Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Kako radi net u zadnje vrijeme. Evo kontam raskantat Telecom i preći na Telemach. U Konjicu dosta raje prešlo niko se ne žali, cjena u razlici je ipak značajna. Da ne govorim kako za pedeset kmica evo jedva skino Top Gear, a gdje još preživit više od sedmice sa jednom gigom, koliko je ostalo.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    [​IMG]

    [​IMG]

    Sta da ti kazem, osim: Slika govori vise nego 1000 rijeci :smt003
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ma ok to, a da li je stabilno, da li puca konekcija i opada li drastično brzina. Isto tako dosta se igram preko neta..

    Čitao sam temu dosta, tako da vidim da ima dosta ljudi što se žale.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Djevojka mi ima telemach i u zadnjih mjesec dana joj nije ni na jedan sekund nesto net. Cesto izmjerim brzinu i ping preko speedtest.net i nisam vidio da je ping preso 30 a brzina uvijek oko 3.9mbita.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    @Haker
    Kao sto si mogao zakljuciti, sve ti je to sreca. Neki nemaju problema nikako, dok drugima puca svaki dan ili svaki drugi. U odnosu na kad je isp bio elob, telemach nije nista promjenio po pitanju kvaliteta usluge. Samo su povecane brzine, odnosno promijenjeni su paketi.
     
  6. nuclear.dwg

    nuclear.dwg Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ja sam bio jedan on onih koji nisu imali sreće na Elobu.Teme o Telemachu su zamrle na forumima jer se nema ko da žali.Ako ostane ovako niko sretniji od mene :smt001

    [​IMG] [​IMG]
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Sve tj. skoro sve radi odlicno, samo jos nisu rijesili probleme sa mailom kod vecine starih elob korisnika.
     
  8. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Ja evo koliko ga koristim,dakle nekih 25dana nisam ni jednom imao prekida i sve hvala Bogu radi besprijekorno.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Same here :wink:
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    kuc-kuc, nikakvih problema u zadnjih mjesec-dva!
     
  11. zijo-bosnjo

    zijo-bosnjo Novi član

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Mislio sam i ja preci na Telemach i konacno se kutarisati BHTelecoma ,ali me zanima samo jedna stvar.Dali je prikljucak na novo ,na kucu, isto 1 KM (u toku trajanja ove akcije) ili se naplacuje? Posto na njihovoj stranici pise da je prikljucak na novo 180 KM.

    I kolko se treba cekati da dodju i da prikljuce ?
     
  12. dzeri

    dzeri Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Marka za nove korisnike koliko sam ja shvatio.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    nazovi pa pitaj, al ako nema kabla bit ce da je 180 dobrih kilometara
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Moze li neko da testira ping prema Sarajevu i da potvrdi da je los??Meni je prema Sarajevu evo vec 2 dana kritican.Sa 25 povecan na 120.Sa ostalim gradovima je ok.To je onda garant nesto do servera njihovog!?
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    ^ Meni sve udure :smt003

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  16. zdici

    zdici Aktivista

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    do servera je BH Telecom jer preko njeg pingas i mjeris brzinu :)

    danas sam i ja uocio sa svojim ADSLom BH Telecom da ne valja..odem na drugi server OK sve..
     
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Zna li neko kako se moze forsirati promjena ip adrese na ovom telemachu?Znam da postoji onaj odredjeni "lease time" ali dok sam konfigurisao i cackao wireless router i zezao sam se sa tim primijetio sam da sam u par navrata dobio novi ip.Trenutno vec 15ak dana imam isti ip i ne mijenja se pa me interesuje ima li neka caka da se uradi sa modemom ili ruterom pa da se dobije novi ip?
    Tada kada mi se mijenjala dosta sam puta resetovao kako ruter tako i modem
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Info iz prve ruke na temu raskida ugovora na 12 mjeseci, za televiziju se placa penal od 20KM (to je onih 20KM koliko bi se platio prikljucak bez potpisivanja ugovora), izmire se dugovi, vrati STB i to je to. Pretpostavljam da je slicna opcija i za internet, ako nekog bude zanimalo.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Mene zanima koga treba dole prebiti da bi mi proradio mail, zvao sam 20 puta u mjesec i po, prijavit ce tehnici i oni ce me kontaktirati (malo sutra) stalno isti odgovor da pojedini bivsi Elobovi korisnici imaju problema da se to rijesava na serveru (mogli su ga isprositi do sada jebo ih server), odbija mi prihvatiti ime i sifru koje koristim vec godinama, a mail mi treba jer sam ga dao svima kojima treba pa mi nevrijedi hotmail i sl. :smt013
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: ELOB / Telemach oficijelni thread

    Nema maila do Gmaila. :mrgreen: