Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. GW

    GW Moderator

    Treba tu još neki 200mm vent dodati. :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jos je u kutuiji veceras cu prebacit. A za temp cu ti moc rec kad napojna stigne 395 km je kosto
     
  3. Nihad

    Nihad Aktivista

  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo postavio sve u hafx.Mogu rec da vrijedi svake ulozene marke.Gpu u pitanju je gtx 570 sonic platinum.Ona je u heaven benchu 7c hladnija.Cpu 5-6c hladnij.Chipset 5c hladnij.Hdd 2c hladnij.A da ne govoreimo kako se kablovi mogu posloziti.Modularna napajanja su zakon.Evo i napajanje radi uredno za sada.Vidicemo kako ide dalje u pitanju je silverstone strider 1000w gold
     
  5. Soviet

    Soviet Aktivista

    Bogami se vi puno gadjate sa tim Hafovima, Antecima, Tejkovima xD
    Evo ga moje skromno Codagen kuciste, malo doradjeno :D
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa gdje je exhaust vent, i te kablove da ti je nekako sakriti s druge strane case-a ali fino izgleda sa neonkama. Nemojte me krivo shvatiti ovaj cable management je svemirski brod na odnosu kako sam to ja odradio :D
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bitno je da svjetli ko lasvegas :D
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo nekoliko slikica moje konfe..

    Malo sam kablove pospremio.. :smt005


    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  9. Soviet

    Soviet Aktivista

    Ma samo nek svijetli xD, ova kabla iz napojne su prekratka, al uskoro tu ide nova napojna, tako sredit ce se to....
    kako je prije bilo ovo je svemirski brod, evo jedne stare slike
    [​IMG]
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pozz svima...

    u potrazi za filterima prašine na kućištu, sjetio sam se fine stvari :)

    Kućna stora !!!

    Moja žena kupovala store,i to u bojama raznim ima, ja imam plavu, zelenu, žutu a ima i crvena (paralela za led ventilatore ili otvore) ...stora je duga oko 3 metra, a onih "gornjih" (oko) pola metra je bez mustre !!! Idealno za filter prašine, samo što je to žena bacila :?

    ali ima radnja u Zenici, koja prodaje te store :D (ima garant ista, slićna stvar u svakom gradu)

    treba se samo dogovorit sa onom što to šije (ne sa vlasnikom radnje), da kad nekom bude postavljala traku, ostavi taj "škart" :) :) :)

    materijal je više nego idealan:
    u boji
    sitni mikro-otvori ( a ima ih više veličina prema stori hehehe )
    i ne rasteže se kao hulahop ženske štrample...lakše postavit na kućište.

    Ako budem u prilici, ovih dana, odem do radnje, pa postavim na svoju 912 + i postam sliku da vidite...

    Eto ga pozz
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Previse komplikacija bez ikakve potrebe. Uzmi od zene stare carape (najlonke) i zavrsi stvar jeftino i jednostavno.
     
  12. Juka

    Juka Komšija

    jednostavno, strasno efikasno i jeftino!!!
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako nekom nije najlonka pri ruci, ima neka "stara" stora...

    Da, u pravu ste, ali ovu crvenu sam sad dobio - besplatno...

    [​IMG]

    a evo kućišta (izbor boja) ...ko želi...

    [​IMG]
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mislim da ce to biti previse ogranicavajuce za protok.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jasta ce. Ili cak i da ne ogranici protok zraka, vlo brzo ce se zacepit.

    Nije valjda da CM 912 nema filtere za prasinu? :D
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako vi usisavate zensek carape ? Ja sam imao jedno vrijeme ali ne mogu da skinem prasini nikakako. Naravno, usisam ja odredjenu kolicinu ali ostane dosta da se primjeti. Svar je sto mi je carapa prekrivala rupicastu plastiku na prednjoj strani pa se sve rupe oslikale. Na kraju skinem. Jedino praktikovati sa unutrasnje strane ali hocu prekriti prednji otvor.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Našao si me sad... :?

    ajd vrijedilo je pokušat, ako ništa lijepo izgledaju...

    može bebi protiv komaraca na krevetić ...

    ili nek žena nešto "izmisli" obzirom da je crveno :)
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma i ta carapa je previse restriktivna. Ja imam komplet prednju stranu iz 5.25" otvora, na svakom filter koji nije previse gust. Nakupi se prasine za 10-ak dana, samo predjem usisivacem sprijeda i to je to. Nema prasine u racunaru vec mjesecima, naravno ima ali zanemarivo.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jucer sam cistio komp od prasine I NEMOGU DA VJERUJEM koliko je bilo prasnjavo (cistim komp svaki mjesec)..

    Cooler na CPU doslovno zacepljen sa 2 -3 mm prasine,ventilatori (pogotovo 200 mm) su oblozeni prasinom..

    I skinem vent sa CPU coolera ocistim cooler,ocistim Case ventove,ispusem,prebrisem sa vlaznim maramicama za brisanje stolova..

    Onda testiram sa 20min P95 Custom 320K < 320K i temp niza samo 2C u odnosu na "prasnjavu" konfu..
     
  20. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Usrećio sam se sa CM Storm Sniper-om. :)

    [​IMG]

    Mogao bih kablove još bolje sakriti, ali sve mi nekako mrsko. :D

    [​IMG]