Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. Merce

    Merce Novi član

    Hvala :) Sviđa mi se ovaj Benq.
    Prijatelj mi savjetuje da kupim Samsung Syncmaster 2333T, vec ga duže vrijeme koristi i kaze da je odličan u sta sam se i sam uvjerio.
    Brine me response time od 8ms, čitam da se ghosting/trailing primjeti kod FPS-ova. Na starom LCD monitoru to nisam primjetio a response time je 16 ms. :roll:
    Ima li jos nekih preporuka :D
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa ako ti je prijatelj vec preporucio, zar nije najbolje otici do njega i provjeriti kakva je situacija sa FPS-ovima? Inace, moje misljenje o spomenutom monitoru je da se radi o sasvim ok modelu.
     
  3. Merce

    Merce Novi član

    Pogledao sam monitor kod njega i odlican je,ali nisam bio u mogucnosti da vidim kako se ponaša u igrama jer koristi integrisanu graficku.
    Pokusat cu instalirati neku manje zahtjevnu igru da vidim ima li tih problema.
    Pored ova dva monitora koji bi ti prije izabrao, cijena im je skoro ista (benq je samo 5 KM skuplji).
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samsung nema DVI. Ja bih na Benq.
     
  5. Merce

    Merce Novi član

    Ovaj samsung ima DVI
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Do mene. Pa eto onda, ako si vidio monitor, odgovara ti, kupuj.
     
  7. Merce

    Merce Novi član

    OK. Hvala na pomoci :)
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Imam priliku kupiti Monitor u Svedskoj pa bi da je iskoristim, evo tu par linkova, vec smo u jednoj temi diskutovali oko Samsung 27" pa mi neki rekose da ne idem na 27" nego radije na kvalitetan 24".

    Trenutno posjedujem 2253lw Samsung kojeg bi proslijedio dalje.

    Linkovi prodavnica:

    http://www.elgiganten.se/catalog/datore ... /bildskarm

    http://shop.onoff.com/Produkter/Datorer ... 4_tum.aspx

    http://www.netonnet.se/art/dator/bildskarm

    A moze i Zeleni da mi preporuci koju trgovinu s tim da ce se uzimati u Svedskoj.

    Kruna je 9:1 sa Eurom znaci cijene su sve dijeljenje sa 9 u eurima pa neka to bude orijentir.

    Ako ko ima volje/vremena bio bi mu zahvalan da baci pogled, znaci 27" otpada, idemo na nesto od 24".

    Hvala.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Potrazi HP ZR24w ili Dell U2410.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako citam po hr forumima velika je lutrija sa tim ips panelima pa ako mu ne treba ips, a koliko vidim ne treba, i ne moze probati monitor prije kupovine onda na neki tn!
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Samo nemoj zaboraviti sitan detalj, a to je da "forumashi" imaju obicaj da prenose tudja misljenja i iskustva te ih potpisuju kao svoja.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Enise, modeli koje si naveo vjerujem da su dobri ali su i mnogo para. Ovo mi je prilika koja je eto, iskrsla pa sam isao na nesto "jeftinije" cisto da sluzi za osnove Film/Igra i obicni rad tako da sigurno necu ici na nesto mnogo skuplje ali hvala na preporuci.

    Procitati cu jos malo naokolo review-a pa da vidim, mozda uzmem i neku jefitniju 22" pa da imam 2 monitora jer vjerujem da je opet lakse raditi na 2.

    U svakom slucaju hvala.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne, radi se o PC expert forumu. Po meni vrlo kvalitetan forum, pored ovog naseg :), i licna su iskustva u pitanju. Inace sa ovim "jeftinijim" IPS monitorima najvaznija stvar je ubost pravi primjerak.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam bas da eIPS bas toliko varira. Kako god, bolje nego nekakav TN.

    Mnogi se recimo zale na promjeni crne boje u ljubicastu kod vecih uglova gledanja, a ono zapravo karakteristicno za IPS opcenito.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma ne mislim na ips glow vec na tinting ips ekrana. A plus njemu ne treba ips, dzaba davat pare.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, tinting se desi tu i tamo, ali se uvijek moze reklamirati. ;)

    Meni sutra stize U2311H, kad smo kod toga. Drzite mi fige da ne bude tintinga. :D
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koliko sam ja skonto on ce naruciti monitor i nece moci probati, ili ne? :D
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ja sam svoj uzeo naslijepo. Uostalom, ako me Dell U2311H izadje 330KM, ne pitam previse. :D

    Na sitne imperfekcije bih lako zazmirio, ali bi me smetalo da tinting bude izrazen. :(
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kupljeni monitor se uvijek moze vratiti nazad i traziti zamjena tako da to nije veliki problem.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam konto ti si u BiH a neko ti dovozi iz swe pa onda i nje bas tako jednostavno zamjeniti :)