta zezao sa nime.
     
  4. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    trenutni na njemu je WDTV 1.01.77, a skino sam WDTV 1.03.01, ali problem je sto kad ja ovaj extraktujem, i ona dva fajla u njemu wdtv.bin wdtv.ver prebacim samo njih na stick, nema nista drugo na sticku , ubacim ga na uredjaj i odem na settings, nece da mi pokaze neku ikonicu kao sto pise na upustvu, nekontam sto nece da mi prikaze, da ga flesuje :S ...
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    mozda stik treba biti formatiran u fat ili obratno u ntfs?
     
  6. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    cu probati i to , mada sam ga svaki put formatiro, ali nisam mjenjo iz fat u ntfs ... to cu sad da probam ...
     
  7. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    eh, bio sam u nekim obavezama tako da nisam bio kuci i nisam imo vremena do veceras da isprobam ovo sa formatiranjem i sve moguce sam varijante isprobao ... cak sam i drugi stick uzeo da nije reko slucajno do sticka ... i prebacivo sam samo prvo wdtv.bin wdtv.ver i nije moglo ni u jednoj varijanti , ni NTFS , ni FAT, ni FAT32, i onda sam citav folder sa ta dva fajla ubacivo na ove 3 kombinacije , i nije ni to uspilo :S ..
     
  8. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    kolega mi danas poslao pm, i ovo sa ovih 15 minuta da iskljucim iz struje ... uspjelo je ... evo upravo sad sam uplaio i pokrenu odma .mkv fajl ... film knight and day u 1080 p i ide bez problema ... pa cemo viditi sa ostalim filmovima ... al sad odo u ovome filmu uzivati ... pa se cujemo do daljnjega ... hvala svima na pomoci !
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. jimmy

    jimmy Novi član

    Cesto se zna dogoditi da film nije dobro konvertovan sa BR-a u MKV i u tom slucaju nece ga moci pustiti ni PS3 ni Popcorn ni WD. Rijesiti se moze MKVMerge-om i proces traje par minuta, bolje nego skidati fajl ponovo.

    Ucitajte fajl, u "extra options" tabu na audio i video track-u treba "compression" staviti pod "none", remux i to je to.

    Edit: evo i primjer, nekome nije bilo mrsko crtat' :)

    http://img33.imageshack.us/i/mkvmerge.png/

    Pozdrav.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Slazem se potpuno, dosta mi filmova nije htjelo raditi i sa MKV Merge-om za par minuta rijesen problem tako da svakako preporucujem tu radnju umjesto ponovnog skidanja filma, serije ili sta vec.
     
  11. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    al i dalje nemogu nikako update soft da uradim?
     
  12. amarextreme

    amarextreme Aktivista

  13. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    + imam problem oko titlova, necita mi vise slova č,ć,dž,đ,š,ž sto mi stvara veliki problem pri gledanju filmova ...
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Promijeni kodnu stranu u postavkama.
     
  15. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    rjeseno, hvala ;)